Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» » »Kiaulpienių tirpalas
Tiršti tirpalai iš vasarinių kiaulpienių yra nepamirštamas virškinamasis produktas, kuriuo galite nustebinti svečius, padėję ant stalo butelį su ryškiu gėrimu. Ryškiai jaučiamas skonio „gėlė“: kuo šaltesnis gėrimas, tuo turtingesnė „kiaulpienės natos“. Šiam nuostabiam alkoholiniam gėrimui reikia tik dviejų dienų infuzijos. Tai yra jo „konkurencinis pranašumas“ prieš kitus gėrimus, kurie yra verčiami ilgesnėms savaitėms blaškytis tamsiuose, vėsiuose kambariuose. Kiaulpienių užpilą galima patiekti su ledais.
Kiaulpienių skystis

Produktai


  • kiaulpienės - 1 litro indas,
  • cukrus - 700 g
  • degtinė - 250 ml
  • vanduo - 100 ml (nebūtina),
  • citrinos rūgštis - 1/3 šaukštelio

Kiaulpienių skystis

Kiaulpienių skysčio paruošimo seka


1. Gėlių gėrimų skonis priklauso nuo augalų rinkimo laiko. Nuplėškite kiaulpienes, sušildytas vidurdienio saulės. Gėlės, surinktos drėgną ir debesuotą dieną, atrodo „žolinės“, tik joms būdingas gėlių kvapas nevisiškai pasireiškia.
2. Kiaulpienių turėtų būti tiek, kad gėlių galvutės užpildytų visiškai litro stiklainį. Išmatavę reikiamą žiedų skaičių, jie pradeda „nupjauti“ pumpurus. Žali pumpurų pagrindai greitai supjaustomi žirklėmis, geltoni žiedlapiai sudedami į dubenį.
Kiaulpienių skystis

3. Žiedlapiai nuplaunami, išdėstomi ant popierinio rankšluosčio.
Kiaulpienių skystis

4. Į litro indelį įdėkite 2 šaukštus cukraus, išlyginkite granuliuotą cukrų.
Kiaulpienių skystis

5. 2 šaukštus kiaulpienių žiedlapių užpilkite cukrumi.
Kiaulpienių skystis

6. Pakaitiniai cukraus ir gėlių sluoksniai. Kai stiklainis pusiau pilnas, pilama citrinos rūgštis.
Kiaulpienių skystis

7. Tęskite kitus sluoksnius, įpildami į stiklainį visą išmatuotą cukrų ir visus gėlių žiedlapius.
Kiaulpienių skystis

8. Didelis medinis šaukštas ar riedėjimo kaištis šiek tiek minkyti žiedlapius. Stiklainis surišamas marle ir uždedamas ant saulėtos palangės. Infuzijos laikas yra dvi dienos.
Kiaulpienių skystis

9. Jei oras yra karštas, visas cukrus ištirpinamas kiaulpienių sultyse. Filtruokite skystį, išmeskite žiedlapius. Tikrasis kiaulpienių sirupas sumaišomas su degtine. Jei oras buvo vėsus, visas cukrus per 2 dienas neištirps, todėl nepatartina ilgiau reikalauti žiedlapių. Tokiu atveju visas skardinės turinys perpilamas į keptuvę, kaitinamas ant silpnos ugnies 4-5 minutes, kol cukrus visiškai ištirps.
Kiaulpienių skystis

10. Atvėsintas skystis filtruojamas per sietą arba marlę, išspauskite žiedlapius. Pasirodys saldžiai rūgštus sirupas, tamsiai geltonos spalvos.
Kiaulpienių skystis

11. Atvėsintas sirupas sumaišomas su degtine, skysčio spalva tampa šviesiai geltona.
Kiaulpienių skystis

12. Šaltas virintas arba šaltinio vanduo įpilamas tik tuo atveju, jei ketinate sumažinti gėrimo laipsnį. Paruoštas kiaulpienių skystis supilamas į buteliuką su gerai priglundančiu dangteliu, indai dedami į šaldytuvą.
Kiaulpienių skystis

13. Kiaulpienių skystis patiekiamas šaltai. Gėrimas bus naudingas penkių minučių apsilankymas šaldiklyje.
Kiaulpienių skystis
Komentarai (0)

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai