DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Nový život starých džíny
Téměř v každé dívce jsou džíny nejpraktičtější a nejoblíbenější věcí. Jsou vhodné pro chůzi, cestování, pro hlučné večírky. Rozloučení se starými džíny je proto velmi obtížné. Nevhazujte do koše tištěné džíny. Z nich si můžete udělat krásný džínový koberec ve vaně nebo v kuchyni. Nemusíte být super švadlena, musíte mít možnost držet jehlu s nití v ruce! Teď, odvážně jděte do šatníku a vyřešte své „cenné“ džíny!

K vytvoření koberce potřebujeme:
- staré džíny nebo sukně;
- nůžky;
- jehla a nit odpovídající džínám;

Nový život starých džíny


Rohož se dělá rychle a zábavně. Nejprve musíte uříznout pásy a kapsy na džínách.

Nový život starých džíny


Nevyhazujeme pásy a kapsy, můžeme z nich také udělat užitečné věci (potah na tkaní, laptop). Dále odřízněte proužky od nohou o šířce asi 5-7 cm.

Nový život starých džíny


Na sukních odřízněte proužky od lemu, odřízněte kapsy a pásy. Jsou-li džíny tmavé, je lepší dát okrajům proužků třásně a tahat podél niti podél proužku.

Nový život starých džíny


Jakmile jsou proužky připraveny, můžete přistoupit k hlavnímu podnikání. Bereme tři proužky a připevníme je navrch niti s jehlou.

Nový život starých džíny


Rohož bude zajímavější a jasnější, budou-li pruhy různé barvy. Dále z proužků začneme tkát „ne hustý“ pigtail.

Nový život starých džíny


Při tkaní copánků je nutné pásy složit na polovinu.

Nový život starých džíny


Pokud je délka proužků u konce, musíte si „vybudovat náš pigtail“ šitím na nové proužky. Šijte pruhy se skrytými stehy.

Nový život starých džíny


Tkaní je velmi vzrušující a návykové, hlavní věcí je použít veškerou vaši přesnost. Před sledováním oblíbeného filmu nebo seriálu si můžete před televizor utáhnout koberec. Konec pigtail je zpracován kouskem džíny pomocí nitě s jehlou.

Nový život starých džíny


Po opletení copů pokračujeme k vytvoření koberce. Rohož může být vytvořena jako obdélníková nebo kulatá. V tomto případě vytvoříme kulatý koberec a v kruhu rozložíme pigtail.

Nový život starých džíny


Každou řadu copánek jsme sešili pevně k předchozí řadě pomocí niti s jehlou, která odpovídá rohoži.

Nový život starých džíny


Naše práce je tedy připravena!

Nový život starých džíny

Nový život starých džíny


Tuto rohož lze bezpečně prát v psacím stroji při teplotě 30 stupňů s extrakcí 800 jednotek. Pokud vlastníte šicí stroj pro větší odolnost, můžete si ušít koberec s 10 * 10 cm čtverci. Šití lze provést, jak se koberec trochu usadí!
Rohož starých džíny dokonale doplní váš interiér na chodbě nebo dokonce v koupelně! Bude to dobrý dárek pro vaši milovanou přítelkyni nebo zeť. Close to ocení dárek důstojně, protože ruční dárek je nejcennější!
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. Polinka2008
    #1 Polinka2008 Hosté 29. srpna 2017 18:19
    0
    Teprve dnes se dychtivě podívala na džíny, z nichž dítě vyrostlo.Nemohl jsem je najít. A viděl jsem tuto mistrovskou třídu a okamžitě jsem se zvedl: nemusíte věci vyhodit, protože je můžete uvést do akce.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky