Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» » Vanduo, actas ir vandenilio peroksidas nuo rūdžių - dalinuosi savo asmenine patirtimi valydama indų džiovyklas
Atostogos „užklupo nepastebėtos“. Laikas padaryti tai, ko rankos visus metus tiesiog nepasiekė.
Aš ilgai žiūrėjau į savo indų džiovintuvą. Tai metalas, perkamas ekonominės klasės parduotuvėje. Kokybė tinkama. Kadangi džiovyklė nuolat liečiasi su drėgme, po kurio laiko mūsų interjero daiktas buvo padengtas nemalonia raudona danga. Bandžiau plauti vandeniu ir skalbinių servetėle, bet kokia prasmė: danga tik padidėjo ir atsirado birių rūdžių. Nuotraukoje yra tik grotelės fragmentas, kad būtų galima atidžiau pažvelgti, kaip ji atrodė.
Vandens actas ir vandenilio peroksidas nuo rūdžių

Kažkada internete perskaičiau, kad šioje situacijoje vandens-acto kompozicija gali gerai padėti vandenilio peroksidui, kuriame perdirbtas objektas yra visiškai panardintas. Tokiai procedūrai atlikti reikia mažiausiai dvylikos valandų. Mūsų namuose neveikimas, reikalingas dvylikai valandų, yra katastrofa. Taigi jie leidosi atostogauti, laukdami, kol visi išsiskirstys.

Ko man reikėjo


Tikslių recepto proporcijų nepamenu, bet aš tai padariau taip: į penkių litrų vandens kiekį išpyliau pusę litro acto buteliuko ir pusę 100 ml butelio trijų procentų peroksido (jis buvo pakuojamas vaistinėse į šį indą). Sprendimas buvo plačiame baseine, kur ji pateikė savo rūdytą „grožį“. Kadangi buvo pažeista tik apatinė grotelės dalis, tokio skysčio kiekio užteko.

Valymas


Praėjo 12 valandų. Išėmusi džiovyklą iš baseino buvau labai nusiminusi: visos rūdys buvo savo vietoje. Iš nusivylimo ji pasiėmė kempinę ir indų ploviklį. Įsivaizduokite mano nuostabą, kai viskas buvo labai lengvai nuplaunama, tik šakelių sankryžoje aš turėjau šiek tiek šepetėlį senu dantų šepetėliu. Procedūra užtruko penkiolika minučių (ne daugiau). Spręskite patys, kaip puikiai pasirodė. Žinoma, atidžiai pažiūrėjus, tuose vietose, kur buvo laisva korozija, galite pamatyti retus mažus juodus taškelius. Galbūt turėtumėte ieškoti kitos veiksmingos priemonės.
Vandens actas ir vandenilio peroksidas nuo rūdžių

Tuo tarpu atrodo, kad mūsų „padėjėjas“ rado antrą gyvenimą ir šiek tiek daugiau tarnaus savo šeimininkams (prieš kitą valymą).
Vandens actas ir vandenilio peroksidas nuo rūdžių

Beje, tas pats sprendimas gali būti naudojamas kelis kartus. Jame man pavyko išplauti to paties metalo lentyną, cinkuoto kaušo dugną ir maišytuvo metalines dalis.

Tikiuosi, kad mano patirtis bus kam nors naudinga.
Komentarai (0)

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai