עשה זאת בעצמך
שיעורי אמן, הוראות, טיפים שימושיים, מתכונים.
» »חיבור מסמרות מתכת
ריתוך מסמרת חשמלית נמצא בשימוש נרחב בתעשייה להצטרפות למבני מתכת דקה. למטרות ביתיות, לרוב קל יותר לבשל עם תפר רגיל, אך ישנם יוצאים מן הכלל. ריתוך כתם עשוי להיות נחוץ לתיקון גוף עצמי של מכונית, לירידת פלדה של טנדרים, ביתנים וכו '. עם זאת, על רקע הפופולריות הנמוכה של שיטת ריתוך זו, מעטים האנשים אשר מכירים אותה, ולכן עליכם לשקול זאת ביתר פירוט.
חיבור מתכת עם מסמרות

ריתוך לפני חור


עבור רתך מתחיל, כדי לקבל את החוויה הדרושה, כדאי להתחיל לייצר מסמרות חשמליות בעזרת קידוח ראשוני של חור בממתכת העליונה. בעת ריתוך פלדה בעובי 3 מ"מ, קוטרה צריך להיות 6-9 מ"מ.
חיבור מתכת עם מסמרות

אלקטרודה מוחלת על היצירה התחתונה דרך פתח בגליון העליון. אם משתמשים בפלדה דקה, אז הצתה שלה צריכה להתחיל מהמרכז, ואז לאט לאט ולהמשיך בתצהיר המתכת בקצה, לנוע במעגל כלפי מעלה. על מתכת עבה עם חור גדול, אתה צריך להדליק את האלקטרודה בקצה, וכשעוברים במעגל, לפעמים לעבור למרכז.
חיבור מתכת עם מסמרות

חיבור מתכת עם מסמרות

כדי להשיג מסמרת אמינה, עליכם לבצע מספר כללים:
 • לחימום מהיר של חומר העבודה התחתון, עדיף להגדיר זרם של 110A על מכונת הריתוך.
 • הניחו לפחות 2 מסמרות כדי למנוע פיתול החלקים שיש לחברם.
 • דחוס היטב את חלקי העבודה הדקים זה לזה כדי למנוע צריבה של המתכת העליונה;
 • ככל שחתך המתכת גבוה יותר, כך קוטר החור גדול יותר להתקנת המסמרת.
 • המסמרת מוגדרת בכל פעם ללא הפסקות. בזכות זה כל הסיגים יתאספו מלמעלה וניתן להפיל אותו ולקבל פטריה מסודרת.

התקנת מסמרת חשמלית בשריפה ללא חור


לאחר ניסיון מסוים בריתוך תפרים, תוכלו לנסות מייד לשים מסמרות חשמליות מבלי לקדוח את הסדין העליון. שיטה זו מתאימה לריתוך כתמים של סדינים דקים. האלקטרודה מחוברת לצומת ומוחזקת עד לצליל האופייני של שריפת החלק העליון. ברגע שהסדין נשרף דרוש להרים לאט לאט את האלקטרודה, להניח מתכת כדי לסגור את החור שנוצר.
חיבור מתכת עם מסמרות

חיבור מתכת עם מסמרות

ניתן להשתמש במסמרות אלקטרו על גבי אלקטרודות רוטיל ממתכת דקה. על חלקי עבודה רציניים יותר, הציפוי הראשי מתאים יותר. אם עשויים לפחות 2 מסמרות, אזי אי אפשר לשבור את החלקים המחוברים לכיוון כלשהו של השפעה. הבישול עם מסמרות מהיר וחסכוני יותר מבחינת צריכת האלקטרודות, כך שהשיטה ממש שימושית.
חיבור מתכת עם מסמרות

חיבור מתכת עם מסמרות

צפו בסרטון


הערות (2)
 1. האורח יורי
  #1 האורח יורי אורחים 16 באוגוסט, 2019 15:50
  1
  לריתוך מתכת דקה עדיף להשתמש בריתוך דרך מכונת כביסה רגילה. הנחנו מכונת כביסה על הסדין העליון, דרך החור שלה אנו שורפים סדין דק וממלאים את חור הכביסה במתכת. חיבור כזה הוא הרבה יותר אמין.
 2. האורח יוג'ין
  #2 האורח יוג'ין אורחים 17 באוגוסט, 2019 06:53
  0
  באופן כללי, זה נכון, אבל יש ניואנסים. עד 2 מ"מ מיוצר ללא קידוח חורים. ובכן, לא צריך להיות צליל של החלק העליון שנשרף, מכיוון שהוא מציין שהחלקים לא דחוסים בחוזקה וזה אומר שהאיכות תהיה בספק.

קרא גם

קודי שגיאה למכונות כביסה