Pasidaryk pats pasidaryk pats
Meistriškumo kursai, instrukcijos, naudingi patarimai, receptai.
» » »Kampinė lentyna
Kambario kampai beveik visada lieka neužimti, tačiau tuo tarpu ten yra pakankamai vietos, kad tilptų nedidelė lentyna, lentynos ar pakaba. Projektavimo požiūriu kampinis išdėstymas suteikia tam tikrą pranašumą, nes toks sienų sujungimas išplečia įvairių konstrukcijų konfigūracijų ir naudojamų tvirtinimo elementų naudojimo galimybes. Jei lyginsite įprastas ir kampines lentynas, galėsite iškart pastebėti, kiek pastarosios atrodo įvairesnės ir patrauklesnės. Pabandykime papuošti savo namą tokia kampine lentyna.

lentynos piešimas


Populiariausios lentynų gamybos medžiagos yra mediena, baldai, MDF, laminuota drožlių plokštė ir kt. Kartais lentynos gaminamos iš improvizuotų priemonių - laminato, plastiko ar net gipso kartono. Nekeisime tradicijų ir imsimės baldų plokštės kaip žaliavos. Darbui jums reikės dėlionės, grąžto, įvairių tvirtinimo elementų, juostos matuoklio ir pieštuko. Pirmiausia turite nubraižyti būsimą lentyną, kad darbo procesai būtų aiškūs.

įrankiai


Lentynos aukštis bus apie 70 cm. Jis bus tvirtinamas per vertikalius elementus su kaiščių nagų pagalba, o detalės bus sujungtos patvirtinimais.

nubrėžti matą


Pirmiausia reikia pažymėti visas detales ant viryklės. Paprastai tai atliekama pieštuku, tačiau jei plokštelė turi tamsią paviršių, tada pieštuko pėdsakai nebus pastebimi, tokiu atveju galite naudoti peilį. Jo ašmenimis, stipriai nespaudžiant, reikia nubrėžti iškirptą liniją, po kurios atsiras plona, ​​balta, pastebima linija, kurią išilgai bus lengva pjaustyti.

padaryti pjūvį


Norėdami pamatyti lentynos elementus, galite naudoti elektrinį dėlionę. Pjūklo ašmenys turėtų būti su smulkiu dantu ir skirti medienos darbams. Dėlionės pjūklo greičio reguliatorius turi būti nustatytas iki mažiausios vertės, o režimo ratukas turi būti nustatytas į „0“. Norint palengvinti lentynos surinkimą, būtina sunumeruoti dalis brėžinyje, o tada ant pačių konstrukcinių elementų uždėti atitinkamas vertes.

mes išpjaustėme elektrinį pjūklelį


Po to, kai visos detalės yra supjaustytos, jose reikia gręžti skyles, kad būtų galima prisijungti su patvirtinimais. Tai padaryti yra daug lengviau nuosekliai. Pirmiausia turite padaryti skylutes lentynoje, o tada per šias skylutes gręžkite jas atitinkančią atraminiame elemente. Jei patvirtinimams nėra specialaus gręžtuvo, tuomet reikia naudoti 3 įprastus skirtingo skersmens grąžtus - sraigtinėms dalims, sustorėjimui ir „Euro“ varžtui.

gręžti skyles

gręžkite skylutes varžtams


Tuoj pat šiame etape galite padaryti skylutes lentynai pritvirtinti prie sienos. Per atraminius elementus jis pritvirtinamas kaiščio vinimis 6x80 mm. Visos skylės turi būti išgręžtos, tai yra būtina, kad nagų galvutė būtų lygi paviršiui.

gręžkite skylutes varžtams


Kai visos detalės yra supjaustytos, galite pradėti dekoruoti kraštus. Pirmiausia nuvalome visus kraštus nuo pjovimo metu susidariusių dulkių ir pjuvenų. Tada prie galų pritvirtiname kraštinę juostelę ir, naudodami įkaitintą lygintuvą (geriausia naudojant seną, nenaudotą), klijuojame jį prie atvirų paviršių.
Tokios apipjaustymo juostos standartinis plotis yra 1,8 mm, o baldinės plokštės storis yra tik 1,5 cm, todėl dalis juostos lieka nereikalinga ir ją reikia nuimti. Mes nupjaukėme perteklinę krašto dalį, naudodami įprastą tapetų peilį.

lyginimas

nupjaukite perteklių

šlifuokite švitriniu popieriumi


Gautą veidą nuvalome švitriniu popieriumi su smulkiais grūdais. Galite uždaryti galus bet kokiu kitu prieinamu būdu, pavyzdžiui, naudokite dekoratyvinį laidą, pynę, specialų popierių ar kartoną.
Dabar jums reikia surinkti lentyną. Mes atliekame surinkimą pagal sunumeruotą schemą. Norėdami sugriežtinti patvirtinimą, naudojame šešiabriaunį veržliaraktį.
Mes stengiamės ant surinktos konstrukcijos tam skirtoje vietoje ir pažymime tvirtinimo taškus ant sienos. Gręžiant betonines ar akmenines sienas, mes naudojame grąžtą su pergalingu antgaliu.Sėjamojoje galiuko vietoje galima iš anksto nustatyti paruošto kaiščio gręžimo gylį. Norėdami išvengti dulkių susidarymo gręžiant, ant sienos po darbo vieta galima klijuoti popierinę "kišenę".

rinkti lentyną

surinko lentyną


Po gręžimo reikia įkišti kaiščius į skylutes ir pritvirtinti varžtais nagais per atitinkamus lentynos elementus, nuskandinant dangtelius. Tai galima padaryti plaktuku arba paprastu „Phillips“ atsuktuvu.


skylės sienoje

pritvirtinkite lentyną prie sienos

mes pritvirtiname lentyną kampe


Atvirus tvirtinimo elementų dangtelius galite papuošti specialiais tinkamos spalvos plastikiniais kaiščiais.
Galbūt tokia lentyna atrodys pernelyg paprasta išvaizda, tačiau iš tikrųjų mes ją pagaminome iš medžiagų, kurios dažnai kaupia dulkes mūsų sandėliukyje ar pragyvena savo gyvenimą šalyje. Dizainą galima pakeisti savo nuožiūra, pavyzdžiui, kad atraminiai elementai būtų ilgesni, o tada lentynas galima naudoti kaip knygų lentynas. Arba pasirinkite kitą galinių dalių kontūrą, tokiu atveju lentyna įgis papildomą dekoratyvumą. Bet kokiu atveju, pasidaryk pats daiktas baldų bus individualių namų savininkų meistriškumo pavyzdys

kampinė lentyna
Komentarai (1)
  1. Sergejus
    #1 Sergejus Svečiai 2017 m. Sausio 17 d. 12:51
    0
    Šauni lentyna! Kas yra autorius? Rankos nėra vyriškos ...)

Taip pat skaitykite

Skalbimo mašinų klaidų kodai