Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» » »Indukcinis metalinis šildytuvas
Indukcinis metalinis šildytuvas

Indukcinis šildytuvas leidžia metalą pašildyti iki raudonumo, jo net neliečiant. Tokio šildytuvo pagrindas yra ritė, kurioje sukuriamas aukšto dažnio laukas, veikiantis metalinį daiktą, įdėtą į jo vidų. Metale indukuojama didelio tankio srovė, dėl kurios metalas įkaista. Taigi, norint sukurti indukcinį šildytuvą, jums reikės grandinės, generuojančios aukšto dažnio virpesius, ir pačios ritės.

Schema


Indukcinis metalinis šildytuvas

Aukščiau yra universalaus ZVS tvarkyklės schema, pagrįsta galingais lauko efekto tranzistoriais. Geriausia naudoti IRFP260, skirtą didesnei kaip 40 A srovei, tačiau jei tokio negalite gauti, galite naudoti IRFP250, jie taip pat tinka šiai grandinei. D1 ir D2 - „Zener“ diodai, galite naudoti bet kokią 12-16 voltų įtampą. D3 ir D4, ypač greiti diodai, gali būti naudojami, pavyzdžiui, SF18 arba UF4007. Patartina imtis rezistorių R3 ir R4, kurių galia yra 3–5 vatai, kitaip juos įmanoma šildyti. L1 - induktorius, kurio diapazonas yra 10-200 μH. Jis turi būti apvyniotas pakankamai stora varine viela, kitaip negalima išvengti jo kaitinimo. Pasigaminti patiems yra labai paprasta - užtenka 20–30 apsisukimų vielos, kurios skerspjūvis yra 0,7–1 mm, ant bet kurio ferito žiedo. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas kondensatoriui C1 - jis turėtų būti suprojektuotas mažiausiai 250 voltų įtampai. Talpa gali kisti nuo 0,250 iki 1 uF. Per šį kondensatorių tekės didelė srovė, todėl ji turi būti didžiulė, kitaip negalima išvengti jos kaitinimo. L2 ir L3 - tai yra pati ritė, kurios viduje dedamas šildomas daiktas. Tai sudaro 6-10 storio varinės vielos posūkių ant 2–3 centimetrų skersmens šerdies. Ant ritės būtina iš vidurio padaryti čiaupą ir prijungti jį prie ritės L1.
Indukcinis metalinis šildytuvas

[47,33 Kb] (atsisiuntimai: 409)

Šildytuvo grandinės mazgas


Schema surinkta ant PCB gabalo, kurio matmenys yra 60x40 mm. PCB dizainas yra visiškai paruoštas spausdinti ir jums nereikia jo atspindėti. Plokštė pagaminta LUT metodu, žemiau pateikiamos kelios proceso nuotraukos.
Indukcinis metalinis šildytuvas

Indukcinis metalinis šildytuvas

Išgręžus skyles, lenta turi būti išlyginta storu lydmetalio sluoksniu, kad vikšrai būtų geriau laidūs, nes pro juos tekės didelės srovės. Kaip įprasta, pirmosios smulkiosios dalys, diodai, zenerio diodai ir 10 kΩ varžai yra lituojami. Norėdami sutaupyti vietos, plokštėje sumontuoti galingi 470 omų varžai. Norėdami prijungti maitinimo laidus, galite naudoti gnybtų juostelę, numatyta vieta jai ant lentos. Po to, kai visos dalys yra užplombuotos, likusį srautą reikia nuplauti ir patikrinti, ar gretimose trasose nėra trumpojo jungimo.
Indukcinis metalinis šildytuvas

Indukcinės ritės gaminimas


Ritė yra 6–10 apsisukimų storos varinės vielos ant šerdies, kurios skersmuo yra 2–3 centimetrai, šerdis turi būti dielektrinė. Jei viela gerai išlaiko formą, galite visiškai išsiversti be jos. Aš naudojau įprastą 1,5 mm vielą ir apvyniojau ją aplink plastikinio vamzdžio gabalą. Apsauginė juosta gerai tinka ritėms tvirtinti.
Indukcinis metalinis šildytuvas

Iš ritės vidurio pagamintas čiaupas, jūs galite tiesiog nuimti izoliaciją nuo vielos ir ten nutiesti trečią vielą, kaip aš padariau. Visų laidų skerspjūvis turi būti didelis, kad būtų išvengta nereikalingų nuostolių.
Indukcinis metalinis šildytuvas

Indukcinis metalinis šildytuvas

Pradiniai paleidimo ir šildytuvo bandymai


Grandinės maitinimo įtampa yra 12-35 voltų. Kuo didesnė įtampa, tuo labiau metalinis daiktas įkaista. Tačiau kartu padidėja ir šiluma tranzistoriuose - jei 12 voltų maitinimo šaltinyje jie beveik neįkaista, tada esant 30 voltų gali reikėti radiatoriaus su aktyviu aušinimu.Taip pat turėtumėte stebėti kondensatorių C1 - jei jis labai įkaista, tuomet turėtumėte paimti aukštesnę įtampą arba surinkti kelių kondensatorių akumuliatorių. Pirmame starte jums reikės ampermetro, įtraukto į vieno iš tiekimo laidų tarpą. Tuščia eiga, t.y. jei ritės viduje nėra metalinio objekto, grandinė sunaudoja apie 0,5 ampero. Jei srovė normali, galite įdėti metalinį daiktą į ritės vidų ir žiūrėti, kaip jis įkaista kaip tik prieš akis. Sėkmingas surinkimas.
Indukcinis metalinis šildytuvas
Komentarai (3)
 1. taip pat gydytojas
  #1 taip pat gydytojas Svečiai 2018 rugpjūčio 31 d. 12:34
  0
  Įdomu, bet jei pagaminsite keraminį indą, į jį įdėsite metalo, o paskui įdėsite į mikrobangų krosnelę, ar bus įmanoma metalą išlydyti? Kokį režimą galiu naudoti, kad mikrobangų krosnelė neišdegtų?
  .
  Bus galima organizuoti karščiui atsparių konteinerių, skirtų liejimui namuose, gamybą. Ir spausdinkite formas 3D spausdintuvuose. Arba lygios medžiagos modeliai. Įdomu, ar galite pasidaryti tris spausdintuvus spausdinimui iš vaško?
  .
  Jei kas nors imsis įgyvendinti idėją, aš neprieštarauju, sulaukdamas nedidelio atlygio.
  1. Barisschas
   #2 Barisschas Svečiai 2018 m. Lapkričio 16 d. 21:28
   0
   Ilgą laiką ant bėglių vaikščiojo armatūra. Plytoje iškalta reikiama įduba ir į ją įmestas metalas, plyta uždengta nemetalu viršuje ir prašau lydyti į sveikatą. Plytą galima pakeisti bet kokios konstrukcijos gipso indu. Nepamirškite uždaryti konteinerio nemetaliniu dangčiu.
 2. Svečias Igoris
  #3 Svečias Igoris Svečiai 2018 m. Spalio 14 d., 00:12
  0
  Autore, prašome padėti! Viską padariau gerai, išgravirinau lentą, išpyliau (sunaudojau visą lydmetalį maždaug tris kartus storesnius nei tavo), įdiegiau IRFP260 tranzistorius, paėmiau didžiulius zenerio diodus, galingus rezistorius, induktyvumą, taip pat viską apvyniojau tokiu įprastu laidu, viską gerai padariau bendruomenės labui. Bet kai jūs jį įjungiate, jei jis maitinamas iš LBP, tada 2A eina į 5 V, jei tai tik iš akumuliatoriaus, tada viskas yra trumpa ir tirpsta. Pati grandinė neveikia ir tik vienas iš tranzistorių yra labai karštas. Ką daryti KZ niekur nerasta

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai