Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» »Kaip nupjauti ir sumalti naujus dantis ant seno pjūklo
Po daugelio pakartotinių pakartojimų pjūklo dantis ant medžio praranda formą, tampa mažesnis ir tampa neveiksmingas. Ar tikrai turėsite nusipirkti naują pjūklo įrankį? Bet tai galite palaukti ir pabandyti nupjauti naujus dantis ant senojo pjūklo, pagaląsdami, kuris vėl bus paruoštas visam darbui.
Kaip supjaustyti ir sumalti naujus dantis ant seno pjūklo

Reikės


Be seno medžio medienos su nusidėvėjusiais dantimis, mums reikės ir mūsų tikslo:
  • įtaisas dantims pjaustyti (segtuvas);
  • plaktukas;
  • šlifuoklis ar švitrinis ratas;
  • trišakė byla;
  • spaustukas pjūklo laikymui galandimo metu;
  • mažas tankus kartonas.

Segtukų dizainas


Tai galite padaryti patys namų dirbtuvėse. Pagrindiniai mazgai, pjaunantys dantis, yra matrica, turinti trikampio formos prapjovą, primenančią pjūklo danties formą. Į matricą patenkantis perforatorius gali pasisukti aplink savo ašį.
Kaip supjaustyti ir sumalti naujus dantis ant seno pjūklo

Norėdami drožti skirtingo aukščio dantis, yra reguliuojamas akcentas, kurį galima perkelti į vieną ar kitą pusę, dėl kurio keičiasi gylis, taigi ir danties aukštis. Tai įmanoma dėl pailgų skylių ir varžtų, kurie pritvirtina sustojimą prie segtuvo pagrindo.
Stiebas ir perforatorius turėtų tilpti vienas su kitu su minimaliu, bet garantuotu prošvaisa. Šių dviejų dalių darbiniai (pjovimo) kraštai turi būti 90 laipsnių.

Kaip naudotis segtuku


Kaip supjaustyti ir sumalti naujus dantis ant seno pjūklo

Mūsų įrankis yra nepaprastai paprastas. Nepaisant to, norint išbandyti segtuvo veikimą, įgyti įgūdžių ir pasitikėjimo savimi dirbant su juo, šiek tiek treniruotės nepakenks.

Pjaustant dantis ant kartono ruošinio


Norėdami tai padaryti, įdiekite segtuką ant kieto ir masyvaus paviršiaus, pakelkite perforatorių ir po juo ant matricos, kol jis liečiasi su stoteliu, mes montuojame kartono lakštą. Tada mes nuleidžiame perforatorių ant kartono paviršiaus ir vienu aštriu smūgiu pritaikome perforatoriaus užpakalį. Rezultatas yra išpjova.
Kartoną perkeliame į dešinę arba į kairę vienu žingsniu ir pakartojame veiksmą. Mes išimame medžiagą iš po segtuko darbinių korpusų ir matome danties profilį, apsuptą dviem grioveliais. Tęsdami pjovimo procedūrą, galime gauti reikiamą dantų skaičių. Štai čia baigiasi mūsų mokymai.

Nupjauna dantis ant seno pjūklo


Mes pradedame pašalindami senus dantis. Tai galima padaryti naudojant šlifuoklį ar švitrinį ratuką. Rezultatas turėtų būti tiesi linija, kuri bus pagrindas pjaunant naujus dantis.
Kaip praėjusį kartą, mes nustatėme segtuką ant masyvios bazės: bėgio gabalo, priekio, metalinio blyno ir tt Iš anksto, žinoma, nustatome pjovimo gylį ir kampą, kurį lemia pjūklo tipas ir jo dydis.
Kaip supjaustyti ir sumalti naujus dantis ant seno pjūklo

Dėmesio! Jei pjaustysime dantis tik vienoje ašmenų pusėje, tada jo metalas, turintis elastingumą, bus nukreiptas viena kryptimi, o darbo pabaigoje jis įgaus arkos formą. Kad taip neatsitiktų, reikia nupjauti 3-4 dantis vienoje ašmenų pusėje, apversti ir iškirpti tą patį dantų skaičių kitoje pusėje.
Tarp štampo ir perforatoriaus mes montuojame metalinį lakštą iki galo ribotuve ir laikydami jį viena ranka, plaktuku plaktuku užtepame vieną aštrų smūgį perforatoriaus užpakaliui.
Kaip supjaustyti ir sumalti naujus dantis ant seno pjūklo

Peiliuką pasukame vienu dantimi ir pakartojame veiksmą dar kartą.Be to, nesijaudinkite, kad tarp dantų esančių įdubų pagrindas yra suapvalintas: galandimo metu jie įgaus reikiamą formą.
Kaip supjaustyti ir sumalti naujus dantis ant seno pjūklo

Aštrėja nauji seno pjūklo dantys


Tam mes tradiciškai naudojame trivagį failą, tačiau, kad nepažeistume gretimų dantų, šlifuojame vieną jo veidą ant smėlio. Taip pat tokia naujovė leidžia suformuoti reikiamą ertmės dugno (pagrindo) geometriją tarp dantų.
Kaip supjaustyti ir sumalti naujus dantis ant seno pjūklo

Pjūklo galandimui patogu naudoti medinį spaustuką, kurį sudaro du pleištai - platus ir siauras. Platus turi galimybę pasisukti ant dviejų kaiščių. Po jo priekine dalimi klojamas pjūklo diskas, o iš užpakalinio krašto pusės įvedamas siauras pleištas, kurio dėka platus pleištas prispaudžia ašmenis prie mūsų prietaiso pagrindo.
Kaip supjaustyti ir sumalti naujus dantis ant seno pjūklo

Dantis turi būti paaštrintas ne iš apačios į viršų, kad metalas nevyniojasi aplink danties kraštą, o greičiau iš viršaus į apačią, tada metalas tiesiog nubyrėja ir danties kraštas tampa aštrus.
Kaip supjaustyti ir sumalti naujus dantis ant seno pjūklo

Žiūrėkite vaizdo įrašą


Komentarai (0)

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai