Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» »Pakabinama lova šiltnamyje savo rankomis
„Pasidaryk pats“ pakabinama lova šiltnamyje

Sveiki, žemės ūkio mėgėjai, amatininkai, dirbantys ne visą darbo dieną. Pastaruoju metu dažniau atskleidžiamos sodybos veiklos paslaptys, susijusios su vaisių ir uogų pasėlių auginimu. Norėjau pasakyti daržoves. Daugelis žmonių vartojimo ir komerciniais tikslais ieško pelningų būdų padidinti savo derlių. Neginčijamas faktas - jei 20 kvadratinių metrų pasodinsite 40 krūmų kopūstų, bendra prinokusių galvų masė bus mažesnė nei sodinant toje pačioje vietoje ne 40 krūmų, o 20. Arba dar mažiau. Ir tegul tiesiai pasakysiu, kad kaimo žmonės ir nuo vaikystės įpratę ūkininkauti žmonės manęs neįžeidinėja, pasakysiu tiesiai. Močiutės pasakos neturi vietos šioje veikloje. O kaimas šiandien gyvena užmarštyje, mąstyme ir painiavoje. Prarasti įgūdžiai kaime. Juk norint gauti gerą bulvių derlių nereikia kasti žemės. Priešingai, nereikia kasti. Bet tai jau kita istorija. Ir dabar aš jums pasakysiu, kaip padaryti pakabinamą lovą šiltnamyje.

Kam skirtas šiltnamis?


Klausimas numeris vienas, kuriam šiltnamiui skirta ši lova? Na, žinoma, už kupolą, draugai. Likę šiltnamių tipai yra tarsi palepinti. Tik kupolas užtikrins ilgą temperatūrą ir sumažins dienos šviesos laiką. O vidurinei ir šiaurinei Rusijos, kur aš gyvenu, juostai tai yra pagrindinis punktas. Be to, tik kupoloje kabanti lova netrukdo laistyti augalus dirvožemio srityje. Bet jei turite įprastą šiltnamį, nesinervinkite. Jūs dar nepasiekėte ir nesuvokėte kupolo pranašumų. Pakabos įtaisas tiks jūsų vietoje. Be to, funkcionalumas nenukentės.

Reikės


Antras klausimas, ką mes darysime? Norėdami pagaminti vieno metro ilgio pakabinamą lovą, mums reikia:
 • Kanalizacijos vamzdis išoriniam naudojimui. Aš tuoj pat pasakysiu, kad nesupainiočiau. Tai oranžinis vamzdis. Plastikas nepablogėja dėl ultravioletinių spindulių ir žemos temperatūros. Skersmuo yra 11 cm, o sienos storis - 3,2 mm. To pakanka deramai laikomajai talpai. Nors daugiau apie tai vėliau. Tačiau verta paaiškinti pagaminimo medžiagą. Aš susidūriau su dviem variantais:
  - NPVH. Aš manau, kad tai yra polivinilchloridas su nailonu. Tai tvirta ir formą išlaikanti medžiaga.
  - Polipropilenas. Minkšta ir plastikinė. Jis gerai lenkiasi.
 • Permušta juosta. Man sunku apibūdinti tą, kurį naudoju. Aš tai pasakysiu. Tai nėra plonas metalas. Jis gerai lenkiasi, bet išlaiko savo formą, atlaiko apkrovą. Skylės, kurių skersmuo šiek tiek mažesnis nei 6 mm, išdėstomos viena po kitos. Kita perbraukta juosta aplink kraštus yra banguota.
 • Laikikliai. Tai yra verpimo žiedai, kurių sriegis yra 4 mm. Vienoje lovoje reikia dviejų skliaustų.
 • Poveržlės Svarbiausia, kad jie sutampa su laikikliais.
 • Medienos drožlių plokštės, kurių skersmuo yra šiek tiek mažesnis nei 11 cm, o storis - ne mažesnis kaip 18 mm. Toliau aš jums pasakysiu, ką tai reiškia šiek tiek mažiau. Nepaisant to, aš nerekomenduoju naudoti apskritimams kitos medžiagos. Medienos drožlių plokštė yra paruošta plokštė, išdžiovinta ir marinuota antikorozinėmis dervomis.
 • Naminių gyvūnėlių juosta. Ši juosta išpjaustoma iš plastikinio butelio, naudojant butelio pjaustytuvą. Naudingas dalykas.
 • Jums taip pat gali prireikti lipnios plėvelės. O gal galite apsieiti be jo. Jūs nusprendžiate.
  Iš improvizuoto įrankio reikia:
 • Failas ar tobulesnis aparatas. Pavyzdžiui, elektrinis dėlionė. Aš panaudojau kinų gamybos stebuklą - atsuktuvo antgalį. Ant vieno purkštuko krašto yra kriketas metalui pjaustyti, o kitame - failas.
 • Žirklės yra paprastos ir metalinės.Nors jei sukandžiojate naminių gyvūnėlių juostą dantimis, jūs susitvarkysite su metalinėmis žirklėmis. Tai yra skirta supjaustytos juostos pjovimui.
 • Norėdami gręžti skyles po laikikliu, nors, žinote, tai greičiau inkaro varžtas. Aš tai pavadinsiu tvirtinimo detalėmis. Taigi, aš naudojau atsuktuvą su 3 mm grąžtu.

„Pasidaryk pats“ pakabinama lova šiltnamyje

Pakabinamos lovos gamyba


Palieku posakį pabaigoje ir pereinu prie procedūros:
1. Vamzdį, nepaisant jo ilgio, reikia perpjauti per pusę. Pirkdami trijų metrų vamzdį, sutaupysite ir galėsite pasidaryti daugiau lovų. Aš eksperimentavau tik su metro ilgiu, nes didėjant ilgiui didėja tvirtinimo detalių masė ir apkrova. Pusinis vamzdis jau atrodo kaip lova.
„Pasidaryk pats“ pakabinama lova šiltnamyje

„Pasidaryk pats“ pakabinama lova šiltnamyje

2. Pjaustydama apskritimus iš medžio drožlių plokštės, atsuktuvo aš panaudojau dėlionės antgalį. Keletas žodžių apie apskritimų skersmenį. Praktiškiau vamzdį uždėti ant medžio drožlių plokštės ir išoriniu apskritimu apjuosti žymeklį. Jūs supjaustysite tiksliai šalia linijos. Yra antras variantas - pasidaryti šabloną. Šis vyras man pasakė, ir tikrai dirba. Turėdami tinkamą šabloną, galite tiksliai supjaustyti pagal liniją. Tada iškirptas apskritimas pasirodo šiek tiek mažiau nei 11 cm. Ir mums nereikia, kad jis galėtų laisvai patekti į vamzdį. Mums reikalinga įtampa, kad perforuota juosta sukeltų išorinį stresą.
„Pasidaryk pats“ pakabinama lova šiltnamyje

Norėčiau patarti dažyti kaušelius šiek tiek „Tenotex“. Vandens apsauga. Bet aš nedažiau.
3. Išgręžkite vieną skylę apskritimo sienos gale.
„Pasidaryk pats“ pakabinama lova šiltnamyje

„Pasidaryk pats“ pakabinama lova šiltnamyje

4. Iškirpkite perforuotos juostos gabalą į 23 skyles. Būtent taip nutiko man.
„Pasidaryk pats“ pakabinama lova šiltnamyje

Pabandykite rinkti:
1. Suderinkite tris elementus:
 • - Vamzdis.
 • - Apskritimas.
 • - Permušta juosta.

2. Prijunkite pradurtos juostos kraštines skylutes tarpusavyje ir prie skiedrų drožlių plokštės puodelio.
„Pasidaryk pats“ pakabinama lova šiltnamyje

„Pasidaryk pats“ pakabinama lova šiltnamyje

3. Stumkite aparatūrą į tris skyles. Taip, tam reikia išradingumo. Bet supranti vieną dalyką. Jei naudojate tą pačią medžiagą kaip aš. Tuomet jums atrodys, kad metalinės juostos kraštai nesusilieja. Bet taip nėra. Pasistenkite, užkabinkite skyles inkaro sriegiu ir priveržkite. Atminkite, lygiai 23 skylės.
„Pasidaryk pats“ pakabinama lova šiltnamyje

„Pasidaryk pats“ pakabinama lova šiltnamyje

„Pasidaryk pats“ pakabinama lova šiltnamyje

Tiesą sakant, lova yra paruošta. Aš jį papildau kabamomis tvirtinimo detalėmis, padarytomis iš dvigubų naminių gyvūnėlių juostos kilpų, taip pat apvynioju visą sodą lipnia plėvele. Bet tai mano išankstinis nusistatymas. Jei naudojate sodo lovą kaip dekorą gatvėje, tada geriau papuošti ją spalvingu ornamentu. Klimatinės sąlygos šiltnamio kupoluose reiškia didelius temperatūros ir drėgmės skirtumus. Todėl aš naudoju priklijuotą plėvelę. Pritvirtinau lovą konstrukcijos lygio pagalba ir vyro, kuris išlaikė statybų lygį.
„Pasidaryk pats“ pakabinama lova šiltnamyje

„Pasidaryk pats“ pakabinama lova šiltnamyje

Šiandien pasidariau keturias lovas. Jie netrukdo vienas kitam ir likusiems tūpimams. Tokios pakabinamos lovos privalumai:
 • Papildoma tūpimo vieta.
 • Užtemdoma ne saulėta šiltnamio pusė.
 • Mikroklimato komplikacija.
 • Šiltuoju metų laiku kelis kartus auginkite tokius žalumynus kaip salierai ar petražolės.

Aš taip pat darau 2 metrų ilgio sodo lovą su ornamentu fasado išdėstymui po langu. Bet tai jau kita istorija.
Komentarai (1)
 1. Svečias Aleksandras
  #1 Svečias Aleksandras Svečiai 2018 m. Liepos 9 d. 01:40
  0
  Apie šiltnamį galite perskaityti daugiau

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai