Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» » »Kaip užšaldyti pomidorus žiemai, naudingas triukas
Patyrusios namų šeimininkės naudoja įvairius daržovių konservavimo būdus, įskaitant užšalimą. Tačiau skirtingos daržovės po atitirpinimo elgiasi skirtingai. Aš bandžiau tokiu būdu išlaikyti pomidorus, supjaustytus griežinėliais, bet po atšildymo jie atrodo kaip skudurai ir neturi skonio. Todėl pastaruosius kelerius metus pasielgiau kitaip.

Pirkimas


Aš turguje perku naujausios brandos pomidorus (aš juos vadinu „supjaustytais“).
Pomidorų užšaldymo būdas

Pardavėjai suteikia šio žavesio centus, bandydami atsikratyti greičiau, nes per dieną šis produktas nebebus produktas. Jų požiūris, be abejo, nepatrauklus, tačiau manęs ne tiek domina grožis ir net ne jų kaina, o kiek skonis. Būtent šią akimirką pomidoras yra kuo skanesnis.

Paruošimas


Aš nuplaunu daržoves, nupjaunu smarkiai pažeistas dalis (dažniausiai juodas), perpjaunu per pusę.
Pomidorų užšaldymo būdas

Aš trinu ant rupios trintuvės, kad minkštimas atsiribotų nuo žievelės.
Pomidorų užšaldymo būdas

Čia kiekviena meilužė gali elgtis savaip. Pavyzdžiui, mano močiutė virė pomidorus, o paskui per sietelį ar koštuvą sutrino. Naudodami sietą galite atsikratyti ne tik žievelės, bet ir sėklų. Tačiau ši procedūra reikalauja daug laiko. Sėklos manęs visiškai netrikdo, todėl pirmenybę teikiu savo metodui.

Virimas


Gautą skystį supilkite į puodą iš nerūdijančio plieno, užvirkite ir virkite pusantros valandos, kad išgaruotų drėgmės perteklius (maždaug du trečdaliai).
Pomidorų užšaldymo būdas

Anksčiau to nedariau, bet iškart įpakavau pomidorą į plastikinius indus ir nusiunčiau į šaldiklį. Bet atšildymas man nepatiko: didelis vandens kiekis ir labai mažai sausų medžiagų. Ląstelėje nėra daug vietos, todėl aš tiesiog nenoriu taupyti vandens.
Ekspertai teigia, kad šaldytuose daržovėse laikoma daugiau vitaminų nei termiškai apdorotose. Todėl kiekviena moteris pati nuspręs: virti ar ne.
Kepant pomidorą taip pat svarbu nepersistengti: jis turi likti skystas. Kadangi patiekalus dažniausiai gaminu nepridedant papildomų riebalų, pomidorų pagrindas leidžia juos bent iš dalies pakeisti. Jis puikiai troškina daržoves ir nedega.

Įpakavimas ir užšaldymas


Supilama atvėsinta pomidorų masė į litrinius maistinės paskirties plastikinius indus. Jie neturėtų būti užpildyti iki galo (visi išmokė fizikos).
Pomidorų užšaldymo būdas

Taip supakuotas produktas siunčiamas užšaldyti.
Pomidorų užšaldymo būdas

Galiausiai


Ir galiausiai galite šiek tiek fantazuoti. Jei kyla didelių problemų dėl daržovių pirkimo žiemą, tuomet į mūsų derlių galite pridėti morkų, svogūnų ir paprikų žalios formos (litre paruošto pomidoro - viena morka, vienas svogūnas ir vienas pipiras (visi vidutinio dydžio)). Bet aš to nedarau, nes svogūnai ir morkos žiemos sezono metu visada būna švieži (ir vėl, šviežiose yra daugiau vitaminų), o aš pipirus šaldydavau atskirai. Beje, šaldymui skirtus pipirus geriau vartoti raudonus, sultingus, saldžius, bet neprinokusius.
Vienintelis priedas, kurio neatsisakyčiau, yra žalumynai. Vasarą jis yra daug pigesnis nei žiemą. Į pomidorą, kai išjungiate šilumą, įmaišykite susmulkintus krapus, petražoles, bazilikus (kad ir ką tik mėgtumėte) ir viską sumaišykite. Aušinimo metu pagrindas sugeria aromatą. Šis žalumynų konservavimo būdas, mano manymu, yra pats efektyviausias, nes džiovinant, sūdant ar šaldant žolė praranda savo aromatines savybes.
Tai viskas. Linksminkis savo virtuvėje!
Komentarai (6)
 1. Svečias Irina
  #1 Svečias Irina Svečiai 2019 m. Rugpjūčio 8 d., 08:10 val
  2
  Kad nereikėtų išeikvoti daug dujų, sultis virkite 20 minučių, po to nukoškite jas ant sietelio, uždengto dviem marlės ar audinio sluoksniais, ir sultis nusausinkite (kaip tai daro varškė). Pats sureguliuokite tankį. Norėdami išsaugoti pomidorą, naudokite sultis, o ne vandenį, jei norite išsaugoti, tai įmanoma, nepridedant acto.
 2. Liudmila
  #2 Liudmila Svečiai 2019 m. Rugpjūčio 9 d., 08:24
  7
  Atraskite Ameriką !!! Mes taip išjungėme šį pomidorą žiemai. Ir kodėl užšaldyti? Palaidotas dangčiuose sterilizuotuose indeliuose ar buteliuose iš po sulčių ir rūsyje.
 3. Svečias Jurijus
  #3 Svečias Jurijus Svečiai 2019 m. Rugpjūčio 9 d., 09:44
  10
  Tai yra pomidorų pastos užšaldymas, bet kaip tiksliai užšaldyti pomidorus? Rašyti reikia iš esmės.
  1. krantinė16
   #4 krantinė16 Svečiai 2019 m. Rugpjūčio 13 d. 17:53 p.
   0
   O kas sunku, nuplaukite, nusausinkite ir užšaldykite. Bet aš jums pasakysiu savo nuomonę: pomidorai savo sultyse stikliniuose indeliuose yra nepalyginami su užšaldytais. Bet pomidorų pastą galima užšaldyti - patogu dėti į sriubas ir barščius.
   1. Svečias Jurijus
    #5 Svečias Jurijus Svečiai 2019 m. Rugpjūčio 14 d., 10:09 val.
    0
    Na, vėl apie tą patį, duokite receptą, kaip užšaldyti pomidorus su minimaliais nuostoliais!
 4. Marija
  #6 Marija Svečiai 2019 m. Rugpjūčio 15 d., 16:28
  0
  Patarimas nemokamas - supilkite suvyniotus pomidorus į 5–10 kilogramų maišą cukraus, priklijuokite lazdą rankenose, pakabinkite ant kėdžių ar vonios kambaryje, nepamirškite uždėti dubenėlio dugne ir, woo a la, kitą dieną - puošnią storą medžiagą. Ilgai garinti nebūtina.

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai