Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» »Nešiojamojo kompiuterio aušinimas
Nešiojamasis kompiuteris jau seniai ir tvirtai įžengė į daugelio mūsų gyvenimą kaip mobilioji alternatyva asmeniniam kompiuteriui. Ir nors pastaruoju metu planšetiniai kompiuteriai vis labiau pasitiki savimi ir pakeitė senesnius elektroninius kompiuterius, nešiojamuosius kompiuterius dėl didesnio ekrano, viso dydžio klaviatūros ir kitų funkcinių pranašumų vis dar turi gana didelis skaičius vartotojų, tarp jų ir aš.
Nepaisant akivaizdaus mobiliojo prietaiso naudojimo patogumo, dauguma vartotojų anksčiau ar vėliau susiduria su nešiojamojo kompiuterio perkaitimo problema, kaip taisyklė, nesėkmės kaltininkas yra viena iš „sunkiųjų“ programų. Kita aušinimo sistemos perkaitimo priežastis yra karštas oras, taip pat kartais atsitinka, kad ventiliacijos grotelės yra kažkokios užblokuotos, dažnai tai atsitinka, kai nešiojamasis kompiuteris įmontuojamas ant objekto su minkšta danga, pavyzdžiui, antklode. Įprasta aušinimo sistema neatlieka savo darbo, todėl žaidimuose sulėtėja, užšąla, krinta fps. Būtent ši liūdna aplinkybė privertė susimąstyti apie papildomą nešiojamojo kompiuterio aušinimą.
Žinoma, daugeliui bus įdomu, kodėl gi ne parduotuvėje nusipirkus tik aušinimo pagalvėlę. Parduotuvėje tai įmanoma, tačiau aukštos kokybės stendas kainuos nemažus pinigus, be to, man buvo tiesiog įdomu savo rankomis pasigaminti aušinimo sistemą, juolab kad dėl savo veiklos pobūdžio galėjau nemokamai gauti daugumą reikalingų medžiagų.
Taigi pagal savo veiklos pobūdį tuo metu buvau susijęs su plastikinių langų ir durų surinkimu, o stovo pagrindui pasirinkau vieną iš mažų plastikinės palangės segmentų. Palangės palangė yra gera, nes ją sudaro dvi plonos plokštės, sujungtos standžiaisiais šonkauliais, ir tai tinka mano idėjai.
Taigi; Kai grįžau namo, „šlifuoklio“ pagalba priartinau palangės matmenis prie nešiojamojo kompiuterio matmenų, mano atveju tai yra FUJITSU AH 530, plius centimetro paraštė šonuose.

Nešiojamojo kompiuterio aušinimas


Kitas etapas yra kelionė į kompiuterių parduotuvę ieškant tinkamo aušintuvo, mano manymu, tai turėjo būti ventiliatorius, maitinamas nešiojamojo kompiuterio USB prievado. Tačiau aš neradau norimo pavyzdžio ir turėjau pasitenkinti įprastu aušintuvu, kurio dydis yra 120 x 120 mm, įtampa 12 voltų, srovė 300 miliamprų.

Nešiojamojo kompiuterio aušinimas


Aš nusprendžiau įjungti aušintuvą iš namuose nešiojamo namo, įkraunant mašiną radijo bangomis valdomu nuotolinio valdymo pultu. Srovė teikė beveik būtiną įkrovą - 250 miliamprų, tačiau įtampa, tik pusė leistinos, - 6 voltai. Nepaisant to, oro sraigtas sukasi gana linksmai, bet kartu tyliai, o tai man visiškai tiko. Aš nusprendžiau pastatyti aušintuvą į stovą toje vietoje, virš kurios ventiliacijos grotelės turėtų būti po procesoriumi, kad galėčiau dar labiau pūsti iš apačios. Norėdami tai padaryti, aš pažymėjau aušintuvo lizdo kontūrus ir to paties „malūnėlio“ pagalba iškirpiau. Kaip vėliau paaiškėjo, tai nebuvo optimalus papildomo ventiliatoriaus vietos pasirinkimas, bet daugiau apie tai vėliau.

Nešiojamojo kompiuterio aušinimas


Nešiojamojo kompiuterio vieta ant stovo buvo tokia - nešiojamojo kompiuterio dugno priekinis kraštas atsikišęs į palangės šoną, neleidžiantis jam paslysti nuo stovo net vertikaliai. Nešiojamojo kompiuterio užpakalinė dalis yra sumontuota ant plastikinio stiklo karoliuko su guminiu kraštu - sandarikliu (prisukamu prie pagrindo savisriegiais varžtais), todėl jis neslysta, be to, kai nešiojamasis kompiuteris yra horizontalioje vietoje, nešiojamojo kompiuterio klaviatūra yra kampu vartotojo atžvilgiu ir jo naudojimas yra gana patogus.
Ventiliatorių įrengiau lygiagrečiai nešiojamojo kompiuterio korpuso dugnui, naudodamas įprastą santechnikos sandariklį. Ertmių buvimas pagrindinėje stovo dalyje leidžia aušintuvui laisvai siurbti oro srautą, o per juos galima vesti laidus iš ventiliatoriaus į abi puses. Kištukas, skirtas ventiliatoriui prijungti prie maitinimo šaltinio, turėjo būti išrastas pagal jungtį, esančią ant maitinimo bloko. Surinkti kištuką buvo naudinga laidų jungtis, kurios dviem varžtais pritvirtinau laidus nuo aušintuvo, o kontaktai buvo metalinės antenos segmentai iš sugedusio mašinos valdymo skydelio. Dėl šios konstrukcijos aušinimo šaltinį galima prijungti tik prireikus.

Nešiojamojo kompiuterio aušinimas


Taigi, padaręs šį paprastą aušinimo padėkliuką, aš, žinoma, nusprendžiau jį išbandyti veikdamas. Testavimui buvo pasirinktas populiarus žaidimas „World Of Tanks“, fps padidėjo nuo maždaug 5 iki 10 taškų, centrinio procesoriaus, pagrindinės plokštės ir nešiojamojo kompiuterio kietojo disko šildymo temperatūra taip pat labai sumažėjo. Geriausia, kad aušinimo efektas pasireiškė, kai šiek tiek pasislinko į šoną ir ventiliatorius išpūtė karštą orą, išeinantį iš nešiojamojo kompiuterio grotelių.

Nešiojamojo kompiuterio aušinimas


Manau, kad gautas dizainas yra gana sėkmingas, stendas naudojamas tiek aušinimui (ypač padeda dirbant su nešiojamu kompiuteriu vakare lovoje, ant antklodės), tiek kaip papildoma nešiojamojo kompiuterio dugno apsauga nuo galimų išorinių pažeidimų ar atsitiktinio kontakto su vandeniu (tai atsitinka virtuvėje) stalas). Ateityje planuoju pastatyti dar vieną aušintuvą (užtenka laisvos vietos naudos), dėl kurio aušinimo efektas padidės.

Nešiojamojo kompiuterio aušinimas
Komentarai (1)
  1. qqq
    #1 qqq Svečiai 2016 rugpjūčio 21 d., 20:20
    1
    Stendas neveiksmingas, aš jį turiu. Didesnis efektas gaunamas, jei pakeliate klaviatūrą nuo nešiojamojo kompiuterio (tai gana lengva) ir padėkite pūstuvą tiesiai ant mažo ventiliatoriaus šalia radiatoriaus. Natūralu, kad taip yra žaidimo metu)))

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai