Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» »Metalinių kniedžių sujungimas
Elektrinis kniedžių suvirinimas plačiai naudojamas pramonėje sujungiant plonas lakštinio metalo konstrukcijas. Buitiniais tikslais dažnai lengviau virti įprastą siūlę, tačiau yra ir išimčių. Taškinis suvirinimas gali būti reikalingas automobilio kėbulo remontui, furgonų, paviljonų ir kt. Plieniniam apvalkalui. Tačiau atsižvelgiant į mažą šio suvirinimo metodo populiarumą, mažai kas su juo yra susipažinęs, todėl turėtumėte jį apsvarstyti išsamiau.
Metalo sujungimas su kniedėmis

Suvirinimas prieš skylę


Pradedantiesiems suvirintojui, norint įgyti reikiamos patirties, verta pradėti gaminti elektrines kniedes iš anksto gręžiant skylę viršutiniame lakštinio metalo lape. Virinant 3 mm storio plieną, jo skersmuo turėtų būti 6-9 mm.
Metalo sujungimas su kniedėmis

Ant apatinio ruošinio per viršutinio lapo angą uždedamas elektrodas. Jei naudojamas plonas plienas, jo uždegimas turėtų prasidėti nuo centro, tada lėtai perjunkite ir tęskite metalo nusodinimą krašte, judėdami aukštyn apskritimu. Ant storo metalo, turinčio didelę skylę, reikia įžiebti elektrodą krašte, o judant ratu, kartais pasislinkti į centrą.
Metalo sujungimas su kniedėmis

Metalo sujungimas su kniedėmis

Norėdami gauti patikimą kniedę, turite laikytis kelių taisyklių:
 • Norint greitai sušildyti apatinį ruošinį, geriau suvirinimo aparate nustatyti 110A srovę.
 • Padėkite bent 2 kniedes, kad būtų išvengta jungiamų dalių susisukimo.
 • Sandariai suspauskite plonus ruošinius, kad nesudegtumėte viršutinio metalo;
 • Kuo didesnis metalo skerspjūvis, tuo didesnis yra kniedės montavimo angos skersmuo.
 • Kniedė nustatoma vienu metu be pauzių. Dėl to visi šlakai susirinks ant viršaus ir gali būti numušti, gaunant tvarkingą grybelį.

Elektrinės kniedės montavimas deginant be skylės


Turėdami tam tikrą siūlių suvirinimo patirtį, galite nedelsdami pabandyti įdėti elektrines kniedes, neišgręždami viršutinio lapo. Šis metodas tinka ploniems lakštams suvirinti taškiniu būdu. Elektrodas pritvirtinamas prie sankryžos ir laikomas tol, kol būdingas viršutinės dalies deginimo garsas. Kai tik lakštas perdega, būtina lėtai kelti elektrodą, nusodinant metalą, kad uždarytumėte susidariusią skylę.
Metalo sujungimas su kniedėmis

Metalo sujungimas su kniedėmis

Padedant elektrines kniedes ant plono metalo, gali būti naudojami rutilo elektrodai. Ant rimtesnių ruošinių geriau tinka pagrindinė danga. Jei bus padaryta mažiausiai 2 kniedės, sujungtų dalių nebus įmanoma sulaužyti bet kuria smūgio kryptimi. Virimas kniedėmis yra greitesnis ir ekonomiškesnis elektrodų sunaudojimo atžvilgiu, todėl metodas yra tikrai naudingas.
Metalo sujungimas su kniedėmis

Metalo sujungimas su kniedėmis

Žiūrėkite vaizdo įrašą


Komentarai (2)
 1. Svečias Jurijus
  #1 Svečias Jurijus Svečiai 2019 m. Rugpjūčio 16 d. 15:50
  1
  Plieno metalo suvirinimui geriau naudoti suvirinimą per įprastą poveržlę. Mes dedame poveržlę ant viršutinio lapo, per jo skylę mes sudeginame ploną lakštą ir užpildome skalbimo skylę metalu. Toks ryšys yra daug patikimesnis.
 2. Svečias Eugenijus
  #2 Svečias Eugenijus Svečiai 2019 m. Rugpjūčio 17 d., 06:53
  0
  Apskritai, tiesa, tačiau yra niuansų. Iki 2 mm pagamintas neišgręžiant skylių. Gerai, kad sudegusioji viršutinė dalis neturėtų skambėti, nes tai rodo, kad dalys nėra stipriai suspaustos ir tai reiškia, kad kokybė bus abejotina.

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai