DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Univerzální USB nabíječka
Není žádným tajemstvím, že drtivá většina uživatelů počítačů používá takové pohodlné a kompaktní notebooky. Současně se z touchpadu nestala plnohodnotná a nejdůležitější výhodná náhradní myš. Nejpohodlnější možností pro práci na notebooku je použití bezdrátové myši napájené bateriemi AAA.
Po několika případech vybití baterie myši v nejnepříznivějším okamžiku, kdy není po ruce žádná zásuvka, přišel nápad s myšlenkou na vytvoření univerzální nabíječky z improvizovaných prostředků, která vám umožní nabíjet baterie z notebooku.

Univerzální USB nabíječka


Pro větší univerzálnost byla přidána také možnost nabíjení telefonu, a to připojením zástrčky pro paralelní nabíjení telefonu, takže i v případě, že jste na cestách, můžete mobilní telefon nabíjet bez problémů.

Univerzální USB nabíječka


K vytvoření tohoto zařízení byla použita zadní strana rozbitého ovládacího panelu, například televizor. Obecně je hlavní věcí mít funkční bateriový prostor AAA, stačí ho vzít a viděl pro pozdější použití v zařízení.

Univerzální USB nabíječka


Nyní již máme přihrádku na baterie, potom vezmeme jakoukoli starou nabíječku a odpojíme na ní zástrčku, zpravidla tam budou dva dráty - červený (+) a černý (-), hlavní věcí není míchat je. Je přísně zakázáno připojovat nabíječku přímo k bateriím pro vaši vlastní bezpečnost, napájení z baterií bude připojeno pomocí speciálního čipu, který je v jakékoli telefonní baterii, slouží pouze k omezení napájení, když je baterie plně nabitá.

Univerzální USB nabíječka


Připojení tohoto obvodu není obtížné, plusem pro nabíječku bude pájený kontakt s tělem samotné baterie, i když ve skutečnosti je každý kontakt obvykle podepsán, hlavní věcí však není zaměnit vstup s výstupem.

Univerzální USB nabíječka


Dalším krokem je instalace mini usb jacku do zařízení, lze jej odebrat z jakéhokoli rozbitého přehrávače nebo telefonu, je velmi snadné jej připojit k prvnímu kontaktu - plus, pátý - mínus, měl by být připojen ke vstupu nad určeným mikroobvodem.

Univerzální USB nabíječka

Univerzální USB nabíječka


Pro indikaci činnosti nabíječky je vhodné použít LED diodu odebranou například ze zapalovače s baterkou, je třeba ji pájet přes odpor 150 až 500 Ohmů na výstupy mikroobvodu.

Univerzální USB nabíječka


Poté, co jsme to všechno shromáždili, získáme univerzální nabíječku s možností nabíjení telefonu a baterií, a to jak z notebooku, počítače, tak ze sítě.

Univerzální USB nabíječka

Univerzální USB nabíječka
Vraťte se

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky