Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» » »Patikimiausia posūkio signalų relė
Patikimiausia posūkio signalų relė

Kaip žinote, visi šiuolaikiniai automobiliai yra aprūpinti posūkio rodikliais, kurie yra lemputė arba LED lemputė, mirksi kairėje arba dešinėje kėbulo pusėje. Kartais neveikia visos dienos elektromechaninė relė, o gauti galingą automobilių relę ne visada taip lengva. Puslaidininkiniai įtaisai ateina į gelbėjimą - galų gale pastatyti tokią relę gali tik pora tranzistorių.

Relės grandinė


Patikimiausia posūkio signalų relė

Grandinė yra asimetrinė multivibratorė, ji yra sujungta su grandinės pertraukikliu nuosekliai su lempute ir maitinimo šaltiniu. Kai naudojama įtampa, lemputė iškart pradeda mirksėti. VT2 diagramoje yra lauko efekto tranzistorius, būtent per jį teka visa lemputės srovė. Pageidautina naudoti tranzistorių, turintį kuo mažesnį atviro perėjimo pasipriešinimą. Čia tinka IRFZ44N, IRF740, IRF630. Jei vietoje lemputės naudojamas nedidelis galios šviesos diodas, galite naudoti bipolinį tranzistorių, pavyzdžiui, TIP122. Tranzistoriaus VT1 vidutinės galios struktūra p-n-p, tinka BD140, KT814. D1 diodą galima nustatyti 1N4007 arba 1N4148. Mirksėjimo dažnis tiesiogiai priklauso nuo kondensatorių talpos ir rezistorių varžos. Norint padidinti dažnį, būtina sumažinti kondensatoriaus C2 talpą, o sumažinti dažnį, priešingai, padidinti jo talpą. Taip pat galite eksperimentuoti su kitų grandinės elementų reitingais ir stebėti, kaip pasikeis impulsų veikimo ciklas.
[97,21 Kb] (atsisiuntimai: 381)

Patikimiausia posūkio signalų relė

Grandinės surinkimas


Visa grandinė surenkama ant miniatiūrinės spausdintos plokštės, kurios matmenys yra 35 x 20 mm, ją galima pagaminti LUT metodu. Keliai po ėsdinimo turi būti išlyginti, tada varis nebus oksiduotas.
Patikimiausia posūkio signalų relė

Visų pirma, rezistoriai ir diodas yra lituoti prie plokštės. Po jų visa kita yra pora tranzistorių, elektrolitinių kondensatorių ir gnybtų blokas. Svarbu nepainioti tranzistorių laidų ir kondensatorių poliškumo, kitaip grandinė neveiks. Kai visos dalys yra lituojamos ant lentos, būtina nuplauti srauto likučius, patikrinti jų montavimą.
Patikimiausia posūkio signalų relė

Patikimiausia posūkio signalų relė

Posūkio signalo relių nustatymas ir tikrinimas


Bandymui galima prijungti keletą galingų šviesos diodų kaip apkrovą. Mes prijungiame apkrovos minusą tiesiai prie maitinimo šaltinio minuso, o pliusą pradedame ant lentos. Jei patikrai naudojama lempa, ją galima sujungti su bet kokiu poliškumu. Mes naudojame įtampą, o lemputė iškart pradeda mirksėti. Mirksėjimo dažnį galima pakeisti plačiu diapazonu, todėl šioje grandinėje galima rasti ir daugybę kitų pritaikymų, be to, kaip relių naudoti posūkio signalus. Pvz., Su jo pagalba jūs galite padaryti dviračio galinį mirksėjimą, jums tiesiog reikia padidinti blyksnių dažnį sumažinant kondensatoriaus talpą. Grandinė gali perjungti didelę galią - iki kelių šimtų vatų, jei naudojate lauko efekto tranzistorių, skirtą atitinkamai srovei. Esant didesnei kaip 100 vatų galiai, patartina tranzistorių sumontuoti ant mažo radiatoriaus, kitaip ilgalaikio darbo metu jis gali įkaisti. Tokia grandinė, skirtingai nei tradicinė elektromechaninė relė, neturi judančių dalių, todėl ji yra daug patvaresnė, jei naudojama su tinkamos kokybės dalimi. Jei reikia, saugiklis prie grandinės taip pat prijungiamas nuosekliai su apkrova, diagramoje nurodytu kaip FU1. Sėkmingas surinkimas.
Patikimiausia posūkio signalų relė

Patikimiausia posūkio signalų relė

Žiūrėkite vaizdo įrašą


Vaizdo įrašas parodo šios grandinės veikimą, kaip apkrova naudojami keli šviesos diodai su rezistoriais.
Komentarai (7)
 1. Svečias Vladimiras
  #1 Svečias Vladimiras Svečiai 2018 rugpjūčio 29 d., 16:53
  0
  šis dizainas negali būti naudojamas kaip posūkio signalai - mirksi per greitai
  signalo pauzės laikas GOST
 2. Svečias Vladas
  #2 Svečias Vladas Svečiai 2018 rugpjūčio 29 d., 18:23
  0
  labiau domina aušinimo ventiliatoriaus relė minkšta paleidimu, kad būtų paprastesnė grandinė
 3. Aleksandras
  #3 Aleksandras Svečiai 2018 rugpjūčio 30 d., 10:03
  3
  Posūkio relė kontroliuoja posūkius kairėn / dešinėn (t. Y. Reikalingos bent 2 iš šių schemų), taip pat keičiasi mirksėjimo dažnis, kai viena lemputė išdega (tai yra aiški vairuotojo diagnozė). Na, nepamirškime, kokia avarinė gauja (mirksi visi žibintai) taip pat atsako. Tokiu atveju posūkiai veikia įjungus degimą ir avarinę grupę visada.
  „Vobshchem“ teisinga posūkio relė nėra tik „galinga automobilio relė“.
  1. Svečias Nikolajus
   #4 Svečias Nikolajus Svečiai 2019 m. Birželio 2 d. 11:41 val.
   0
   Dvi relės nereikalingos. Relė (viena!) Nėra nustatyta į kairę / dešinę. lempas atskirai ir įdėkite į atvirą grandinę į bendrą laidą + 12 voltų, kurie eina į posūkio jungiklį ir į avarinę grupę, užtikrinančią jų ciklinį veikimą.
   T. y. grandinė yra + 12v. pirmiausia eina į posūkio relę, o jau iš jos - į avarinę gaują ir į posūkio jungiklį, kurie jungia reikalingas lempas prie darbinės relės.
 4. Svečias Aleksandras
  #5 Svečias Aleksandras Svečiai 2018 spalio 5 dieną 08:46
  0
  Tai neveiks automobilyje, nes srovės relė naudojama posūkiais.
 5. Svečias Vladas
  #6 Svečias Vladas Svečiai 2019 m. Sausio 12 d. 09:07
  0
  Šio poliškumo lauko efekto tranzistorius šioje grandinėje paprastai veiks tik su šviesos diodais! Su galingomis lempomis bus labai karšta, nes šaltinis turėtų būti minusas, o lempa įtraukta į kanalizacijos grandinę. Arba vartų atidarymo įtampa turėtų būti 3–4 voltais didesnė už maitinimo įtampą. Sužinok medžiagą ...
 6. Svečias Olegas
  #7 Svečias Olegas Svečiai 2019 m. Gegužės 17 d., 16:21 val
  0
  Šiandien aš litavau šią mažą schemą - ji suveikė iškart!))) Vietoj VT1 aš litavau MPSA92, o lauko darbuotojas IRFP260NPBF. Kondensatoriai ir rezistoriai pagal grandinę. Prieš tai buvo grandinė su mirksinčiu šviesos diodu, tačiau kurį laiką ji pradėjo gesti. Internete ieškojau patikimesnės grandinės ir radau šią. Ačiū!

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai