Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» »Kaip apvalų PVC vamzdį paversti kvadratu
Kartais reikia kvadratinio, trumpo ilgio PVC vamzdžio. Galite nusipirkti parduotuvėje, tačiau jie neparduos ten nedidelio gabalo, bet yra brangu nusipirkti vamzdį, kurio skerspjūvis yra 150 × 150 mm, o ilgis ne mažesnis kaip du metrai. Palyginti su apvaliu, tokio paties ilgio 150 mm skersmens vamzdžiu, jis kainuos beveik dvigubai daugiau.
Kaip apvalų PVC vamzdį paversti kvadratu

Kaip apvalų PVC vamzdį paversti kvadratu

Pabandykime savo rankomis padaryti apvalų 150 mm skersmens PVC vamzdį, kurio skerspjūvis būtų 150 x 150 mm. Norėdami tai padaryti, mums reikia dar kelių medinių lentų arba iš medžio drožlių plokštės, taip pat plaukų džiovintuvo, geriau konstrukcinio, ir plaktuko. Patartina mūvėti pirštines ant rankų, nes vamzdis turės būti įkaitintas iki 140 laipsnių Celsijaus.

Parengiamoji veikla


Svarbiausias parengiamasis darbas, kuris mūsų laukia, yra apskaičiuoti lentų plotį ir tarp jų esančio įdėklo storį, kad apvalus vamzdis būtų įtemptas jo kaitinimo ir virsmo kvadratiniu gaminiu metu.
Kaip apvalų PVC vamzdį paversti kvadratu

Jei tarpinės paaiškėja matmenimis, visų pirma, plotis yra mažesnis nei būtina, tada vamzdis pasirodys ne visai kvadratinis, o viršijus leistinus dydžius, lenkimo vietose jis greičiausiai plyš.
Lentų plotis turėtų tiksliai atitikti 150 mm skersmens vamzdžio užrašytos kvadrato kraštinę, žinoma, atsižvelgiant į jo sienų storį. Mūsų atveju dviejų atokiausių lentų plotis turėtų būti 112 mm, o ilgis šiek tiek didesnis nei panašaus dydžio vamzdis.
Kaip apvalų PVC vamzdį paversti kvadratu

Įdėklas tarp jų, kurį mes anksčiau vadinome tarpikliu, atsižvelgiant į 15 mm šoninių lentų storį, turėtų būti 80 x 80 mm pjūvis ir gali būti sudėtinis, jei nėra tokio dydžio masyvo.

Apsukite apvalų vamzdį į kvadratą


Kaip apvalų PVC vamzdį paversti kvadratu

Šiame etape žaidžiamas plaukų džiovintuvas, su kuriuo mes pašildysime apvaliojo vamzdžio medžiagą į minkštinimo būseną. Atšilimas turi būti atliekamas tolygiai ir neperkaitinkite plastiko, aukštesnio kaip 140 laipsnių Celsijaus, kitaip jis gali ištirpti, prarasti savo formą ir tapti netinkamas tolesniam virsmui.
Kaip apvalų PVC vamzdį paversti kvadratu

Bet prieš pradedant šildyti apvaliojo vamzdžio įvadą, būtina į jį įterpti elementus, skirtus kvadratinei sekcijai formuoti. Pirmiausia mes įterpiame šonines lentas per visą vamzdžio ilgį, tada tarp jų įkiškite tarpinę toje pusėje, ant kurios yra pateiktas kūginis kampas, ir stumkite ją toliau, kiek įmanoma, tik tvirtindami tik vieną ranką.
Kaip apvalų PVC vamzdį paversti kvadratu

Tada mes pradedame tolygiai šildyti įvestą pradinio vamzdžio dalį, palaipsniui judėdami šildymo zoną toliau išilgai jos ilgio. Tokiu atveju būtina laisva ranka pirštinėje nuolat kontroliuoti plastiko kaitinimo ir minkštėjimo laipsnį.
Kai vamzdžio lankstumas tampa pakankamas, paimkime plaktuką į rankas ir plaktuku įdėkime tarpinę į vidų tarp dviejų lentų. Jei procesas yra įtemptas, tada mes vamzdį pakartotinai pašildome iš vidaus, išorės ir net iš kito jo galo.
Kaip apvalų PVC vamzdį paversti kvadratu

Taigi mes toliau kaitiname ir stumiame tarpiklius, prireikus padėdami plaktuku, toliau nuo vamzdžio pradžios, kol tarpinis galas pasirodys iš priešingo galo.
Kaip apvalų PVC vamzdį paversti kvadratu

Dabar, kai elementai, formuojantys kvadratinę sekciją, užima galutinę padėtį, mes tolygiai kaitiname plastiką plaukų džiovintuvu iš visų pusių, kol kvadratinis vamzdis įgis baigtą išvaizdą.
Belieka tik šiek tiek laikant kvadratinį vamzdį ant formavimo elementų, kad jį atvėstų, ir išmuštų medžio gabalus iš vamzdžio plaktuku, taip pat ir paskutiniame etape su rankenos galu.
Kaip apvalų PVC vamzdį paversti kvadratu

Kaip apvalų PVC vamzdį paversti kvadratu

Rezultatas


Iš apvalios 150 mm skersmens vamzdžio gavome kvadratinę 150 × 150 mm sekciją su šiek tiek užapvalintais kampais, o tai ne tik suteikia vamzdžiui estetinį patrauklumą, bet ir daro jį tvirtesnį, ypač suvokiant lenkimo apkrovas.

Žiūrėkite vaizdo įrašą


Komentarai (4)
 1. Rokernis
  #1 Rokernis Svečiai 2019 m. Gegužės 20 d. 10:09
  1
  kodėl?
  1. Akril
   #2 Akril Lankytojai 2019 m. Gegužės 20 d., 9:26, p.
   1
   Bet Schaubas negalėjo užmigti skaistalai
 2. zadanas
  #3 zadanas Svečiai 2019 m. Gegužės 22 d. 14:53
  0
  O kas trukdo iš pradžių įsigyti kvadratinių PVC vamzdžių? Net geležiniai vamzdžiai parduoda kvadratinius vamzdžius :)
  1. matros71
   #4 matros71 Lankytojai 2019 m. Birželio 6 d. 13:36 p.
   0
   Tuomet būtų patarimai, kaip patekti iš kvadratinio turo. Ir patarimai tikrai geri.

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai