Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» » »Automobilio akumuliatoriaus įkroviklis iš kompiuterio maitinimo šaltinio.


Sveiki, mielosios ponios ir ponai!

Šiame puslapyje trumpai papasakosiu, kaip savo rankomis perstatyti asmeninio kompiuterio maitinimo šaltinį į automobilio (ir ne tik) akumuliatorių įkroviklį.

Automobilinių akumuliatorių įkroviklis turėtų turėti šią savybę: maksimali akumuliatoriui tiekiama įtampa yra ne didesnė kaip 14,4 V, maksimalią įkrovimo srovę lemia paties prietaiso galimybės. Būtent šis įkrovimo būdas įgyvendinamas automobilyje (iš generatoriaus) įprastu automobilio elektros sistemos veikimo režimu.

Tačiau skirtingai nuo šio straipsnio medžiagų, aš pasirinkau maksimalaus patobulinimų koncepciją, nenaudojant namuose pagamintų spausdintinių plokščių, tranzistorių ir kitų „varpų ir švilpukų“.

Draugas davė man maitinimo šaltinį pakeitimui, jis pats jį rado kažkur savo darbe. Iš užrašo etiketėje buvo galima išsiaiškinti, kad bendra šio maitinimo šaltinio galia yra 230 W, tačiau per 12 V kanalą galima sunaudoti ne daugiau kaip 8A srovę. Atidaręs šį maitinimo šaltinį, radau, kad jame nėra mikroschemų, kurių numeriai „494“ (kaip aprašyta aukščiau pasiūlytame straipsnyje), o jos pagrindas yra „UC3843“ lustas. Tačiau ši mikroschema nėra įtraukta pagal tipinę schemą ir naudojama tik kaip impulsų generatorius ir galios tranzistoriaus tvarkyklė, turinti apsaugos nuo viršsrovių funkciją, o įtampos reguliatoriaus funkcijos maitinimo šaltinio išėjimo kanaluose priskiriamos TL431 mikroschemai, sumontuotai ant papildomos plokštės:


Toje pačioje papildomoje plokštėje sumontuotas apipjaustymo rezistorius, leidžiantis reguliuoti išėjimo įtampą siaurame diapazone.

Taigi, norėdami perdaryti šį maitinimo šaltinį į įkroviklį, pirmiausia turite pašalinti visus nereikalingus. Perteklius yra:

1. 220 / 110V jungiklis su savo laidais. Šiuos laidus tereikia nuimti nuo lentos. Tuo pačiu metu mūsų įrenginys visada veiks nuo 220 V įtampos, o tai pašalins jo sudeginimo pavojų, jei netyčia jungiklis bus perjungtas į 110 V;

2. Visi išvesties laidai, išskyrus vieną juodų laidų pluoštą (4 laidų rinkinyje) yra 0 V arba „įprasti“, o vienas geltonų laidų pluoštas (2 laidų pakete) yra „+“.

Dabar turime įsitikinti, kad mūsų įrenginys visada veikia, jei yra prijungtas prie tinklo (pagal numatytuosius nustatymus jis veikia tik tuo atveju, jei reikiami laidai yra trumpinami išvesties laido pluošte), taip pat turime pašalinti apsaugos nuo viršįtampio veiksmą, kuris atjungia įrenginį, jei išėjimo įtampa yra aukščiau apibrėžta. riba. Tai būtina, nes turime gauti 14,4 V išėjimą (vietoj 12), kurį įmontuotos bloko apsaugos suvokia kaip viršįtampį ir jis išsijungia.

Kaip paaiškėjo, tiek įjungimo, tiek išjungimo ir viršįtampio signalas praeina per tą patį optroną, kurio yra tik trys - jie jungia maitinimo šaltinio išėjimo (žemos įtampos) ir įvesties (aukštos įtampos) dalis. Taigi, kad įrenginys visada veiktų ir būtų nejautrus išvesties viršįtampiams, reikia uždaryti reikiamo optinio jungiklio kontaktus jungikliu nuo litavimo (tai yra, šio optrono būsena bus „visada įjungta“):


Dabar maitinimo šaltinis visada veiks, kai bus prijungtas prie tinklo ir nesvarbu, kokią įtampą mes teikiame jo išvestyje.

Tada jis turėtų būti sumontuotas įrenginio išvestyje, kur ji buvo 12 V, o išėjimo įtampa yra lygi 14,4 V (dirbant tuščiąja eiga). Kadangi naudojant tik tiuningo rezistoriaus sukimą, sumontuotą ant papildomos maitinimo šaltinio plokštės, išvestyje neįmanoma įdiegti 14,4 V (tai leidžia padaryti ką nors maždaug 13 V), reikia pakeisti nuosekliai sujungtą rezistorių su tuningo rezistoriumi šiek tiek mažesniu. nominalus, būtent 2,7kOhm:

 

Dabar išėjimo įtampos nustatymo diapazonas pakilo aukštyn ir tapo įmanoma nustatyti išėjimą į 14,4 V.

Tada turite pašalinti tranzistorių, esantį šalia TL431 lusto. Šio tranzistoriaus paskirtis nežinoma, tačiau jis yra įjungtas, kad jis galėtų trukdyti TL431 lusto veikimui, tai yra, užkirsti kelią išėjimo įtampos stabilizavimui tam tikru lygiu. Šis tranzistorius buvo šioje vietoje:


Be to, norint, kad išėjimo įtampa būtų stabilesnė tuščiąja eiga, reikia pridėti nedidelę apkrovą prie įrenginio išvesties per + 12 V kanalą (kuris turėsime + 14,4 V) ir + 5 V kanalą (kurio mes nenaudojame). 200 omų 2 W rezistorius naudojamas kaip apkrova + 12 V kanale (+14,4), o 68 omų 0,5 W rezistorius naudojamas + 5 V kanale (nuotraukoje nematyti, nes jis yra už papildomą mokestį):


Tik įdiegus šiuos rezistorius, reikia sureguliuoti išėjimo įtampą laisvąja eiga (be apkrovos) esant 14,4 V.

Dabar reikia apriboti išėjimo srovę iki priimtino lygio tam tikram maitinimo blokui (t. Y. Apie 8A). Tai pasiekiama padidinus rezistoriaus vertę galios transformatoriaus, naudojamo kaip perkrovos jutiklis, pirminėje grandinėje. Norint apriboti išėjimo srovę 8 ... 10A lygiu, šį rezistorių reikia pakeisti 0,47 Ω 1 W varžos:

 

Po tokio pakeitimo išėjimo srovė neviršys 8 ... 10A, net jei trumpam jungiame išvesties laidus.

Galiausiai turite pridėti grandinės dalį, kuri apsaugotų įrenginį nuo akumuliatoriaus prijungimo atvirkštiniu poliškumu (tai yra vienintelė "naminė" grandinės dalis). Norėdami tai padaryti, jums reikia įprastos automobilinės 12 V relės (su keturiais kontaktais) ir dviejų diodų kiekvienai srovei 1A (aš naudojau 1N4007 diodus). Be to, norint nurodyti faktą, kad akumuliatorius yra prijungtas ir kraunamas, jums reikės LED indo, kurį reikia sumontuoti skydelyje (žalios spalvos), ir 1kΩ 0,5 W varžą. Schema turėtų būti tokia:


Tai veikia taip: kai akumuliatorius yra prijungtas prie išėjimo su teisingu poliškumu, relė įjungiama dėl akumuliatoriuje likusios energijos, o po jo eksploatavimo akumuliatorius pradeda krautis iš maitinimo šaltinio per uždarą šios relės kontaktą, kurį signalizuoja apšviestas šviesos diodas. Diodas, sujungtas lygiagrečiai su reliniu ritiniu, reikalingas, kad būtų išvengta šios ritės viršįtampių, kai ji yra atjungta, atsirandanti dėl savaiminės indukcijos EML.

Relė yra priklijuojama prie maitinimo bloko radiatoriaus, naudojant silikono sandariklį (silikoną - nes jis išlieka elastingas po „išdžiūvimo“ ir gali atlaikyti šilumines apkrovas, tai yra, suspaudžiant-plečiantis kaitinant-aušinant) ir po „džiovinimo“ hermetiku ant relės kontaktų kiti komponentai yra sumontuoti:


Akumuliatoriaus laidai yra parinkti lankstūs, jų skerspjūvis yra 2,5 mm2, jų ilgis yra apie 1 metras ir baigiasi „krokodilais“, kad būtų galima prijungti prie akumuliatoriaus. Šiems laidams pritvirtinti prie prietaiso korpuso buvo naudojamos dvi nailoninės jungtys, sriegiuojamos į radiatoriaus skylutes (radiatoriaus skylės turi būti iš anksto išgręžtos).

Tiesą sakant, viskas:

 


Apibendrinant, visos etiketės buvo pašalintos iš maitinimo šaltinio korpuso ir priklijuotas naminis lipdukas su naujomis prietaiso charakteristikomis:Gaunamo įkroviklio trūkumai turėtų apimti tai, kad nenurodytas akumuliatoriaus įkrovimo laipsnis, todėl neaišku - ar akumuliatorius įkrautas, ar ne? Tačiau praktikoje buvo nustatyta, kad per dieną (24 valandas) įprastą automobilio akumuliatorių, kurio talpa yra 55A · h, reikia laiko visiškai įkrauti.

Privalumai yra tai, kad naudojant šį įkroviklį, akumuliatorius gali „įkrauti“ bet kurį laiką ir nieko blogo neatsitiks - akumuliatorius bus įkrautas, tačiau „neįkraus“ ir nepablogės.
Komentarai (13)
 1. b-56
  #1 b-56 Svečiai 2010 m. Gruodžio 24 d., 23:58
  1
  Tai vėlgi aš. Galimi maitinimo šaltinio duomenys. __ „SPARKMAN“ PAVYZDYS: „SM-250W“ (maks. 250 W) ___ „Pentium 4“ parašytas pasvirusiomis raidėmis
 2. valodija
  #2 valodija Svečiai 2016, kovo 24, 03:05
  0
  Ir niekas neturi GM3843 konvertavimo schemos?
 3. Aleksejus dik
  #3 Aleksejus dik Svečiai 2016 rugpjūčio 2 d., 18:29
  0
  Tai yra tas pats lustas.
 4. Michailas Leninas
  #4 Michailas Leninas Svečiai 2016 m. Lapkričio 20 d. 08:59
  2
  Sveiki! Aš paėmiau tą patį prietaisą iš draugo, bet tamsoje krokodilus įdėjau ir sumaišiau poliškumą. Kažkas įkroviklyje mirksi ir jis dar nėra įkraunamas, ar jį galima sutaisyti, kitaip tai nėra taip patogu ...
  1. cergovanas
   #5 cergovanas Svečiai 2018 gegužės 27 d., 20:56
   0
   Taip, įkroviklis šiais laikais vertas cento, kad sodas būtų aptvertas, ATVEJAS
 5. Sergejus
  #6 Sergejus Svečiai 2016 lapkričio 25 02:14
  3
  iš įprasto ATX kompiuterio maitinimo šaltinio pagamino kažką panašaus:
  1. Aš panaudojau budėjimo kambarį, norėdamas įjungti multimetrą su aliu.
  2. užsukite mygtuką, kad įjungtumėte įkrovimą.
  3. standartinį jungiklį pakeitė įprastu keturių kontaktų halogenu.
  4. Į grandinę įkišau daugialypį rezistorių, kad būtų galima sureguliuoti išėjimo įtampą. kur užuomina: TL431.
  5. terminalai po įprastu „bananu“.
  6. laidus prie prietaiso, kurio skerspjūvis yra 4 kvadratai, ir krokodilai, kurių srovė yra 20A.
  kažkas panašaus ...
 6. Svečias
  #7 Svečias Svečiai 2016 m. Gruodžio 13 d. 09:01
  1
  Apsauga nuo atvirkštinio poliškumo yra paprasta, bet kas nutiks, jei atjungsite akumuliatorių nuo įkroviklio ir per klaidą jį sujungsite su netinkamu poliškumu? Banga?
  1. aleksej
   #8 aleksej Svečiai 2018 m. Kovo 16 d. 17:53
   0
   Relė išsijungs ir įvyks ne tiek trumpasis jungimas, tiek poliškumas. Tai buvo patikrinta praktiškai. Tai gera ir lengviausia grandinė nuo poliškumo keitimo.
 7. Revneris
  #9 Revneris Svečiai 2017 m. Lapkričio 14 d. 18:25
  1
  Turiu kelis maitinimo šaltinius, bet negaliu išmesti 12 voltų ten, kur reikia jį įjungti, aš nežinau pagalbos ...
 8. Svečias Aleksas
  #10 Svečias Aleksas Svečiai 2017 m. Gruodžio 27 d. 15:10
  1
  Keitimo parinktys yra kituose blokuose, tada su 431 PWM niekur nerandama.
 9. Hmm hm
  #11 Hmm hm Svečiai 2018 m. Kovo 21 d. 11:50
  0
  Teisingai įkraunant švino baterijas nėra taip paprasta.
 10. Svečias Michaelas
  #12 Svečias Michaelas Svečiai 2019 m. Sausio 4 d. 11:03 p.
  0
  Laba diena
  Pasakyk man, kaip aš galiu apriboti srovę tokiu maitinimo šaltiniu?
  Tiesą sakant, aš perkančiu 48 V maitinimo šaltinį LD7575PN valdikliui,
  bet todėl mažos varžos apkrova, ji patenka į dabartinę apsaugą.
 11. Svečias Aleksandras
  #13 Svečias Aleksandras Svečiai 2019 m. Balandžio 16 d. 19:59
  0
  Pavyzdžiui, pasiekė. išėjimas yra 14,4 V, bet prieš mūsų akis, net ir be apkrovos, jis pradeda pamažu kristi iki 12,5 V? Stabilizavimui, pvz. lituoti 68 omų varžą tarp geltonos ir juodos?

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai