Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» » »Kaip patikrinti elektrinio įrankio tvirtinimą namuose
Kaip patikrinti elektrinio įrankio inkarą namuose

Patikrinti variklio armatūrą galima lengvai namuose. Tai leis, pirma, savarankiškai atkurti įrankio veikimą, ir, antra, nepermokėti specialistui už gana paprastą operaciją. Norėdami patikrinti, jums reikia tik atsuktuvo ir multimetro. Be to, galite įsigyti specialų įtaisą, skirtą nustatyti posūkio grandinę.

1 etapas. Vizualus prietaiso patikrinimas


Labai dažnai būna situacijų, kai įrankis vis dar veikia, bet ne taip, kaip turėtų būti. Ir 30% atvejų kaltas yra sudegęs inkaras. Tai galima nustatyti vizualiai, net prieš atidarant dėklą.
Netiesioginiai „pavargusio“ motorinio inkaro požymiai yra šios problemos:
 • Kai veikia elektros variklis, kolektoriuje matomas labai stiprus kibirkščiavimas.
 • Bandant paleisti šlifavimo mašiną (gręžtuvą, diskinį pjūklą ir kt.), Pastebimas stiprus įtampos kritimas (lemputė mirksi).
 • Paleidus elektros variklį, vyksta aštrūs trūkčiojimai.
 • Iš korpuso girdimas būdingas sudegusių laidų kvapas.
 • Įrankis neįgyja savo ankstesnės galios.

Atkreipkite dėmesį, kad daugiau nei pusė šių ženklų taip pat gali reikšti įprastą variklio šepetėlių nusidėvėjimą. Jei jie yra susidėvėję ar subyrėję, inkaras, greičiausiai, neturi nieko bendra. Keičiame į naujus, išvalome kolektorių nuo grafito nuosėdų ir ramiai dirbame. Jei šepetėliai atrodo nepažeisti ir pastebėti minėti simptomai, su 80 procentų tikimybe galima teigti, kad problema yra variklio inkare.
Jei elektrinis įrankis iš viso nerodo gyvybės ženklų, priežasčių gali būti daug daugiau, todėl reikės atlikti ne tik inkaro testą.

2 etapas. Elektrinio įrankio išmontavimas


Vienaip ar kitaip, jei su šepetėliais viskas tvarkoje, jūs negalite to padaryti neišardydami įrankio. Šiame etape svarbiausia dar labiau nepažeisti. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas teisingam atsuktuvo pasirinkimui, nes atsukti pažeistus varžtus bus problematiška, o patikrinimas virsta skausmingu šaltkalvio darbu. Kai kuriems įrankiams naudojami skirtingo ilgio tvirtinimo elementai. Reikia atsiminti jų vietą (geriau įrašyti ar eskizuoti).
Norint sėkmingai surinkti elektrinį įrankį po diagnozės ir remonto, pradedantiesiems rekomenduojama fotografuoti kiekvieną išardymo etapą. Tai labai padės, jei pamiršite, kokia dalis stovėjo prieš testą.

3 žingsnis. Variklio armatūros paruošimas patikrinimui


Po to, kai inkaras buvo pašalintas iš korpuso, pageidautina jį paruošti diagnozei. Procedūrą sudaro kruopštus kolektorinių lamelių valymas nuo grafito nuosėdų. Jei tai nebus padaryta, tolesnis patikrinimas gali neduoti norimo rezultato.
Apnašas galite pašalinti skudurais ir alkoholiu. Jei lamelėse nėra apnašų, bet storas suodžių sluoksnis, jas teks pašalinti smulkiu grūdėtu švitriniu popieriumi. Atkreipkite dėmesį, kad kolektoriuje nėra matomų abrazyvinių griovelių. Tai pablogins lamelių kontaktą su šepečiais, taip pat pagreitins jų dėvėjimąsi.
Kaip patikrinti elektrinio įrankio inkarą namuose

Kaip patikrinti elektrinio įrankio inkarą namuose

4 etapas. Vizualinis inkaro patikrinimas prieš tikrinimą


Turite pažvelgti į šiuos dalykus:
 • Kolekcionieriaus lamelės. Jie neturėtų būti stipriai dėvimi.
 • Variklio armatūros apvija. Mes ieškome uolų ar matomų degančios vielos ženklų.
 • Kontaktai Visa apvija yra lituojama prie kolektorių lamelių. Reikia patikrinti šių punktų vientisumą.

Jei kolektorius yra per gilus, inkarą reikia pakeisti. Deginimo pėdsakai ant apvijų ar kontaktai rodo, kad dalis yra sugedusi. Žinoma, galite atsukti atgal, tačiau tai yra nedėkinga užduotis, reikalaujanti specialių įgūdžių. Paprasčiau nusipirkti naują.

5 etapas. Inkaro patikrinimas multimetru


Variklio armatūros tikrinimas multimetru susideda iš dviejų etapų. Visų pirma, jums reikia paskambinti, kad suskirstytų. Norėdami tai padaryti, multimetras nustatomas į grandinės bandymo režimą su garso signalu.
Kaip patikrinti elektrinio įrankio inkarą namuose

Toliau su vienu zondu praeiname per kolektorines lameles, o su antruoju - išilgai inkaro korpuso.
Kaip patikrinti elektrinio įrankio inkarą namuose

Antrasis armatūros tikrinimo multimetru etapas yra išmatuoti varžą tarp gretimų apvijų. Norėdami tai padaryti, prietaisas pasipriešinimo nustatymo režimu nustatomas iki paties minimalaus slenksčio (paprastai tai yra 200 omų).
Kaip patikrinti elektrinio įrankio inkarą namuose

Tada zondai uždedami ant gretimų kolektorių lamelių, o ekrano rodmenys fiksuojami. Matuojant varžą, visos gretimos lamelės turėtų būti vienodos vertės. Jei taip nėra, inkaras yra sugedęs.
Kaip patikrinti elektrinio įrankio inkarą namuose

Maždaug tas pats sako, kad nėra jokio pasipriešinimo bet kuriai apvijai.

6 žingsnis. Armatūros patikrinimas, ar nėra uždarymo


Prieš patikrindami variklio armatūrą dėl trumpo jungimo tarp posūkių, būtina įsigyti specialų įrenginį. Tai kainuoja centą, o internete yra pilna informacijos.
Inkaro patikrinimo esmė yra pritvirtinti šį prietaisą prie visų kūno dalių. Pagal LED indikatoriaus rodmenis nustatomas gedimas.

7 žingsnis. Armatūros pakeitimas ir įrankio surinkimas iš naujo


Sugedęs inkaras arba pervyniojamas, arba pakeičiamas nauju. Laimei, šiandien net pigiausią kinų įrankį internetinėse parduotuvėse galite rasti tinkamus priedus. Patartina prieš įdiegiant patikrinti naują ar atkurtą inkarą pagal aukščiau aprašytą algoritmą.
Jei viskas yra normalu, mes viską renkame atgal ir dirbame. Keičiant variklio armatūrą taip pat rekomenduojama įdiegti naujus šepečius. Laimei, jie yra pigūs.
Komentarai (15)
 1. Svečias Aleksandras
  #1 Svečias Aleksandras Svečiai 2018 rugsėjo 30 d., 15:57
  7
  ... Prieš patikrindami variklio armatūrą dėl trumpojo jungimo tarp posūkių, turite įsigyti specialų prietaisą ...
  O koks tai prietaisas?
  1. Svečias Sergejus
   #2 Svečias Sergejus Svečiai 2018 m. Spalio 15 d., 2:10, p.
   2
   Tačiau jis pagamino tokius įtaisus trumpųjų jungimų paieškai transformatoriaus apvijose. Garso dažnio LC generatorius su induktyvumu ant ferito lazdelės gabalo iš magnetinės antenos su ausinėmis. Jei į ritę įdedate feritą su apvija, tada trumpasis jungimas sumažina induktyvumą, padidėja generatoriaus dažnis ir girgždėjimo tonas ausinėje. Įrenginys yra labai jautrus, jis netgi nustato vieną trumpąjį jungimą. Jūs negalite įdėti ritės ant ferito į variklio armatūros apvijos dalį, nes armatūros geležis įsiterpia.
 2. Senas iš Tiumenės
  #3 Senas iš Tiumenės Svečiai 2018 rugsėjo 30 d., 19:59
  8
  Svarbiausia, kad nepasakyta apie specialų prietaisą. Kaip jis vadinamas, kaip jis atrodo ir tt
 3. teryha
  #4 teryha Svečiai 2018 m. Spalio 1 d., 14:19, p.
  17
  jei neatsukti inkarai. neduok morgoniškų patarimų, gerbk laiką, kurį žmonės skiria nenaudingiems patarimams!
 4. teryha
  #5 teryha Svečiai 2018 m. Spalio 1 d., 14:24, p.
  18
  Gali būti daug prietaisų, paprasčiausias yra u formos elektromagnetas ir geležinė liniuotė. Ir kolektorius valomas ne švitriniu popieriumi, bet trintuku, be to, užšaldžius lameles.
 5. Svečias dėdė Vitya
  #6 Svečias dėdė Vitya Svečiai 2018 spalio 3 dieną 09:43
  1
  Iš kibirkšties dirbant tuščiąja eiga, galima pamatyti netinkamą inkarą. Tiesa, vis tiek reikia patikrinti guolius.
 6. Svečias Vladimiras
  #7 Svečias Vladimiras Svečiai 2018 m. Spalio 3 d. 10:22
  4
  30 metų - inkarų, kolektoriaus statoriaus apvijų, sinchroninės ir asinchroninės elektrinės, darbinei patikrai patikrinti. varikliai ir generatoriai Aš naudoju paprasčiausią rinkimą garsu (2 transyuk + rezistorius + ausinė). Pakeitę garsą, galite nustatyti atvirą grandinę, trumpąjį jungimą, polių porų skaičių 3 fazėse
 7. Miša
  #8 Miša Svečiai 2018 m. Spalio 7 d. 19:44
  0
  Jei šepetėliai kibirkščiavo, inkaras baigėsi. Tarp ritių netikrinkite.
 8. i
  #9 i Svečiai 2018 m. Spalio 8 d., 18:58
  0
  visa tai, kas nebūtina, išskyrus tvarkingą prietaisą, kainuojantį centą, bet nežinoma, kas vadinama ir kaip jis atrodo. Gal meggeris? Bet nemanau, kad tai kainuoja centą. Inkaras jau turi būti įjungtas, kad galėtų aptikti šį trumpąjį jungimą.
 9. evgeny
  #10 evgeny Svečiai 2018 spalio 10 d., 17:22
  2
  Šis „specialus prietaisas“ kainuoja ne centą, bet nemažai rublių, ne kiekvienas elektrikas jį turi, jis buvo pagamintas SSRS prieš 40–50 metų, pasigaminti jį sau nėra lengva. Bet tik su juo galima kompetentingai sugadinti bet kuriuos inkarus. Mano patirtis rodo, kad ritės gedimai atsiranda 70–80% gedimų, ypač inkarams, veikiantiems 220 V tinkluose.
 10. Svečias Sergejus
  #11 Svečias Sergejus Svečiai 2018 m. Spalio 15 d. 2:23 p.
  1
  Patikrinkite, ar armatūros apvijos sekcijose nėra tokio paties pasipriešinimo, jei varikliai yra labai mažos galios. Elektrinių gręžtuvų varikliuose pasipriešinimas yra labai mažas. Negalite pastebėti skirtumo įprastu ommetru. Žurnale „Vairavimas“ buvo aprašytas šis metodas: mes sujungiame vieną laidą nuo nuolatinės srovės šaltinio prie bet kurios kolektoriaus plokštės. Kitas per srovę ribojantį rezistorių į priešingą pusę, kad tarp šių laidų būtų dvi lygiagrečios armatūros apvijos pusės. Didesnė srovė, palyginama su variklio darbine srove. Viena milivoltmetro viela yra sujungta su pirmąja viela iš šaltinio, antroji eina paeiliui išilgai kolektoriaus plokščių. Užrašome įtampos kritimą, aiškumo dėlei sudarome grafiką. Jei įtampos kritimas pakyla LINEAR, inkaras nepažeistas. Jei diagrama yra netiesinė, tada yra trumpasis jungimas. Dulkių siurblyje 360W užtikrintai aptikau trumpąjį jungimą su multimetru, kurio skiriamoji geba yra 1 mV. Maksimalus įtampos kritimas, neduok Dieve, buvo milliVolt 100 ... 200. Atsižvelgiant į tai, kad kaitinant apvijos varža didėja, pritaikius srovę, geriau palaukti 5 minutes, kol temperatūra ir pasipriešinimas „nusistovės“.
 11. Tomas netikintis
  #12 Tomas netikintis Svečiai 2018 spalio 21 dieną 11:38
  0
  Jei vienas iš šimtų posūkių yra uždarytas, nuolatinės srovės pasipriešinimo pokyčių praktiškai nebus. Tai reiškia, kad reikia išmatuoti atsparumą trikčių šalinimui. Tai praktiškai nenaudinga. Uždara kilpa lemia staigų induktyvumo sumažėjimą ir dėl to sumažėjusį atsparumą kintamajai srovei. Taigi išvada. Reikia prietaiso induktyvumui matuoti. O jei jo nėra? Tikriausiai galite pasiimti transformatorių, kurio žingsnis žemyn, tarkim, 12 V, ir lemputę. Praleidžiant srovę per lemputę ir iš eilės per variklio apviją, stebėsime lemputės švytėjimą. Patariama lemputės galią pasirinkti taip, kad normalios apvijos metu ji švytėtų labai silpnai. Tada dėl trumpojo jungimo ryškumas smarkiai padidės.
 12. Vsevolod
  #13 Vsevolod Svečiai 2018 spalio 28 dieną 11:10
  0
  Man patiko atsukti atgal ir niekas nerodo geriau už induktorių. Induktorius ir pjūklo ašmenų gabalas. Buzzing reiškia, kad šis skyrius yra kasdienis. Likusi dalis yra nuo blogio.
 13. Svečias Jurijus
  #14 Svečias Jurijus Svečiai 2019 m. Sausio 21 d. 10:01 val.
  0
  Variklio kolektoriaus per gilus gaminimas ne visada rodo jo netinkamumą. Labai dažnai pakanka jį tinkamai sumalti ir puoselėti. Dažniausiai tai yra ilgo naudojimo ir nekokybiškų šepetėlių įdėjimo pasekmės (nes autorius tai skyrė centą)!
  1. Svečias Nikolajus
   #15 Svečias Nikolajus Svečiai 2019 m. Birželio 22 d. 8:37 p.
   0
   Atkreipiu dėmesį, kad už griovelio tekinimo staklėje reikia pritvirtinti inkarą iš abiejų pusių, bet ne centruose, esančiuose lamelių šone, bet specialiame atvirkštiniame kūge.

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai