Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» "Kokiais atvejais naudojamas" įžeminimas ", o kokiais" įžeminimas "?
Įžeminimas ir įžeminimas - žmonių, dirbančių su elektros įrenginiais ir tinklais, naudojantiems buitinius ar pramoninius prietaisus, maitinamus elektra, saugos užtikrinimas. Bet kokia tokių prietaisų avarija, susijusi su izoliacijos pažeidimu, gali sukelti pavojingą įtampą atvirose laidžiose korpuso dalyse.
Efektyvi apsauga įmanoma aiškiai suprantant „žemės“ ir „nulio“ fizinę reikšmę ir esmę, tinkamai jas naudojant praktikoje.
Kokiais atvejais naudojamas įžeminimas ir kokiais įžeminimais

Terminai, apibrėžimai


Norėdami neįtraukti skirtingo „nulio“ ir „žemės“ sąvokų aiškinimo, turite remtis nustatytomis normomis ir priimtais standartais. Projektavimas, įrengimas ir veikimas atsispindi pagrindiniame energijos valdymo dokumente - Elektros instaliavimo taisyklės (PUE). Pirmojo skyriaus 1.7 skyriuje pateikiama išsami informacija apie įžeminimo laidus, įžeminimo apsauginius laidus, sistemas ir grandines. 3 skyriuje aprašytos apsaugos ir automatizavimo schemos. Septintajame skyriuje nurodoma, kaip yra įrengti tinklai, įskaitant viešąsias ir gyvenamąsias patalpas.
Įžeminimo jungiklis yra grandinė, dirbtinai pagaminta iš laidžių elementų, tiesiogiai liečiančių žemę.

Neutralus yra kintamos įtampos šaltinio visų fazių apvijų (trifazių generatorių arba pastotės nustumiamo transformatoriaus) vieno iš galų sujungimo taškas. Idealiomis subalansuotos apkrovos sąlygomis kiekvienos fazės srovės yra vienodos, jos viena kitą kompensuoja. Todėl toks taškas neturi potencialo ir vadinamas nuliu.

Apsauga - tai fizinio ryšio su laidžiomis įrangos korpuso dalimis sukūrimas, kuris, pažeidus izoliaciją, gali būti veikiamas pavojingos įtampos įvairiais tinklo taškais:
 • Nulis - laido prijungimas prie neutralios. Avarijos metu fazė užsidaro iki nulio, todėl grandinės pertraukiklis ar saugiklis suveikia. Neutraliame laidininke veikiant apkrovai teka srovė, lygi fazei. Tokio laido izoliacija yra mėlyna.
 • Apsauginis įžeminimas - jungtis su įžeminimo grandine, vedanti pavojingą įtampą iš korpuso į žemę. Įžeminimo laidoje srovė teka tik įvykus avarijai. Jis nudažytas geltonai žalia juostele.

Kokiais atvejais naudojamas įžeminimas ir kokiais įžeminimais

Abi jungtys suteikia apsaugą. Bet jie tai įgyvendina skirtingais būdais, priklausomai nuo ryšio vietos.

Elektros tiekimo būdai


Elektros instaliacija iki 1000 voltų yra padalinta į sistemas, kuriose įvyksta neutralus energijos šaltinis:
 • negyvas įžeminimas, kai neutralus laidas sąmoningai sujungtas su įžeminimo elektrodu;
 • izoliuotas nuo žemės.

Nepramoniniai vartotojai paprastai maitinami dviejų laidų grandine, naudojant du laidus - fazinį ir nulinį. Pagal šią schemą visi elektros energijos vartotojai anksčiau vartojo, o dabar tai leidžiama naudoti tik naujiems pastatams, kurie gauna elektrą per oro liniją.
Dabartiniai PUE reikalavimai nustato elektros energijos tiekimo sąlygas, naudojant:
 • 3 laidai - fazė (L), nulis (N), apsauginė (PE) nuo žemės elektrodo vienfazis tinklas;
 • 5 laidai - trijų fazių (L1-L3), N, PE trifaziam energijos tiekimui.

Pavyzdys yra gyvenamojo daugiabučio namo prijungimas prie transformatorinės pastotės. Jis pagamintas su penkių branduolių kabeliu. Pastato viduje trys fazės per grupinius skirstomuosius įrenginius paskirstomos trimis laidais vienfaziams vartotojams, tolygiai paskirstant apkrovą. Tai lengva padaryti naujos statybos metu, tačiau instaliacija jau yra esamuose namuose.Neįmanoma viso to perdaryti iš naujo pagal naujus reikalavimus, pastačius įžeminimo laidus.

Naudoti apsaugos organizavimo metodai


Parduodama ir eksploatuojama daugybė buitinių prietaisų su trijų laidų virvelėmis ir lizdais, kurių korpusų įžeminimas yra privalomas. Naudojamų standartinių elektros sistemų konstrukcijos ypatybės padės išspręsti šią problemą, jei vartotojui neįmanoma pastatyti atskiros antžeminės linijos.
Elektra tiekiama į daugiaaukščius senos konstrukcijos pastatus pagal TN-C-S schemą, kai neutralė ant transformatoriaus yra kurčia žemė, dviem laidais. Jį į skydą ar spintelę tiekia PEN laidininkas, paskirstomas toliau grupėms ir vartotojams kartu su L faze.
Jei jums reikia įjungti, pavyzdžiui, vandens elektrinį katilą, būtinai turite pasirūpinti apsauga. Sugedus šildytuvo izoliacijai, korpusas, kurio viduje yra vandens, gali nutekėti. Vandentiekio tinklas bus maitinamas. Norėdami to išvengti, lizdą turite pakeisti tinkamu trijų kontaktų kištuku. Iš jo namo įėjimo į paskirstymo skydelį atneškite papildomą geltonai žalios spalvos apsauginę vielą. Jis yra prijungtas po varžtu prie skydo korpuso, o bute jis yra prijungtas prie lizdo įžeminimo kontakto.
Griežtai draudžiama derinti nulinius ir korpuso kontaktus tiesiai išleidimo angoje.

Žiūrėkite vaizdo įrašą


Komentarai (5)
 1. Antonas Žulavskis
  #1 Antonas Žulavskis Lankytojai 2019 m. Vasario 25 d., 14.30 val.
  2
  Namuose su dviejų laidų grandine apsaugą nuo elektros smūgio gali sukelti tik RCD, kurio nuotėkio srovė yra ne didesnė kaip 30 mA kiekvienam buitiniam prietaisui. Atlikti trečią laidą ir prijungti jį prie daugiabučio elektros skirstomojo skydo korpuso reiškia atlikti tą patį „įžeminimą“, apie kurį rašo autorius, bet ne lizde, o skyde.
  1. Vitalijus Evlanovas
   #2 Vitalijus Evlanovas Svečiai 2019 m. Kovo 3 d., 17:06, p.
   0
   Jei namuose yra dviejų laidų laidai (įžeminimo sistema TN-C), nepakanka įdiegti tik RCD arba difavtomatą (TAIP). Kai fazė trumpinama iki įrenginio korpuso, RCD arba TAIP neveiks (žr. RCD veikimo principą). Jie veiks tik tada, kai asmuo, liečiantis žemę, palies prietaiso kūną. T. y., Iš pradžių žmogus vengia, o tada RCD ar TAIP išsijungia. Kad taip neatsitiktų, be UZO arba TAIP įrengimo, būtina įžeminti aparato korpusą. Tai vadinama CT įžeminimo sistema.
 2. Markas
  #3 Markas Svečiai 2019 m. Vasario 25 d., 15:16, 15 val.
  7
  Jei nurodote PUE, tada atidžiai perskaitykite. Apsauginis Įžeminimas naudojamas tinkluose su įžemintu neutralumu, o apsauginis Įžeminimas yra naudojamas tinkluose su izoliuota neutrale.
  Jūsų paveikslėliuose abiem atvejais parodytas apsauginis NULLDAVIMAS ir neutralaus DARBO Įžeminimo dubliavimas.
  Bet jei jūs naudojate bet kurį benzino (dyzelino) generatorių, tai bus tinklas su izoliuota neutrale, kur būtina naudoti APSAUGINĮ Įžeminimą, tiek paties generatoriaus, tiek visų prie jo prijungtų elektros įrenginių atvejus.
 3. Svečias Aleksandras
  #4 Svečias Aleksandras Svečiai 2019 m. Vasario 26 d. 11:40
  0
  kategorijos neturėtų būti naudojamos gyvenamuosiuose pastatuose. panaikinti pramoninius lubinius šviestuvus. jei sudegs 0, visi instrumentų dėklai taps faze
 4. popvovka
  #5 popvovka Lankytojai 2019 m. Vasario 26 d. 11:46 p.
  0
  Teorijos teorija. Realybėje tai yra tas pats.

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai