Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» »Kaip pasidaryti voblerį
Kaip pasidaryti voblerį

Vobleris yra vienas iš populiariausių masalais besisukančių žaidėjų, tačiau firminių masalų, turinčių gerą žaidimą, kuris traukia žuvis, kaina dažnai įkandama. Tai ypač įžeidžianti, kai užkandais lieka brangus įsimenamas masalas, kurio gausu beveik visuose didžiulės mūsų šalies rezervuaruose. Todėl masalų kūrimo tema dabar yra labai aktuali, nes be akivaizdžios finansinės naudos, surinkti jaukus savo rankomis suteikia galimybę pasigaminti būtent jums reikalingą masalą.

Reikės


Gamybos medžiagos ir įrankiai:
 • medinė sija (alksnis, beržas, liepa ir kiti);
 • aštrus peilis;
 • pieštukas;
 • didelis ir mažas švitrinis popierius;
 • vyrių viela (nerūdijanti);
 • pjūklas ar dėlionė;
 • plexiglass gabalas arba tinkamas plastikas (peiliukui gaminti);
 • plokščias failas;
 • aliuminio juosta;
 • blizgučiai (akims formuoti) (tai apvalios blizgios smulkmenos su skylute centre; jas galima rasti ant senų suknelių ar audinių parduotuvėje);
 • švinas arba alavas;
 • epoksidinė derva;
 • dažai, lakas.

Pasidaryk pats vobleris


Pirmiausia turite rasti tinkamą juostą arba nukirskite sausą medžio, kurį pasirinkote kaip medžiagą, šaką, kad jos būklė būtų gera. Vobleriams gaminti geriausiai tinka alksnis, liepa ir balsa, nes jie yra lengvi ir gerai veikia. Galite naudoti beržą ar ąžuolą, tačiau ąžuolas yra gana sunkus, todėl jums bus sunku įkelti voblerį, kad jis daugiau ar mažiau gyvuotų. Spygliuočių rūšių geriau neimti dėl jų dervingumo.
Toliau turite nupiešti ar atsispausdinti jums reikalingą voblerio formą ir perkelti ją į medį.
Kaip pasidaryti voblerį

Po to reikia pjūklu apžiūrėti ruošinį išilgai kontūro, paliekant kelių milimetrų įpjovą, nunešti iki norimo dydžio šiurkščiu švitriniu audiniu ir ant voblerio galo piešti taip, kaip jis atrodo iš viršaus. Pabandykite tai padaryti simetriškai. Tuomet reikia naudoti peilį, kad suformuotumėte būsimo voblerio šonus, vėl viską nušlifuokite švitriniu popieriumi ir užapvalinkite kraštus. Vaikščiokite dailiu švitriniu popieriumi, suteikdami paskutinį blizgesį. Dėl to turėtumėte gauti kažką labai panašaus į žuvį.
Kaip pasidaryti voblerį

Kaip pasidaryti voblerį

Kitas, jūs turite padaryti skyles kilpoms, skirtoms trišakiams, arba išilginį rėmo pjūvį. Mano grynai asmenine nuomone, rėmas turi prasmę tik tada, kai nuspręsi pasidaryti mažą voblerį ar trofėjinį žuvies voblerį, nes kilpą, pagamintą iš vielos ir uždėtą į epoksidą, galima nuplėšti tik su medžio gabalu, ir tam prireiks Na, daug pastangų. Todėl nenorėčiau nerimauti dėl pjūvio, kuris turėtų būti aiškiai išilgai išilginės masalo ašies, o tai sudėtinga, nei su vėlesniu šio pjūvio nutraukimu. Vietoje to aš gręžiu maždaug vieno milimetro skersmens skyles masalo nosyje, uodegoje ir pilve. Aš įsukau šias vielos kilpas į šias skyles:
Kaip pasidaryti voblerį

Pjaustomas po ašmenimis turėtų būti padarytas metalo pjūklais ir išplėstas iki norimo dydžio naudojant failą.
Kaip pasidaryti voblerį

Pats peiliukas gali būti pagamintas iš bet kokio plastiko, tačiau jis neturėtų būti per trapus ar per minkštas. Plexiglass bus geriausias pasirinkimas, tačiau ne visi jį turi po ranka.
Kaip pasidaryti voblerį

Kaip pasidaryti voblerį

Gaminant ašmenis, svarbiausia yra neskubėti ir viską daryti atsargiai, nes voblerio žaidimas didžiąja dalimi priklauso nuo jo. Visų pirma yra simetrija. Peilį reikia atsargiai išpjauti iš plastiko ir kraštus pirmiausia kruopščiai apdirbti failu, o vėliau švitriniu popieriumi. Mes užsandariname kilpas ir voblerį uždengiame epoksidiniu sluoksniu, kad bandymo metu jis nesušlaptų. Mes įterpiame ašmenis į pjūvį ir pritvirtiname mažų pleištų, pagamintų iš medžio, pagalba. Toliau lipnios juostos pagalba pritvirtiname apkrovą ant masalo pilvo ir, pakoregavę krautuvų ir peilio padėtį, pasiekiame optimalų žaidimą.Po to, jūs turite klijuoti ašmenis, neišimdami pleištų. Tada mes gręžiame skylutes krovimui:
Kaip pasidaryti voblerį

Ir klijuokite šiuos svarmenis epoksidine plėvele:
Kaip pasidaryti voblerį

Techniškai mūsų masalas jau paruoštas, belieka tik padengti folija ir dažais.
Foliją geriausia atlikti su aliuminio juosta, kuri parduodama statybinėse parduotuvėse klijuoti gipso kartoną, jei mano atmintis man tinka. Scotch tape yra labai patogus dalykas, tačiau jo nebuvo po ranka. Todėl aš turėjau naudoti įprastą foliją. Apsukame voblerį.
Iškirpkite du folijos ruošinius.
Kaip pasidaryti voblerį

Kaip pasidaryti voblerį

Kitas sluoksnis padengiamas folija. Yra daugybė būdų tai pasiekti: nuo failo iki tiulio. Viską riboja tik jūsų vaizduotė.
Kaip pasidaryti voblerį

Aš nusprendžiau naudoti smeigę, kurios skersmuo yra 7 milimetrai. Ji turi jėga perbraukti per foliją skersai. Jei viską padarėte teisingai, tada ant folijos turėtų likti aiškių foliją primenančių pėdsakų.
Kaip pasidaryti voblerį

Kitas klijuokite foliją ant voblerio, bandydami padaryti kuo mažiau raukšlių (be jų neveiks). Peiliu galite piešti žiaunas ir šoninę liniją.
Kaip pasidaryti voblerį

Tada prasideda kūrybiškumo sritis. Vobleriui dažyti gali būti viskas: nuo akrilinių dažų iki automobilių emalių ir rašiklių su veltiniu. Galite pakartoti parašo spalvą arba sugalvoti ką nors savo. Nugarą nudažiau juodai, o ant pilvo klijavau foliją. Paaiškėjo, kad niūriai dažosi.
Kaip pasidaryti voblerį

Belieka tik užklijuoti akis ir uždėti ant jų lašelį epoksidų, kad būtų 3D efektas. Na, viskas. Voblerį padengiame keliais lako ar epoksidų sluoksniais, pakabiname kabliukus ir einame žvejoti!
Kaip pasidaryti voblerį
Komentarai (0)

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai