Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» » » »Namų sriegimo mašina
Namų sriegimo mašina

Tarp nuimamų jungčių ypač paplitusios yra srieginės jungtys. Jei reikia, jie leidžia jums nepažeisti išardyti agregatą į dalis ir vėl surinkti kartu. Dėl šios priežasties pramonė ir daugybė amatininkų suprojektuoja ir gamina daugybę įvairių siūlų pjaustymo įtaisų.
Žemiau mes svarstome sriegių pjaustymo mašinos, pagrįstos elektriniu varikliu, ir, pritvirtinto prie jo ašies, trinties nereguliuojamą pavarą gumuotos įvorės variantą.

Esminiai priedai


Norėdami neatsiriboti nuo darbo, turėtumėte įsigyti, rasti ir paruošti:
 • dvi juodųjų metalų plokštelės, kurių matmenys yra 150 × 120 × 20 mm, o viduryje - 30 mm skersmens skylė;
 • du plieniniai diskai, kurių skersmuo 200 mm, 10 mm storio, su vienpusiu stebuliu, kurio išorinis skersmuo yra 40 mm, ir vidine anga 25+ mm, su trimis radialinėmis skylėmis su M8 sriegiu;
 • dvi varinės arba žalvarinės įvorės, kurių išorinis ir vidinis skersmuo yra atitinkamai 30+ mm ir 25+ mm, skirtos prispausti į plokščių skylutes 150 × 120 × 20 mm;
 • pagrindinės ašies ruošinys, pagamintas iš plieno, kurio ilgis yra 400 m, o skersmuo - 25+ mm;
 • du 100 mm ilgio ir skersmens vamzdžių gabalai: išorinis - 40 mm, vidinis - 25+ mm;
 • du 300 mm ilgio ir 25 mm skersmens plieno strypai (galutinis dydis) su aklina skylute viename gale su M10 sriegiu;
 • vieną plieninę plokštę, kurios plotis 180 mm, aukštis 150 mm, storis 8 mm, su trikampiu įdubimu centre viršuje, iš čiaupo išeiti, ir dvi skylės išilgai kraštų iš apačios M10 varžtams;
 • du 35 × 35 mm ir 150 mm ilgio plieniniai kampai su dviem skylėmis kraštuose po M8 varžtu;
 • du 35 × 35 mm, 500 mm ilgio plieniniai kampai su nuožulniais galais 45 ° kampu;
 • tas pats ilgis yra 400 mm;
 • plieno lakštas, kurio dydis 500 × 400 × 3 mm;
 • variklio jungiklis;
 • griebtuvo griebtuvas iš elektrinio grąžto;
 • techninė įranga (varžtai, veržlės, poveržlės ant M8 ir M10).

Įranga ir įrankiai


Norėdami paruošti sriegimo mašinos dalis ir surinkimą, mums reikia:
 • tekinimo staklės;
 • malūnėlis;
 • atvirkščiai - metalo dirbiniai;
 • suvirinimo aparatas;
 • veržliarakčiai;
 • perforatorius ir plaktukas;
 • tepalas su tepaline alyva;
 • skystis paviršiams nuriebalinti;
 • dažai;
 • purškimo pistoletas ir kt.

Dalių paruošimo ir mašinos surinkimo procesas


Kai kurios dalys yra visiškai paruoštos surinkimui, kitos vis dar turi būti patobulintos.
1. Ant šlifuoklio galutinai apdailame (pašaliname šlifavimo stakles, apvaliname ir sumalame) visus plokštelių paviršius ir paviršius 150 × 120 × 20 mm, kurie atliks pagrindinę mašinos galios funkciją, suteikdami pastovumą dydžiui ir būtinam visos sistemos tvirtumui.
Namų sriegimo mašina

2. Mes įkišame vario įvores į tekinimo griebtuvą ir sureguliuojame angos skersmenį taip, kad garantuotai pritvirtintume juos trukdančiomis angomis jiems skirtose skylėse.
3. Mes įspaudžiame įvores naudodami stendinį tarpiklį, įsitikindami, kad jie visiškai įsikiša į jiems skirtas skylutes, kol įvorių pečiai atsigręš į plokščių paviršių.
Namų sriegimo mašina

4. Ant tekinimo staklės nustatykite pagrindinės mašinos ašies ruošinį.Norėdami užtikrinti minimalų radialinį ruošinio nutekėjimą sukant, mes nuimame tekinimo staklės užpakalinę atramą ir laikinai įdedame griebtuvą su centriniu grąžtu į savo vietą ir, įjungę mašiną, ruošinio gale padarome įdubą, skirtą tekinimo staklės užpakalinei atramai.
Namų sriegimo mašina

5. Mes darome išorinį ruošinio posūkį, kontroliuodami skersmenį suportu, kad nesusilpnintume būsimos pagrindinės ašies. Pasiekę nurodytą dydį, mes patikriname laisvą ašies stumdymą išilgai sriegimo mašinos jėgos atramos rankovės. Jei jo nepakanka, įjunkite tekinimo staklę ir šlifuokite įvorę iki ašies.
Namų sriegimo mašina

6. Mes šlifuojame darbinį ašies galą po kolonėlės kasetės lizdu, nuriebaliname ją tinkamu skysčiu ir užfiksuojame kasetę.
Namų sriegimo mašina

7. Mes išlyginame diskų, kurie sąveikaus su gumine pavaros įvorė, paviršių pasukdami tekinimo staklę ir pasiekiame reikiamą skylės skersmenį stebulėje. Mes tikriname tikslumą įterpdami ašį ir sukdami ją kartu su ašiniu judesiu. Šie judesiai turi būti atliekami netrukdant ir netrukdant.
Namų sriegimo mašina

Namų sriegimo mašina

8. Išilgai mašinos pagrindo perimetro klojame kampus, sujungiame juos kampuose ir suviriname tarpusavyje bei prie pagrindo lapo.
Namų sriegimo mašina

9. Ant vieno pagrindo krašto mes sumontuojame pagrindinę ašį su dviem atramomis, tarp kurių yra du varomi diskai, skirti darbui ir tuščiąja eiga. Mes išbandome kreipiklius su vamzdžiais ir elektrinį variklį su frikcine (gumine) įvorė, pritvirtinta prie jos ašies.
Namų sriegimo mašina

10. Dar kartą patikriname išdėstymo teisingumą ir tikslumą ir suvirinimo aparato pagalba suviriname pagrindinės ašies jėgos guolius prie mašinos pagrindo. Po to dar kartą patikriname ašių sukimosi laisvę atramose ir jos eigą pirmyn ir atgal.
Namų sriegimo mašina

11. Priekinės jėgos atramos išorėje ties sąsaja su pagrindu, esančia lygiagrečiai su jos priekiniu kraštu, mes suviriname cilindrinius kreipiklius, išilgai kurių judės kreipiamieji strypai.
Namų sriegimo mašina

Namų sriegimo mašina

12. Mes pažymime elektrinio variklio kampų lentynas, pažymime variklio tvirtinimo skylių vietą centriniu perforatoriumi ir gręžkite jas po M8 varžtais. Mes montuojame kampus su ant jų pritvirtintu varikliu, patikriname montavimo tikslumą (variklio ašies statmenumą pagrindinei mašinos ašiai) ir suviriname kampus prie pagrindo.
13. Tada mes vėl išardome mašinos išdėstymą ir nudažome detales, išskyrus tarpusavio sąveiką (ašis, įvorės, kreiptuvai, diskų darbiniai paviršiai ir kt.). Leiskite dažams išdžiūti ir pereikite prie galutinio mašinos surinkimo, sutepdami trinties paviršius mašinos alyva.
14. Mes pritvirtiname elektrinį variklį kalibruotoje vietoje, sumontuokite kreipiklius į vietą. Pritvirtiname skydą su čiaupo plyšiu prie jų priekinių galų. Priveržkite disko tvirtinimo varžtus prie pagrindinės ašies nuo išilginio poslinkio, šiek tiek prispausdami juos prie priekinės trinties įvorės.
Namų sriegimo mašina

Namų sriegimo mašina

15. Surinkite ir uždarykite variklio jungiklio dangtį. Sriegimo mašina veikia visu pajėgumu.
Namų sriegimo mašina

16. Mes patikriname jo veikimą pakaitomis pjaustydami sriegius M5, M6 ir M8 skylėse, iš anksto sutepdami čiaupus. Spaudžiant ant atraminio paviršiaus ta dalimi, kurioje gręžiamas sriegis, įrankis pasisuka į dešinę ir nupjauna sriegį. Traukiant dalį su sriegiu, čiaupas pradeda suktis į kairę ir atsijungia nuo gauto sriegio.
Namų sriegimo mašina

Namų sriegimo mašina

Namų sriegimo mašina

Namų sriegimo mašina

Žiūrėkite išsamų vaizdo įrašą


Peržiūrėkite išsamų vaizdo įrašą apie sriegimo mašinos gaminimą savo rankomis.
Komentarai (0)

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai