Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» » »Kaip užsandarinti lanksčią žarną
Šiandien lanksčios žarnos yra prieinamos beveik visuose namų ūkiuose. Jos naudojamos augalų laistymui, automobilių plovimui, laikinų vandens vamzdžių klojimui ir kitiems buities reikmėms. Kartais būna situacijų, kai visiškai naujose žarnose atsiranda įtrūkimų. Priežastis yra stiprūs smūgiai, susidūrimai su sunkia transportavimo žarna ir tt Dėl kelių priežasčių nėra prasmės uždaryti nutekėjimo lipnia juosta. Pirma, toks sujungimas neatlaiko didelio slėgio ir ilgainiui tikrai pradės kenkti - žarna minkšta, lipni juosta negali būti tvirtai tempiama. Antra, lipni juosta ar elektrinė juosta greitai sugadinama tempiant ant kietų paviršių. Trečia, pažeista vieta lengvai sulenkta, tokiu metu elektros juosta pasitraukia ir vėl atsiranda nutekėjimas.
Kaip užsandarinti lanksčią žarną

Nupjaukite pažeistą vietą ir problemiškai prijunkite du lanksčios žarnos gabalus su metaliniu vamzdžiu. Kodėl? Tokį vamzdį ne visada įmanoma rasti, nėra metalo pjūklo ar sunkumų malūnėlio su tinkamo dydžio spaustukais. Yra lengvesnis būdas greitai ir patikimai ištaisyti pažeistą vietą.

Kokių medžiagų ir įrankių reikia


Norėdami pataisyti žarną, paruoškite plastikinio vamzdžio gabalėlį, kurio skersmuo yra maždaug toks pat kaip remonto žarnos. Būtina pasirinkti pagal išorinį žarnos skersmenį ir vardinį vamzdžio skersmenį. Ilgis turėtų būti toks, kad apimtų pažeistas vietas ne mažiau kaip 2–3 cm., Klijavimas atliekamas epoksidine derva, medžiagoms pjaustyti reikalingas surinkimo peilis.

Kaip užsandarinti įtrūkusią žarną


Paruoškite epoksidinius klijus. Jį sudaro du komponentai, būtina juos atsargiai išmaišyti mažame indelyje proporcijomis, nurodytomis instrukcijose. Patikrinkite pažeidimo vietą. Jei jie buvo suformuoti kaip smūgis ar smūgis, tada įtrūkimai atsiranda simetriškai iš abiejų pusių.
Nuvalykite vietą nuo nešvarumų, nuriebalinkite, galite naudoti alkoholį ar bet kurį tirpiklį. Kuo švaresnis paviršius - kuo aukštesni sukibimo parametrai, tuo patikimesnis bus pleistras.
Kaip užsandarinti lanksčią žarną

Iš plastikinio vamzdžio išpjaukite norimo ilgio gabalėlį, dirbkite atsargiai, nepažeiskite rankų. Montavimo peilio ašmenys yra labai ploni ir lengvai sulenkiami, jie pagaminti iš legiruotojo plieno ir papildomai termiškai apdoroti. Toks metalas greitai suyra.
Mėgintuvėlį pastatykite vertikaliai ir supjaustykite. Niekada nemėginkite pjauti išilgai ašies gulėdami, vamzdis gali pasisukti ir peilio ašmenys rimtai sužeisti pirštus. Nuvalykite vidinį paviršių; ten dažnai kaupiasi techninės dulkės.
Kaip užsandarinti lanksčią žarną

Patikrinkite, kaip pleistras tinka ilgio ir skersmens. Uždėkite ją ant lanksčios žarnos, pažiūrėkite, ar pažeidimai visiškai uždaryti.
Kaip užsandarinti lanksčią žarną

Viskas kambaryje - pasiimk telefoną. Viduje atsargiai uždenkite ilgą lazdelę epoksidine plėvele. Negalima taupyti medžiagų, būtina apdoroti visą vardinio skersmens vidinį plotą.
Kaip užsandarinti lanksčią žarną

Laikydamiesi aukščiau pateiktų rekomendacijų, ant žarnos paviršiaus užtepkite klijus. Ypatingą dėmesį atkreipkite į pažeistas vietas.
Kaip užsandarinti lanksčią žarną

Uždėkite vamzdelį ant žarnos, šiek tiek pasukite už jo ir prieš laikrodžio rodyklę. Tai būtina, kad klijai būtų tolygiai paskirstyti tarp dviejų paviršių ir visiškai užpildytų tuštumas.
Kaip užsandarinti lanksčią žarną

Atsargiai išlyginkite neapsaugotą epoksidinės perteklių per plyšius. Užsandarinkite plastikinio vamzdžio galus.

Išvada


Vienintelis aprašyto lanksčios žarnos skylių taisymo metodo trūkumas yra tas, kad jo negalima užlenkti sandarioje vietoje. Tačiau tai nėra labai svarbu, jei naudojama atsargiai, žarna reguliariai tarnaus gamintojo nurodytam laikui.

Žiūrėkite vaizdo įrašą


Komentarai (0)

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai