Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» »Kaip įveikti pynę naudojant įrankius, kurie visada yra po ranka
Kadaise, sovietmečio ir caro laikais mirusioje Rusijoje, jie pjovė šieną rankinėmis pynėmis. Nuo to laiko nutekėjo daug vandens. Atsirado įvairios šienapjovės, elektrinės ir dujinės žoliapjovės. Individualus ūkininkavimas karvių, avių ir ožkų pavidalu Rusijos kaime nebebuvo laikomas. Mano tėvai kaime galvijus laikė maždaug iki 2004–2005 m. Žmonės nustojo pirkti pieną iš mūsų: parduotuvėje jis pigesnis, ilgai netampa rūgštus. Karvės laikymas tapo nuostolingas. Na, be to, amžius optimizmo nepridėjo: išlaikyti karvę yra sudėtinga ir sunku. Karvė ir ožkos buvo pašalintos. Bet nerijos liko. Asmeninis sklypas turėtų būti periodiškai šienaujamas. Motina niekada negalėjo prisitaikyti prie šiuolaikinių technologijų, ir senatvėje ji savo plotą pjauna įstrižai. Aš, savo ruožtu, turėjau išmokti šio įrankio taisymo ir priežiūros technologijas, jau retas mūsų kaime.
Kaip atsikratyti pynės naudojant įrankius, kurie visada yra po ranka

Pintines dar galima nusipirkti aparatūros parduotuvėse. Bet kad ji šienavo, reikia pasiruošti ypatingu būdu - atstumti. Tai reiškia, kad pynės pjovimo kraštas turi būti išlygintas, kad jis taptų plonesnis, taigi aštresnis. Anksčiau mano tėvas turėjo specialią darbo vietą šalia šio tvarto. Pjovimo metu jis beveik kas dieną vakare prieš rytinį šienavimą mušdavo pintines. Dabar tai daroma ne taip dažnai, nes nėra specialiai įrengtos vietos. Mano vieta yra laikina, lengvai išardoma ir surenkama.

Kaip atsikratyti nerijos


Pirmiausia reikia paimti kelmą, didesnio skersmens, geriau iš kietmedžio: turėjau ąžuolo. Kanapės viduryje mes šiek tiek plaktuku kirviu, senu ar nauju, aštriu ar nuobodu - nesvarbu. Kirvis nepakenks atlikus pynimo procedūras ir gali būti naudojamas toliau pagal paskirtį. Iš esmės, jei jūs dažnai ir daug mušate pynėmis, tam yra specialus įtaisas - „močiutė mušti pintines“. Dabar jį taip pat galima nusipirkti, galite tai padaryti patys iš seno plaktuko. Aš taip pat turėjau „močiutę“, tačiau dėl to, kad reikia kartą ar dukart perrišti pynutes, ji pasimetė. Aš nusipirkau naują ir vėl jį pamečiau. Ir tada man kilo mintis šiam tikslui panaudoti kirvį, jis visada yra po ranka, o darbe jo reikia daug dažniau.
Kaip atsikratyti pynės naudojant įrankius, kurie visada yra po ranka

Kitas žingsnis - sugalvoti pynimo rankenėlės laikiklį. Kad pynė galėtų teisingai atsikratyti, jos drobė turėtų gulėti tiksliai ant "močiutės". Tam tikslui svirno durų pakabinau maždaug 300–400 gramų sveriančią virvę ant maždaug 1,5 metro ilgio virvės. Kaip krovinį galite naudoti bet kurį metalo gabalą, akmenį, vandens butelį ir kt. Mano atveju naudojau senas stabdžių trinkeles iš automobilio.
Kaip atsikratyti pynės naudojant įrankius, kurie visada yra po ranka

Toliau mes įrengiame sėdynę penktajam taškui. Šiam apipjaustymui naudojau medinę siją. Į galvą ateina šie variantai: kitas kelmas, geležinis kaušas, apverstas iš apačios į viršų, bet kokia išmatos ir kt. Mes nustatėme pynę taip: pynimo drobė yra ant „močiutės“, pynės rankenos galas pritvirtintas virvele su kroviniu.
Kaip atsikratyti pynės naudojant įrankius, kurie visada yra po ranka

Dabar galime pereiti prie pynių pynimo proceso. Kaip jau minėjau anksčiau, dalgio audinys turėtų būti lygiagrečiai „galvos apdangalo“ paviršiui. Laikykite ir nukreipkite pynę kairiąja ranka. Dešine ranka mes smogiame smaila plaktuko dalimi išilgai dalgio pjovimo krašto, kad jis būtų lygesnis ir plonesnis bei aštresnis. Tokiu atveju reikia vengti dviejų trūkumų: nereikia išlyginti krašto ir iš jo padaryti folijos, ji ilgai neišsilaikys, nutrūks ir pjauti bus blogai; ir nebūtina leisti įtrūkti metalui, išilgai įtrūkimų kraštas nutrūks, pynės pjovimo savybės pablogės.
Kaip atsikratyti pynės naudojant įrankius, kurie visada yra po ranka

Rezultatas


Nuotraukoje galite pamatyti, kaip nerijos atrodo prieš plakant ir po plakimo. Prieš pat pjovimą, ašmenis reikia sureguliuoti pagal akmenį.Pjovimo metu taip pat būtina periodiškai pagaląsti pynę, atsargiai, kad nenupjaustytumėte pirštų, prieš tai išvalę žolės gabaliukus.
Kaip atsikratyti pynės naudojant įrankius, kurie visada yra po ranka

Net po sumušimo tėvas per naktį pynė pintinę į vandens vonią. Tai buvo būtina, kad jis neišdžiūtų, o nerijos laikiklis neatsipalaiduodavo, o jis neiškildavo.
Kaip atsikratyti pynės naudojant įrankius, kurie visada yra po ranka
Komentarai (8)
 1. Zuevas Vladimiras Michailovičius
  #1 Zuevas Vladimiras Michailovičius Svečiai 2019 m. Liepos 31 d. 11:06 p.
  1
  Ačiū autoriui, aš šliaužiau kaip mėgėjas, bet niekada to nenugalėjau, net nežinojau, kaip tai padaryti. Aš maniau, kad neįmanoma be specialios įrangos ar kokia gi jo savybė vėl yra
 2. Buradonas
  #2 Buradonas Svečiai 2019 m. Rugpjūčio 1 d. 01:08
  3
  Pynė nebuvo sumušta norint menkinti peilio ašmenis, bet tam, kad kraštas suteiktų bangą.
 3. Svečių gosh
  #3 Svečių gosh Svečiai 2019 m. Rugpjūčio 1 d. 12:49 val
  5
  Pirmą kartą girdžiu, kad pynė būtų sumušta neišimant jos iš pynės (rankenos).
  1. radiovykas
   #4 radiovykas Svečiai 2019 m. Rugpjūčio 1 d., 9:42 val.
   1
   NIEKADA! nerijos nėra pašalintos iš dalgio (o ne rankenos, kaip jūs manote)!
  2. Valerijus Mišnovas
   #5 Valerijus Mišnovas Svečiai 2019 rugpjūčio 9 d., 18:13
   0
   Diskusijose dėl nerijos sumušimo daugelis klysta. Pynę galima sumušti neišmušant jos iš kapo. Autorius siūlo vieną iš šių metodų. Kalugos regione yra du būdai, kaip išlaisvinti pynę: Rusijos mūšis - kaip rodo autorius, vokiečių mūšis - pynė su užpakaline puse į viršų ir sumušta plačiu plaktuku ant siauro drugelio. Rusų kovų metu nerijos turi būti surištos, arba nerijos turi būti pakabintos, arba naudojant antrąją, kuri laikys pynę. Vokiečių mūšyje drugelis nustatomas patogiame aukštyje (vazoje ar nukirstame medyje), o dalgis guli ant žemės. Čia yra tik dygsniuotas nerijos tempimas tolygiai ir be skaldos. Nuotraukoje autorius aiškiai susituokė.
 4. Borisas
  #6 Borisas Svečiai 2019 m. Rugpjūčio 1 d. 17:32
  2
  Norėdami išmušti pynę, ne visi gali, naudodamiesi plaktuku, turite patraukti metalą ant savęs ir ne vienu metu, kitaip metalas bus krekeriuose, t. kaip ir autoriaus, ar tai bus bangos, o tai taip pat nepriimtina. Kartkartėmis plaktuko galiuką reikia sudrėkinti vandens indelyje. Apvynioju pynę tam, kad būtų padaryta aukštos kokybės trikampio forma, pynė yra aštri kaip skustuvas.
 5. Jevgenijus Belousovas
  #7 Jevgenijus Belousovas Svečiai 2019 m. Rugpjūčio 1 d. 17:35 val.
  8
  Instrukcijų straipsnis - kaip sugadinti pynę.
  Žinoma, pynę reikia mušti, tada pynė truks daug ilgiau, ir ją bus lengviau pjauti. Kiekvienas, kuris mato, kaip tai daroma, ir supranta idėją, gali teisingai sumušti pynę, bet jei būčiau sumušęs pynę, kaip parodyta šiame straipsnyje, mano senelis būtų apvertęs savo kapą. ..
 6. Svečias Nikolajus
  #8 Svečias Nikolajus Svečiai 2019 rugpjūčio 9 d., 02:01
  1
  Dalgis blogai atstumtas. Galbūt kur nors jie nuplėšė pynę, bet mes visada ją nuėmėme, patogiau, lengviau pasukti, patogiau sudėti. Akivaizdu, kad tie, kurie tada negali tinkamai sustiprinti, nepašalina jo, tačiau tai yra svarbu.

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai