Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» »Kaip paruošti degalų mišinį dvitakčiams varikliams
Daugelis žmonių bijo įsigyti motorizuotą įrankį, varomą dvitakčiu benzininiu varikliu. Juos gąsdina nuolatinė galimybė sumaišyti benziną su aliejumi. Jie teigia, kad tai gana problematiška operacija, nors šioje procedūroje nieko panašaus nėra. Dabar pamatysime, kaip tai daroma.
Kaip paruošti degalų mišinį dvitakčiams varikliams

Taigi, jei jūs nusipirkote ar ketinate įsigyti motorinį įrankį su dvitakčiu varikliu, turėsite paruošti degalų mišinį, kurį sudaro benzinas ir speciali alyva šio tipo varikliams.
Renkantis tepalą, pirmenybė turėtų būti teikiama tam, kurį rekomenduoja jūsų elektrinio įrankio gamintojas, nors tai yra neprivaloma. Galite pasiimti kitą aliejų, svarbiausia, kad jis turi būti aukštos kokybės ir ne per pigus.
Dviejų taktų variklio alyva skiriasi nuo kitų alyvų ženklinimu, žymimu kaip 2T, kuris nurodytas konteinerio etiketėje. Tai taip pat parodo, kokia yra alyvos sumaišymo su benzinu dalis, norint gauti kuro mišinį.
Kaip paruošti degalų mišinį dvitakčiams varikliams

Geros kokybės alyvoms ši vertė, kaip taisyklė, yra 50: 1, tai yra, vienai daliai aliejaus reikia 50 dalių benzino. Ši dalis procentais gali būti nurodyta arba dubliuojama. Mūsų atveju proporcija 50: 1 atitinka 2%.
Kaip paruošti degalų mišinį dvitakčiams varikliams

Daugelis žmonių susipainioja dėl šių proporcijų ir procentų ir iš tikrųjų nesupranta, kiek naftos reikia įpilti, tarkime, į 1 litrą benzino. Bet čia viskas labai paprasta. Jei matote proporciją 50: 1, tai reiškia, kad turėtumėte sumaišyti 100 gramų aliejaus su 5 litrais benzino ir 20 gramų su 1 litru benzino.
Jei procentai yra nurodyti ant pakuotės, pavyzdžiui, 2%, tai reiškia, kad į 1 gramą benzino reikia įpilti 20 gramų aliejaus. Jei buvo nurodyta 3%, tuomet reikia įpilti 30 gramų aliejaus į 1 litrą benzino ir kt.
Kuo mums gali būti naudinga paruošti degalų mišinį, norint įpilti į baką dvitakčio variklio?

Reikės


Tam reikės nemažai:
 • plastikinis piltuvas;
 • paprastas medicininis švirkštas;
 • plastikinis litro indas;
 • benzinas;
 • dviejų taktų variklio alyva.

Kaip paruošti degalų mišinį dvitakčiams varikliams

Tara gali būti paimta iš automobilių antifrizo arba antifrizo, nors kai kurie elektriniai įrankiai tiekiami su panašiu konteineriu su benzino ir alyvos ženklais. Tačiau norint didesnio tikslumo, aliejui pasirinkti ir įpilti benzino vis tiek geriau naudoti paprastą švirkštą.

Kaip sudaryti degalų mišinį dvitakčiam varikliui


Pirmiausia į butelį pilame benziną, kurį rekomenduoja elektrinio įrankio gamintojas ir kuris nurodomas naudojimo instrukcijoje. Dažniausiai šiems tikslams naudojamas AI-92. Jei imsite benzino su kitu oktaniniu skaičiumi, tikėtina, kad variklis greitai suges.
Kaip paruošti degalų mišinį dvitakčiams varikliams

Kitas, jums reikia iš buteliuko išsitraukti aliejaus su švirkštu. Primenu, kad norint sukurti proporciją 50: 1 (arba 2%), 1 gramui benzino reikės 20 gramų aliejaus. Beje, tokios talpos medicininiai švirkštai yra gana paplitę.
Kaip paruošti degalų mišinį dvitakčiams varikliams

2T tipo alyva paprastai būna raudona. Tai atliekama specialiai tam, kad degalų mišinys įgautų tą pačią spalvą. Tada sunku supainioti jį su įprastu bespalviu benzinu ir netyčia supilti jį į variklio baką, nepridedant alyvos.
Į benziną pilame tikslų kiekį aliejaus (mūsų atveju 20 gramų), kurį supilame į švirkštą. Talpyklę uždarome srieginiu kištuku ir keletą kartų stipriai purtome, kad jos turinys gerai susimaišytų. Po šios procedūros mūsų kuro mišinys yra visiškai paruoštas naudoti.
Kaip paruošti degalų mišinį dvitakčiams varikliams

Baigdamas norėčiau jums priminti, kad neturėtumėte paruošti degalų mišinio dideliais kiekiais. Gamintojai nerekomenduoja ilgą laiką laikyti benzino, sumaišyto su aliejumi.Paruoškite tokį degalų mišinio tūrį, kurio pakaktų 1-2 degalų papildymui.
Ir vis dėlto, jei naudojate aukštos kokybės aliejų, jums nereikia čia elgtis pasakant: „Nepagailėsite košės aliejumi“ ir padidinkite jos kiekį, palyginti su santykiu nurodytu tūriu. Galų gale šis santykis gaunamas tiek teoriniais skaičiavimais, tiek pakartotinai išbandytas praktikoje kaip daugybė testų.
Tai yra optimalu tiek ekonomiškai, tiek užtikrinant dvitakčio variklio patikimumą ir ilgaamžiškumą. Todėl į benziną įpilkite ne mažiau ir ne daugiau alyvos, bet tiksliai tiek, kiek nurodyta dvitakčių variklių alyvos bako etiketėje.

Žiūrėkite vaizdo įrašą


Komentarai (5)
 1. SSG67
  #1 SSG67 Svečiai 2019 m. Vasario 5 d., 15:31, p.
  5
  O jei aliejus yra ne raudonas, o mėlynas arba žalias? Arba, neduok Dieve, bespalvis? Tiesioginis -100 tepimui. Paprastai alyvos koncentraciją nustato variklio gamintojas, o ne alyva. Ir jis svyruoja nuo 1:25 iki 1: 100.
 2. Eugenijus
  #2 Eugenijus Svečiai 2019 m. Vasario 6 d., 06:55
  6
  Benzinas litrais ir alyva gramais? Švirkštas - 20 ml
 3. Svečias Sergejus
  #3 Svečias Sergejus Svečiai 2019 m. Vasario 6 d., 19:12
  1
  Ir būtinai turėkite daugiau plastiko, kuris tikrai užsidega!
 4. Liūtas
  #4 Liūtas Svečiai 2019 m. Vasario 20 d., 18:56
  0
  Noriu jus perspėti apie specialius litro konteinerius, kurių rizika yra 1:40, 1:50, 1:32. RIZIKOS LIEJA! Jei pridėsite aliejaus, kuriam kyla pavojus, jo bus 10–15 kartų daugiau nei įprastai. Tik švirkštas. Kam to reikia - atsiųsiu litro kanistro nuotrauką su rizika.
 5. Svečias Viktoras
  #5 Svečias Viktoras Svečiai 2019 m. Kovo 6 d., 17:09, p.
  0
  Autorius šiek tiek suklydo nurodydamas kiekį gramais ir pasiūlęs šį kiekį išmatuoti mililitrais !!!

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai