Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» » »Paprastas elektroninis laikmatis
Paprastas elektroninis laikmatis

Iki šiol kai kurie žmonės smėlio laikrodį naudoja mažų laikotarpių skaičiavimui. Stebėti smėlio grūdų judesius tokiu laikrodžiu yra labai įdomu, tačiau juos naudoti kaip laikmatį ne visada yra patogu. Todėl juos keičia elektroninis laikmatis, kurio grandinė pateikiama žemiau.

Laikmačio grandinė


Paprastas elektroninis laikmatis

Jos pagrindas yra plačiai paplitęs nebrangus lustas NE555. Veikimo algoritmas yra toks - kai trumpai paspaudžiamas mygtukas S1, išėjimo įtampa OUT pasirodo lygi grandinės maitinimo įtampai ir užsidega LED1. Praėjus nurodytam laikotarpiui, šviesos diodas užgęsta, išėjimo įtampa tampa lygi nuliui. Laikmatis nustatomas pagal rezistorių R1 ir gali kisti nuo nulio iki 3-4 minučių. Jei reikia padidinti maksimalų laikmačio delsos laiką, tada galite padidinti kondensatoriaus C1 talpą iki 100 μF, tada tai bus maždaug 10 minučių. Kaip tranzistorius T1 galite naudoti bet kokį bipolinį tranzistorių, kurio vidutinės ar mažos galios struktūra n-p-n, pavyzdžiui, BC547, KT315, BD139. Kaip mygtukas S1, naudojamas bet kuris mygtukas, skirtas uždaryti be tvirtinimo. Grandinė maitinama 9 - 12 voltų įtampa, srovės suvartojimas be apkrovos neviršija 10 mA.
Paprastas elektroninis laikmatis

Laikmačio sudarymas


Grandinė surenkama ant spausdintos plokštės, kurios matmenys yra 35x65, „Sprint Layout“ programos failas pridedamas prie gaminio. Tiuningo rezistorių galima montuoti tiesiai ant plokštės arba išvesti ant laidų ir naudoti potenciometrą, kad sureguliuotumėte veikimo laiką. Norėdami prijungti maitinimo ir apkrovos laidus, plokštėje yra vietų varžtams gnybtų blokams. Plokštė atliekama LUT metodu, kelios proceso nuotraukos:
Paprastas elektroninis laikmatis

Paprastas elektroninis laikmatis

Paprastas elektroninis laikmatis

Atsisiųsti plokštę:
[2,75 Kb] (atsisiuntimai: 201)

Po visų dalių litavimo, plokštę reikia nuplauti nuo srauto, gretimi takeliai turėtų suskambėti dėl trumpo jungimo. Surinkto laikmačio nereikia konfigūruoti, jis lieka tik nustatyti norimą veikimo laiką ir paspausti mygtuką. Prie OUT išvesties galite prijungti relę, tokiu atveju laikmatis galės valdyti galingą apkrovą. Montuojant relę lygiagrečiai jos apvijai, tranzistoriui apsaugoti turėtų būti sumontuotas diodas. Tokio laikmačio taikymo sritis yra labai plati ir ribojama tik vartotojo fantazijos. Gražiai pastatykite!
Paprastas elektroninis laikmatis

Paprastas elektroninis laikmatis

Paprastas elektroninis laikmatis
Komentarai (2)
 1. shteave
  #1 shteave Svečiai 2018 m. Birželio 8 d., 10:12
  1
  būtų geriau, jei grandinės būtų pagrįstos tranzistoriais, tokiais kaip KT361, KT315, jie yra universalūs ir yra bet kuriuose namuose nuo senų senovės, tačiau vis tiek reikia ieškoti m \ grandinės
 2. „MoDie“
  #2 „MoDie“ Svečiai 2019 m. Gegužės 28 d. 19:40
  0
  Atsisiunčiamas failas neatsidaro per „Sprint Layout“

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai