Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» » »Kaip valgyti kalmarus ir skaniai juos išvirti per dvi minutes
Kalmarai - tai galvakojai moliuskai, gyvenantys beveik visose žemės jūrose. Vidaus parduotuvėse šiuo metu daugiausia galite įsigyti moliuskų iš Tolimųjų Rytų jūrų. Labiausiai paplitęs ir skanus yra Ramiojo vandenyno kalmarai. Jo kūno ilgis be galvos ir čiuptuvų yra nuo 20 iki 35 cm.Šios rūšies vertė yra didelis baltymų kiekis ir kitos naudingos medžiagos.
Be šios rūšies, komandos kalmarai taip pat patenka į prekybos tinklą. Vidutiniškai jo kūno ilgis yra 10 cm ilgesnis nei Ramiojo vandenyno. Joje mažiau baltymų, bet daugiau vandens. Dėl šios priežasties jos termiškai apdorota mėsa yra švelnesnė.
Pietinės kalmarų rūšys yra didesnės, mėsa daugeliui jų turi specifinį skonį. Parduodant jie yra mažiau paplitę nei Ramiojo vandenyno ir Commander kalmarai.
Prekybos tinkle galite rasti labai lengvą kalmarų filė. Jei pakuotėje nėra informacijos, kad filė virta jūroje, neturėtumėte pirkti tokio produkto. Paprastai pagauti kalmarai užšaldomi ir siunčiami perdirbti į Kiniją. Ten moliuskas atšildomas, supjaustomas į filė, balinamas ir vėl užšaldomas.
Norint gaminti maistą namuose, geriau kalmarus supjaustyti ir išvalyti.

Kaip greitai išvalyti kalmarus


Jei kalmarus įsigyja visa skerdena su galva ir čiuptuvais, tada ji pirmiausia supjaustoma. Norėdami tai padaryti, nupjaukite galvą, pajuskite ir išimkite iš jo tvirtą "buką". Pati galva ir čiuptuvai nėra išmetami, ją galima naudoti salotose, sriubose ir pagrindiniuose patiekaluose. Tarp kalmarų kūno atsargiai pašalinami įdubimai. Po to lieka nuvalyti dažytos odos skerdeną. Tai galite padaryti pagal žemiau pateiktą schemą.
Pelningiau pirkti supjaustytas, šaldytas, bet ne nuluptas kalmarų skerdenas.
Kaip valyti kalmarus ir juos virti

Prieš gamindami maistą, juos reikia atšildyti kambario temperatūroje. Po to:
1. Iš skerdenų gaukite skaidrią kremzlinę strėlę. Tai yra vidinio apvalkalo pradžia.
Kaip valyti kalmarus ir juos virti

2. Jei yra vidaus organų likučių, jie taip pat turi būti pašalinti. Po to skerdenas sudėkite į tinkamą keptuvę ir užpilkite verdančiu vandeniu.
Kaip valyti kalmarus ir juos virti

3. Viršutinė žievelė susiglamžys, belieka tik nuplauti moliuską ir naudoti jį įvairiuose induose.

Kaip kepti kalmarus per dvi minutes


Labai greitai ir jūs galite virti keptus kalmarus. Vienai porcijai keptų kalmarų jums reikia:
 • dvi nuluptos kalmarų mantijos;
 • 3-4 g druskos;
 • 2 g maltų juodųjų pipirų;
 • 30 ml aliejaus.

1. Nupjaukite moliusko apvalkalą iš vienos pusės ir padėkite ant stalo. Sekliais gabalais padarykite tinklelį. Pabarstykite aliejumi, druska, pabarstykite pipirais.
Kaip valyti kalmarus ir juos virti

2. Po ketvirčio valandos įkaitinkite keptuvę be aliejaus. Patogu naudoti keptuvę ant grotelių arba indus su nelipnia danga.
3. Įdėkite kalmarus į karštą keptuvę. Pirmiausia padėkite jį ant pusės, kurioje yra įpjovimai, ir po 40-50 sekundžių pasukite į kitą pusę.
Kaip valyti kalmarus ir juos virti

Po kitos minutės keptas kalmaras yra paruoštas. Suteikite jiems vamzdelio formą ir patiekite su bet kokiu padažu.
Kaip valyti kalmarus ir juos virti

Kaip greitai pagaminti paprastas kalmarų salotas


Kaip valyti kalmarus ir juos virti

Jums reikia dviejų porcijų kalmarų salotų;
 • 300 g nuluptų kalmarų;
 • 70 g majonezo;
 • pipirų pagal skonį.

1. Į keptuvę sudėkite nuluptus kalmarus. Užpilkite šaltu vandeniu. Įkaitinkite iki užvirimo. Virkite 1–2 minutes ir nedelsdami nukelkite keptuvę nuo ugnies, o išvirtą moliuską iš karto pašalinkite iš karšto vandens.
Kaip valyti kalmarus ir juos virti

2. Atvėsusius kalmarus supjaustykite žiedais.
Kaip valyti kalmarus ir juos virti

3. Įpilkite pipirų ir majonezo. Išmaišykite ir patiekite.
Kaip valyti kalmarus ir juos virti

Turiu pridurti, kad daugelis jūros gėrybių yra gana brangios. Kalmarai - pats biudžetinis, jie prieinami daugumai vartotojų. Šių tinkamai paruoštų vėžiagyvių skonis yra puikus, o patiekalai iš jų turėtų būti šeimos meniu.
Komentarai (1)
 1. Jekaterina Selezneva
  #1 Jekaterina Selezneva Svečiai 2017 rugpjūčio 8 d., 15:00
  0
  Tikrai patinka jūros maistas. Vienintelis blogai paaiškėjęs dalykas buvo išvalyti žmonių kalmarus nuo jų plėvelės. Lankiau daugybę patarimų, kažkas vis tiek nesibaigė. Perskaičiusi šį patarimą, pirmą kartą tai padariau su trenksmu! Kalmarai buvo greitai išvalomi, mėsa buvo minkšta, o pats patiekalas buvo labai skanus.

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai