עשה זאת בעצמך
שיעורי אמן, הוראות, טיפים שימושיים, מתכונים.
» »כיצד לחתוך ולטחון שיניים חדשות על מסור ישן
לאחר סיבובים רבים, שיני מסור על עץ מאבדות את צורתן, נעשות קטנות יותר ונעשות לא יעילות. האם באמת תצטרך לקנות כלי מסור חדש? אבל עם זה אתה יכול לחכות ולנסות לחתוך שיניים חדשות על המסור הישן, לאחר השחזה בו, הוא יהיה מוכן שוב לעבודה מלאה.
כיצד לחתוך וטוחנים שיניים חדשות במסור ישן

יזדקק


בנוסף למסור הישן לעץ עם שיניים שחוקות, אנו זקוקים למטרתנו:
  • מכשיר לחיתוך שיניים (מהדק);
  • פטיש;
  • מטחנה או גלגל אמרי;
  • קובץ משולש;
  • מהדק להחזקת המסור בזמן ההשחזה;
  • קרטון קטן וצפוף.

עיצוב מהדק


אתה יכול לעשות זאת בעצמך בסדנה ביתית. הצמתים העיקריים החותכים את השיניים הם מטריצה ​​עם חריץ דרך בצורת משולש, בתכנית הדומה לצורת שן מסור. האגרוף שנכנס למטריצה ​​יכול להסתובב סביב צירו.
כיצד לחתוך וטוחנים שיניים חדשות במסור ישן

על מנת לגלף שיניים בגבהים שונים יש דגש מתכוונן שניתן להעביר לצד זה או אחר, מה שמוביל לשינוי בעומק, ומכאן לגובה השן. הדבר אפשרי בגלל חורים וברגים מוארכים המאבטחים את העצירה לבסיס המהדק.
המות והמחץ צריכים להתאים זה לזה עם אישור מינימלי אך מובטח. הקצוות העובדים (חותכים) של שני חלקים אלה חייבים להיות 90 מעלות.

כיצד להשתמש במהדק


כיצד לחתוך וטוחנים שיניים חדשות במסור ישן

הכלי שלנו פשוט ביותר. עם זאת, כדי לבחון את ביצועי המהדק, לצבור מיומנויות וביטחון בעבודה איתו, מעט אימונים לא יפגעו.

חותך שיניים על קרטון ריק


לשם כך, התקן את המהדק על משטח יציב ומסיבי, הרם את האגרוף ומתחתיו על המטריצה, עד שהוא יוצר קשר עם העצירה, אנו מתקינים יריעת קרטון. לאחר מכן אנו מורידים את האגרוף אל פני הקרטון ומפעילים מכה אחת חדה על קצה האגרוף. התוצאה היא מגזרת.
אנו מעבירים את הקרטון ימינה או שמאלה על ידי צעד אחד וחוזרים על הפעולה. אנו מוציאים את החומר מתחת לגופי העבודה של המהדק ורואים את פרופיל השיניים המוקף בשני חריצים. בהמשך להליך החיתוך, נוכל להשיג את מספר השיניים הנדרש. כאן מסתיים האימונים שלנו.

נפילת שיניים על להב מסור ישן


אנו מתחילים בהסרת שיניים ישנות. ניתן לעשות זאת באמצעות מטחנה או גלגל אמרי. התוצאה צריכה להיות קו ישר, שישמש בסיס לחיתוך שיניים חדשות.
כמו בפעם הקודמת, הנחנו את המהדק על בסיס מסיבי: חתיכת מעקה, סדן, פנקייק מתכת וכו '. מראש, כמובן, אנו קובעים את עומק וזווית החיתוך, הנקבעת על פי סוג המסור וגודלו.
כיצד לחתוך וטוחנים שיניים חדשות במסור ישן

תשומת לב! אם נחתוך שיניים רק בצד אחד של הלהב, המתכת שלו, בעלת גמישות, תוביל לכיוון אחד, ובסיום העבודה היא תשתלב צורה מקושתת. כדי למנוע מצב זה, יש צורך לחתוך 3-4 שיניים בצד אחד של הלהב, להפוך אותו ולחתוך את אותו מספר שיניים בצד השני.
אנו מתקינים גיליון מתכת בין המשטח לאגרוף עד העצירה בגבול, ומחזיקים אותו ביד אחת, בעזרת הפטיש אנו מכים מכה חדה אחת על קצה האגרוף עם הפטיש.
כיצד לחתוך וטוחנים שיניים חדשות במסור ישן

אנו מעבירים את הלהב בשן אחת וחוזרים על הפעולה שוב.יתר על כן, אל דאגה שבסיס השקעים בין השיניים מעוגל: בתהליך ההשחזה, הם ייקחו את הצורה הדרושה.
כיצד לחתוך וטוחנים שיניים חדשות במסור ישן

חידוד שיניים חדשות של מסור ישן


לשם כך אנו משתמשים באופן מסורתי בקובץ משולש, אך על מנת לא לפגוע בשיניים סמוכות אנו טוחנים את אחת מפניה על גבי שמריה. כמו כן, חידוש כזה מאפשר היווצרות הגיאומטריה הנחוצה של החלק התחתון (הבסיס) של החלל שבין השיניים.
כיצד לחתוך וטוחנים שיניים חדשות במסור ישן

להשחזת המסור, נוח להשתמש במתקן עץ, המורכב משני טריזים - רחבים וצרים. לרשת רחבה יש את היכולת להסתובב על שני סיכות. להב מסור מונח מתחת לחלקו הקדמי, ו טריז צר מונע פנימה מצידו של הקצה הנגרר, שבזכותו טריז רחב לוחץ את הלהב לבסיס המכשיר שלנו.
כיצד לחתוך וטוחנים שיניים חדשות במסור ישן

יש לחדד את השן לא מלמטה למעלה כך שהמתכת לא תעטוף את קצה השן, אלא מלמעלה למטה, ואז המתכת פשוט מתנתקת וקצה השן הופך חד.
כיצד לחתוך וטוחנים שיניים חדשות במסור ישן

צפו בסרטון


תגובות (0)

קרא גם

קודי שגיאה למכונות כביסה