Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» » » Viryklė iš senų diskų
Viryklė iš senų diskų

Šiandien papasakosiu, kaip savo dirbtuvėms pasigaminau krosnies viryklę, kad galėtumėte joje dirbti žiemą, tačiau tuo pačiu metu neperšalti elektros energiją alyvos šildytuvais.
Viryklė iš senų diskų

Šiems tikslams iš sunkvežimio gavau 3 diskus. Vienas iš jų buvo mažesnio skersmens, todėl buvo nuspręsta jį pastatyti po pelenų keptuve.
Viryklė iš senų diskų

Būtinos medžiagos ir įrankiai


Be diskų, jums reikės:
 • Smulkintuvas su metaliniais diskais.
 • Šlifuoklis arba gręžtuvas su šlifavimo priedu.
 • Dujų pjovimo degiklis arba elektrinis suvirinimas.
 • Mažiausiai 10 mm storio metalo lakštas, iš kurio bus supjaustyti ruošiniai įvairiems pagalbiniams elementams.
 • Armatūros strypai ar metalinės juostelės, kurių storis ne mažesnis kaip 10 mm.
 • Storasienis plieninis vamzdis dūmtraukio išėjimo konstrukcijai.
 • Karščiui atsparus gruntas ar dažai.

Krosnies gaminimas iš automobilio ratų


1 žingsnis
Apatiniame diske turėtų būti pelenų keptuvė, kad pelenus būtų galima pašalinti. Be to, pelenų dėžė naudojama kaip oro įsiurbimas, kad kuras gerai degtų. Norėdami tai padaryti, naudodamiesi šlifuokliu, aš supjaustiau stačiakampes duris, kurių matmenys buvo 120 × 250 mm.
Viryklė iš senų diskų

2 žingsnis
Tada jis sujungė du apatinius diskus paprastais varžtais ir veržle. Ant jų padėjo iš metalinių plokščių suvirintą grotelę, kuri tarnaus kaip grotelės. Taip pat šiems tikslams galite naudoti armatūrinius strypus.
Viryklė iš senų diskų

3 žingsnis
Kad degimo kamera būtų šiek tiek didesnė, aš dariau taip:
 • Iš 10 mm storio lakšto iškirpiau juostelę, kurios plotis 130 mm.
 • Kitas, jums reikia sulenkti šią juostelę išilgai viršutinių diskų ratlankio skersmens. Aš turiu mažą presą, todėl turėjau juostelę supjaustyti į tris dalis.
 • Kai plokštės buvo sulenktos išilgai disko ratlankio skersmens, aš jas suvirinau elektriniu suvirinimu.
 • Tada suvirinkite gautą žiedą tarp dviejų viršutinių diskų.

Rezultatas buvo gana talpi ugniavietė, į kurią tilptų daug medienos.
Viryklė iš senų diskų

4 žingsnis
Iš 5 mm plieno juostos suvirinta metalinė dėžutė šermukšniui. Turint omenyje ilgį, reikia atspėti, kad dėžė sandariai užsidaro, nes esant didelėms plyšėms bus per daug intensyviai degama, o degalai greitai perdegs. Kaip rankeną galite suvirinti bet kokio ilgio metalinį strypą.
Viryklė iš senų diskų

5 žingsnis
Tada jis nuėjo prie viršutinės plokštės įtaiso. Aš nusprendžiau padaryti jį stumdomą, kad tuo pačiu metu jis veiktų kaip durys krauti degalus. Tam viršutinė disko dalis buvo supjaustyta dujiniu pjaustytuvu, tačiau paliktos dvi vidinės skylės, po to išgręžta dar viena, kad būtų galima pritvirtinti kilnojamąją dalį. Jis taip pat padarė kamino skersmens puslankiu įdubą. Pjūvio kraštus jis supjaustė šlifavimo disku, kad plokštė tvirtai priglustų.
Viryklė iš senų diskų

6 žingsnis
Iš metalinio lakšto iškirpiau dvi viršutinės plokštės puses ir jose išgręžiau skylutes. Tada jis juos šiek tiek nušlifavo ir prisuko vieną iš pusių, kurią planuojama stacionariai pritvirtinti.
Viryklė iš senų diskų

Kad judančią dalį būtų lengva vaikščioti, turėjau šiek tiek nupjauti ir apvažiuoti jos kraštą, nes aštrus kampas neleido atidaryti durų.
Viryklė iš senų diskų

7 žingsnis
Nejudamai pritvirtintoje viršutinėje plokštėje aš išpjoviau skylę po kamino vamzdžiu. Jis pasirodė šiek tiek didesnis (aš neskaičiavau pusės ilgio, turėjau padaryti šiek tiek platesnį), todėl turėjau šiek tiek pasirinkti iš judančios dalies. Jis suvirino vamzdį ir prie kilnojamosios dalies priveržė rankeną, kad būtų patogu atidaryti sklendę.
Viryklė iš senų diskų

8 žingsnis
Kad visa šiluma neišbėgtų į vamzdį, turite padaryti dūmtraukio sklendę, kuri reguliuos grimzlę.
Viryklė iš senų diskų

Aš supjaustiau apvalią metalo ruošinį, pasukau jį taip, kad jis laisvai tilptų į vamzdį.Tada aš išgręžiau vamzdžio skylę, į kurią bus įkištas strypas, kad būtų galima sukti sklendę.
Viryklė iš senų diskų

Viryklė iš senų diskų

Aš visa tai padėjau šalia išėjimo iš vamzdžio, kad galėtumėte pasiekti elektrodą, kad sujungtumėte strypą ir sklendę. Kad apsauginis vožtuvas „nenukristų“, aš nustatiau sustojimą: dabar jis atsidaro tik viena kryptimi.
Viryklė iš senų diskų

9 žingsnis
Kai krosnies krosnis buvo paruošta, kad būtų suteikta prekinė išvaizda, aš pašalinau rūdis iš išorės, po to purškimo pistoletu užtepiau ugniai atsparų gruntą. Tai pasirodė elegantiškai.
Viryklė iš senų diskų

Viryklė iš senų diskų

Užveskite krosnies viryklę


Po visiško džiovinimo jis pradėjo pirmąjį krosnies užsidegimą ir jos deginimą. Norėdami tai padaryti, jis ištraukė konstrukciją į gatvę ir išlydė ją malkomis. Katilinę virė palaipsniui, malkas dalijant dalimis. Iš pradžių krosnis rūkė, tačiau po gero atšilimo ji sustojo. Dabar, po visiško aušinimo, jį galima sumontuoti dirbtuvėse, prijungti prie išorinio kamino ir naudoti savo malonumui.
Viryklė iš senų diskų

Žiūrėkite vaizdo įrašąKomentarai (3)
 1. Konstantinas
  #1 Konstantinas Svečiai 2018 rugsėjo 12 d., 14:54
  2
  Protingai
 2. Svečias Dmitrijus
  #2 Svečias Dmitrijus Svečiai 2018 rugsėjo 13 09:17
  5
  Tik tai nėra diskai, o stabdžių būgnai
 3. Svečias Pavelas
  #3 Svečias Pavelas Svečiai 2018 rugsėjo 21, 14:26
  0
  Viršutinių krosnių problema yra ta, kad jos labai gerai rūko dūmus ir anglies monoksidą per malkų pakrovimo angą :(

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai