Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» » »Galingas tiesinis įtampos reguliatorius
Galingas tiesinis įtampos reguliatorius

Norint maitinti įvairius elektroninius prietaisus ir „pasidaryk pats“ grandines, reikia tokio maitinimo šaltinio, kurio išėjimo įtampą galima reguliuoti plačiu diapazonu. Su jo pagalba galite stebėti, kaip grandinė elgiasi esant tam tikrai maitinimo įtampai. Tuo pačiu metu jis turėtų sugebėti generuoti didelę srovę, kad galėtų tiekti galingą apkrovą, o išvestyje - minimalų virpėjimą. Linijinis įtampos reguliatorius puikiai tinka tokio maitinimo šaltinio vaidmeniui - „LM338“ lustas, jis teikia sroves iki 5 A, turi apsaugą nuo perkaitimo ir trumpojo jungimo išvestyje. Jo įtraukimo schema yra gana paprasta, ji pateikiama žemiau.

Schema


Galingas tiesinis įtampos reguliatorius

LM338 mikroschema turi tris išėjimus - įvestį (įvestį), išėjimą (išėjimą) ir valdymą (pritaikymą). Įvestį tepame pastovia tam tikros vertės įtampa, o išvestį pašaliname stabilizuota įtampa, kurios vertę nustato kintamasis rezistorius P2. Išėjimo įtampą galima reguliuoti nuo 1,25 volto iki įėjimo įtampos, atėmus 1,5 volto. Paprasčiau tariant, jei, pavyzdžiui, įėjimas yra 24 voltai, tada išėjimo įtampa kinta nuo 1,25 iki 22,5 voltų. Įvadui nereikia dėti daugiau kaip 30 voltų, mikro grandinė gali patekti į apsaugą. Kuo didesnė įėjimo talpa, tuo geriau, nes jie išlygina virpėjimą. Talpa, esanti mikro grandinės išvestyje, turėtų būti maža, kitaip jie ilgą laiką išlaikys krūvį, o išėjimo įtampa bus neteisingai sureguliuota. Be to, kiekvienas elektrolitinis kondensatorius turi būti nusklembtas su plėvele ar keramika, turinčia mažą talpą (diagramoje tai C2 ir C4). Naudojant grandinę su didelėmis srovėmis, lustą reikia sumontuoti ant radiatoriaus, nes jis išsklaidys visą įtampos kritimą pats sau. Jei srovės mažos - iki 100 mA, radiatoriaus nereikia.
[22,03 Kb] (atsisiuntimai: 372)

Galingas tiesinis įtampos reguliatorius

Stabilizatoriaus surinkimas


Visa grandinė surenkama ant mažos 35 x 20 mm dydžio spausdintinės plokštės, kurią galima pagaminti LUT metodu. Atspausdinta plokštė yra visiškai paruošta spausdinimui, jums nereikia jos veidrodžio. Žemiau yra keletas proceso nuotraukų.
Galingas tiesinis įtampos reguliatorius

Galingas tiesinis įtampos reguliatorius

Galingas tiesinis įtampos reguliatorius

Pageidautina nulaužti takelius, tai sumažins jų atsparumą ir apsaugos nuo oksidacijos. Kai spausdintinė plokštė yra paruošta, mes pradedame lituoti dalis. Lustas yra lituojamas tiesiai prie lentos, atgal - į krašto pusę. Ši tvarka leidžia pritvirtinti visą plokštę mikroschema ant radiatoriaus. Kintamasis rezistorius išvedamas iš plokštės ant dviejų laidų. Galite naudoti bet kurį kintamą rezistorių su linijine charakteristika. Tuo pačiu metu jo vidutinis išėjimas yra prijungtas prie bet kurio kraštutinio, du gauti kontaktai eina į plokštę, kaip galima pamatyti nuotraukoje. Norėdami prijungti įvesties ir išvesties laidus, patogiausia naudoti gnybtų bloką. Po surinkimo būtina patikrinti, ar tinkamai įdiegta.
Galingas tiesinis įtampos reguliatorius

Galingas tiesinis įtampos reguliatorius

Paleidimas ir testavimas


Surinkę plokštę, galite tęsti bandymus. Mes prijungiame mažos galios apkrovą prie išvesties, pavyzdžiui, šviesos diodas su rezistoriumi ir voltmetru, kad būtų galima valdyti įtampą. Mes naudojame įtampą įėjimui ir stebime voltmetrą. Įtampa turėtų pasikeisti, kai rankenėlė sukasi nuo minimalaus iki maksimalaus.Šviesos diodas pakeis ryškumą. Jei įtampa reguliuojama, tada grandinė surenkama teisingai, galite įdėti lustą ant radiatoriaus ir išbandyti su galingesne apkrova. Toks reguliuojamas stabilizatorius puikiai tinka naudoti kaip laboratorijos maitinimo šaltinį. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas mikroschemos pasirinkimui, nes ji labai dažnai suklastota. Padirbti mikroschemos yra pigios, tačiau lengvai išdeginamos esant 1–1,5 amperų srovei. Originalūs yra brangesni, tačiau sąžiningai jie teikia deklaruojamą srovę iki 5 amperų. Sėkmingas surinkimas.
Galingas tiesinis įtampos reguliatorius

Žiūrėkite vaizdo įrašą


Vaizdo įrašas aiškiai parodo stabilizatoriaus veikimą. Kai kintamasis rezistorius sukasi, įtampa sklandžiai keičiasi nuo minimalios iki maksimalios ir atvirkščiai, šviesos diodas tuo pačiu metu keičia ryškumą.
Komentarai (4)
 1. Svečias Eugenijus
  #1 Svečias Eugenijus Svečiai 2018 rugsėjo 1 d., 18:04
  1
  Tai yra standartinė schema. Tačiau jis veiks, reikia atsižvelgti į tai, kad esant žemai išėjimo įtampai, jis yra ypač neekonomiškas. Ir išsklaidyta galia ant jo neturėtų viršyti 25 vatų, remiantis duomenų lapu (metaliniame korpuse TO-3 - 50 vatų) - tai yra su radiatoriumi. T. y., Esant 5A srovei, jis perkais, net kai stabilizatorius nukris apie 7–8 voltus.
  Tokiais atvejais rekomenduojama naudoti transformatorių su čiaupais ir perjungti stabilizatoriaus įėjimo įtampą, kad IC sumažėtų ne didesnė kaip 5 - 6 voltų įtampa.
 2. Vadimas Černyavskis
  #2 Vadimas Černyavskis Svečiai 2018 rugsėjo 1 d., 23:50
  1
  Kažkada maitinau vieną stabilizatorių - LM7805 nuo 24 voltų. Nieko gero. Jis šildėsi kaip lygintuvas. Įšilo 40-50 laipsnių ant radiatoriaus. Ir galų gale ji sprogo.
 3. Svečias Vasilijus
  #3 Svečias Vasilijus Svečiai 2018 rugsėjo 2 22:48
  1
  Aš nusipirkau 2 vienetus ir abu neveikia ...
 4. Svečias Dmitrijus
  #4 Svečias Dmitrijus Svečiai 2018 rugsėjo 3 07:13
  0
  Pagrindinis dalykas, kurį norite žinoti apie stabilizatorių, yra pulsacijos dydis, bet nė žodžio apie juos.

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai