Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» »Suskaidytas alkūninio veleno skriemulio varžtas
Suskaidytas alkūninio veleno skriemulio varžtas

Automobilio eksploatavimo metu gali įvykti nemalonus gedimas - gali nutrūkti generatoriaus skriemulio varžtas, pritvirtintas prie automobilio variklio alkūninio veleno.
Pagrindinė šio gedimo priežastis yra prastos kokybės varžtas arba jo susiaurėjimas montuojant skriemulį.
Suskaidytas alkūninio veleno skriemulio varžtas

Šią gedimą galite pašalinti patys. Turėsite šiek tiek pasistengti. Retais atvejais galima susmulkinti raukšlę plaktuku smogiant į mažą kaltelį. Dažniausiai reikia gręžti pagal sulaužyto varžto ašį. Apsvarstykite VAZ variklio pavyzdžio taisymą.

Įrankiai ir medžiagos


Norėdami išardyti sulaužytą generatoriaus skriemulio varžtą, mums reikia keleto įrankių:
 • elektrinis ar rankinis gręžtuvas (veržliaraktis);
 • metaliniai grąžtai, kurių skersmuo yra 3-5-7 mm;
 • kairės pusės smailėjantis ištraukėjas;
 • šerdis;
 • plokščias atsuktuvas;
 • skystis nuo rūdžių ir masto (WD-40).

Remonto žingsniai


Būtina apžiūrėti raukšlelės galą, nuėmimus ištrinti atsuktuvu ir sulaužyto varžto perimetrą apdoroti specialiu skysčiu, kad susidarytų rūdys ir mastelis (WD-40). Tai palengvins tolesnį varžto veleno įdubimą.
Apytikslį gręžimo gylį mes nustatome palygindami sudužtą varžto dalį (galvutę) su nauju varžtu. Paprastai jis neviršija 1,5 cm.
Suskaidytas alkūninio veleno skriemulio varžtas

Kitas, mes nustatome pertraukiklio galinio paviršiaus būklę. Pageidautina, kad būtų lygus paviršius, statmenas varžto ašiai. Jei paviršius yra pasviręs, turite pasirinkti tinkamą gręžtuvą ir šiek tiek su juo dirbti. Tai suteiks paviršiaus lygumą ir palengvins gręžimą.
Suskaidytas alkūninio veleno skriemulio varžtas

Mes pritvirtiname sulaužyto varžto gręžimo vietą. Su grūdintu stipriu metalo gręžtuvu, kurio skersmuo yra 3 mm (pageidautina vidaus gamybai), mes pradedame gręžti sulaužytą varžtą iki jo viso gylio.
Suskaidytas alkūninio veleno skriemulio varžtas

Kai kuriais atvejais pakanka tokio gręžimo. Lieka pakeisti gręžtuvą į kairiąją smailėjančią ištraukėją, įsukti į skylę ir atsukti likusius varžtus.
Suskaidytas alkūninio veleno skriemulio varžtas

Suskaidytas alkūninio veleno skriemulio varžtas

Jei sulaužyto varžto negalima pašalinti, būtina pakartoti jo gręžimą didesnio skersmens grąžtu. Toks gręžimas labai susilpnina raukšlę, o tam tikru etapu jį pašalinti nėra sunku. Plonas jo sienas galima tiesiog sunaikinti nepažeidžiant alkūninio veleno sriegių. Pašalinę raukšlę, atsargiai nuimkite visus alkūninio veleno metalo likučius.
Suskaidytas alkūninio veleno skriemulio varžtas

Išvados


Mažas įrankių skaičius ir įgūdžiai dirbti su juo leido atlikti gana sudėtingą remonto būdą - nuimti varžto flanšą, jungiantį kintamosios srovės generatoriaus skriemulį su alkūniniu velenu.

Žiūrėkite vaizdo įrašą


Komentarai (4)
 1. Svečias Vladimiras
  #1 Svečias Vladimiras Svečiai 2019 m. Vasario 27 d. 18:08
  0
  Iš esmės viskas yra teisinga, išskyrus vieną dalyką - TAI NĖRA SŪRIS, BET BOLTAS!
  1. gluosniai
   #2 gluosniai Svečiai 2019 m. Vasario 28 d., 15:38, 15 val.
   0
   skirtumai tarp varžto ir varžto yra šie: pirmiausia varžtas pritvirtina per jas praeinančias dalis ir, kita vertus, veržlė yra prisukama ant varžto. Tai yra, varžtas ir veržlė yra dvi visumos dalys. Sraigtas taip pat skirtas sujungti dvi dalis, tačiau jis yra įsuktas į specialų sriegį, kuris yra antroje dalyje. Todėl sraigtas eina be veržlės.
   1. Borisas
    #3 Borisas Svečiai 2019 m. Kovo 1 d. 10:59 val.
    0
    Sraigtas yra tvirtinimo elementų tipas, naudojamas elementams ir mechanizmams pritvirtinti. Jis skirtas tvirtinti, o ne montuoti. Ir apvyniotas atsuktuvu. Jo užduotis panaši į kaiščio, rakto, kaiščio užduotį.
 2. Borisas Khaninas
  #4 Borisas Khaninas Svečiai 2019 m. Kovo 1 d. 10:52 val.
  1
  Alkūninio veleno skriemulys yra alkūninio veleno skriemulys, o ne generatorius!

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai