Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» »Kaip laisvai įmontuoti gaubtą
Kaip laisvai įmontuoti gaubtą virtuvėje

Standartiškai montuojant virtuvinį gaubtą, natūralus vėdinimo kanalas yra užblokuotas, todėl oro ištraukimas veikia tik tą laiką, kurį įjungtas ventiliatorius. Aš siūlau montavimo metodą, pagal kurį įmanoma visiškai sujungti abi sistemas neprarandant jų efektyvumo.

Naudotos medžiagos


Iš medžiagų, kurių man reikėjo:
 • ventiliacijos vamzdis, kurio skersmuo yra 125 mm;
 • kelio 90 laipsnių kampu;
 • tee;
 • patikrinkite sklendės vožtuvą;
 • ventiliacijos grotelių flanšas;
 • adapteris, kurio skersmuo nuo 160 mm iki 125 mm;
 • silikono sandariklis;
 • lipnus lakštinis šilumos ir garso izoliatorius 5 mm;
 • gipso tinkas.

Priverstinės virtuvės ir natūralių viryklių gartraukių derinys


Prieš surenkant ortakį, pirmiausia turite paruošti išmetimo ortakį sienoje. Norėdami tai padaryti, jį reikia išvalyti ir padaryti kuo sklandesnį. Tai gana kruopštus ir dulkėtas darbas. Jei ventiliacija buvo prastai valoma, tada iš kasyklos, kaip jau turėjau, galima surinkti kelis dulkių kaušus. Išvalytas kanalas pasirodė grubus, o tai neprisideda prie normalaus oro judėjimo. Pasiekiamose vietose aš turėjau jį tinkuoti gipsu. Be to, tinkuojau stačiu kampu ventiliacijos lango apačioje, padarydamas apvalų, lygų pakilimą, kad oras išeitų su mažesniu pasipriešinimu, neatsikišdamas į sieną, o tai sumažina jos greitį.
Kaip laisvai įmontuoti gaubtą virtuvėje

Kaip laisvai įmontuoti gaubtą virtuvėje

Po dalinio gipso išdžiūvimo, 10 cm ilgio vamzdžio gabalas buvo įmuštas į sieną su 5 cm išsikišusiu kaklu. Jis dedamas ne horizontaliai, o su nedideliu nuolydžiu prie grindų. Tada prie jo bus prijungtas ventiliacijos kanalas.
Kaip laisvai įmontuoti gaubtą virtuvėje

Mano gaubto išleidimo angos skersmuo yra 160 mm, todėl ant jo pritaisau 125 mm adapterį. Aš prie jo jau pritvirtinu vamzdžio segmentą. Aš pasirenku jo ilgį tokiu būdu, kad po montavimo kelio viršuje 90 laipsnių kampu, visos konstrukcijos aukštis pasiektų vamzdžio lygį prie įėjimo į ventiliacijos kanalą sienoje.
Kaip laisvai įmontuoti gaubtą virtuvėje

Kitas, aš imuosi tee ir montuoju ant vamzdžio, einančio iš sienos. Būtina nustatyti taip, kad jo centrinis įėjimas būtų nukreiptas į gaubto alkūnę.
Aš supjaustiau vamzdžio gabalą, skirtą montuoti, nuo kelio iki kelio. Po jo įrengimo gaubtas jau yra visiškai prijungtas prie veleno. Lieka spręsti su atbuliniu vožtuvu. Šiam dizainui jums reikia vožtuvo su viena sklende ir su poslinkio ašimi. Kadangi vožtuvo difuzorius yra labai ilgas, aš nupjaunu jo pusę, kad natūralaus vėdinimo kanalo dalis būtų trumpesnė ir atrodytų tvarkingai.
Kaip laisvai įmontuoti gaubtą virtuvėje

Kaip laisvai įmontuoti gaubtą virtuvėje

Paruošę visas dalis, turite atlikti galutinį surinkimą. Aš išardžiu visą konstrukciją ir pradedu ją surinkti junginių danga silikonu. Sukietėjęs jis bus minkštas, todėl sušvelnins dalį vibracijos. Prieš klijuodamas tee, aš įdėjau ventiliacijos grotelių flanšą į vamzdžio angą iš sienos. Tai veikia kaip dekoratyvinė plokštė, dengianti tinką. Aš taip pat klijuoju, kad nebūtų naudojami varžtai. Ant hermetiko renku viską, išskyrus atbulinį vožtuvą.
Kaip laisvai įmontuoti gaubtą virtuvėje

Turiu galingą gaubtą, todėl toje vietoje, kur jos kanalas eina į siauresnį vamzdį 125 mm, susidaro dūzgis. Norėdami pašalinti triukšmą, aš įklijavau adapterį ir vertikalų vamzdį su garso izoliacine medžiaga, jei tik jis buvo paslėptas dekoratyvine dėžute.
Dabar lieka atsakingiausias ir kruopščiausias dalykas - nustatyti atbulinį vožtuvą. Jis sumontuotas laisvame iš tee išėjimo. Sandarinimui naudoju elektrinę juostą. Aš darau ritę ant difuzoriaus, tada montuoju vožtuvą. Aš sudedu jį taip, kad žiedlapio ašis būtų ne horizontali, o beveik vertikali, bet šiek tiek paslinkus viršutinį tašką link priverstinio išmetimo.
Vožtuvo difuzorius yra pasviręs grindų atžvilgiu, nes pats kanalo vamzdis išeina iš sienos su žinomu poslinkiu. Be to, išilgai jos durų ašies yra nedidelis poslinkis. Dėl to vožtuvas visada yra atidarytas.Net jei jį uždengsite, tada, veikiant gravitacijai, žiedlapis atsidarys.
Kaip laisvai įmontuoti gaubtą virtuvėje

Kaip laisvai įmontuoti gaubtą virtuvėje

Pasiekę vožtuvo atidarymą esant sunkio jėgai, galime manyti, kad sistema baigta. Dabar, jei įjungiate priverstinį išmetimą, tada jame pumpuojamas srautas spaudžia vožtuvo žiedlapį ir jis sandariai užsidaro.
Kaip laisvai įmontuoti gaubtą virtuvėje

Ventiliatoriaus tiekiamas oras pateks tik į veleną, o pats vožtuvas neprasiskverbs. Kai tik gaubtas bus išjungtas, žiedlapis pats grįš į savo vietą, tada veiks natūrali ventiliacija.
Kaip laisvai įmontuoti gaubtą virtuvėje

Ši priverstinio ištraukimo prijungimo galimybė leis išlaikyti natūralaus oro mainų efektyvumą. Jei įdėsite gofrą ir sandariai uždarysite veleno langą, tokiu atveju, išjungus variklį, oro judėjimas bus beveik visiškai sustabdytas. Mano montavimo galimybė nereikalauja jokių tvirtinimo elementų. Dėl silikono elementų sujungimo konstrukcija yra pakankamai tvirta, kad galėtų patikimai laikyti tarp fiksuoto gaubto ir įdėto kaklo ant veleno lango.

Žiūrėkite vaizdo įrašą


Komentarai (2)
 1. Anatolijus Ivanovičius
  #1 Anatolijus Ivanovičius Svečiai 2018 m. Spalio 16 d., 11:11, p.
  3
  Naudinga informacija. Ačiū
 2. Svečias Sergejus
  #2 Svečias Sergejus Svečiai 2018 m. Gruodžio 8 d. 13:44 val.
  0
  Ir kaip nustatyti tee su vožtuvu? Galų gale, kai keičiamas tee kampas, pasikeičia derinimas su apvaliu lataku?

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai