DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Jak zmrazím rajčata na zimu, užitečný trik
Zkušené ženy v domácnosti používají různé způsoby konzervování zeleniny, včetně zmrazení. Jiná zelenina po rozmrazování se však chová odlišně. Snažil jsem se tímto způsobem udržet rajčata nakrájená na plátky, ale po rozmrazení vypadají jako hadry a nemají chuť. Proto jsem v posledních několika letech jednal jinak.

Nákup


Nakupuji rajčata nejnovějšího stupně zralosti na trhu (nazývám je "pasák").
Metoda zmrazení rajčat

Prodejci dávají toto kouzlo pro haléře, snaží se zbavit rychleji, protože za den tento produkt přestane být produktem. Názor, který mají, je samozřejmě neatraktivní, ale moc se nezajímám o krásu ani o jejich cenu, ale o to, jak moc chutná. Právě v této chvíli je rajče co nejchutnější.

Příprava


Umývám zeleninu, odříznu těžce poškozené části (většinou černé), rozdělíme na polovinu.
Metoda zmrazení rajčat

Natírám hrubý struhadlo, abych oddělil maso od kůry.
Metoda zmrazení rajčat

Zde může každá paní jednat svým vlastním způsobem. Moje babička, například, vařená rajčata, a pak promnul sítko nebo cedník. Sítem se můžete zbavit nejen slupky, ale i semen. Ale tento postup zabere hodně času. Semena mě naprosto neobtěžují, takže dávám přednost své metodě.

Vaření


Výslednou tekutinu nalijte do hrnce z nerezové oceli, přiveďte k varu a vařte hodinu a půl, aby se přebytečná vlhkost odpařila (asi dvě třetiny).
Metoda zmrazení rajčat

Dříve jsem to neudělal, ale rajče jsem okamžitě zabalil do plastových nádob a poslal do mrazničky. Po odmrazování se mi ale výsledek nelíbil: velké množství vody a velmi málo sušiny. V buňce není mnoho místa, takže prostě nechci šetřit vodou.
Odborníci tvrdí, že v mražené zelenině je uloženo více vitamínů než v tepelně zpracovaných. Proto se každá žena rozhodne sama za sebe: vařit nebo ne.
Při vaření rajčete je také důležité to přehánět: musí zůstat tekuté. Protože hlavně vařím jídla bez přidávání dalších tuků, umožňuje rajčatová základna jejich výměnu alespoň částečně. Dokonale duší zeleninu a nehoří.

Balení a zmrazení


Chlazenou rajčatovou hmotu naliju do litrových plastových nádob na potraviny. Neměli by být naplněni po okraj (každý učil fyziku).
Metoda zmrazení rajčat

Takto zabalený produkt je odeslán k zmrazení.
Metoda zmrazení rajčat

Konečně


A konečně můžete trochu snít. Pokud máte velké problémy s nákupem zeleniny v zimě, můžete do naší sklizně přidat mrkev, cibuli a papriku v surové formě (na litr hotového rajčete - jednu mrkev, jednu cibuli a jednu papriku (všechny střední velikosti)). Ale nedělám to, protože cibule a mrkev jsou vždy k dispozici čerstvé v zimní sezóně (a znovu, v čerstvých je opět více vitamínů) a pepř zmrazím zvlášť. Mimochodem, pepř pro zmrazení je lepší vzít červené, šťavnaté, sladké, ale nezralé.
Jediným doplňkem, který bych se nevzdal, jsou zelené. V létě je to mnohem levnější než v zimě. Když rajčata vypněte, přidejte nasekaný kopr, petržel, bazalku (cokoli chcete) a vše promíchejte. Během ochlazování základna absorbuje aroma. Tato metoda konzervace zeleně je podle mého názoru nejúčinnější, protože při sušení, solení nebo zmrazení ztrácí tráva své aromatické vlastnosti.
To je vše. Bavte se ve své kuchyni!
Vraťte se
Komentáře (6)
 1. Host Irina
  #1 Host Irina Hosté 8. srpna 2019 08:10
  2
  Aby nedošlo k plýtvání velkým množstvím plynu, vařte šťávu po dobu 20 minut, poté ji spusťte na síto pokryté dvěma vrstvami gázy nebo látky a přelijte šťávu (stejně jako tvaroh). Upravte si hustotu sami. Pro konzervování rajčat použijte místo šťávy šťávu, kterou je možné uchovat, je to možné bez přidání octa.
 2. Lyudmila
  #2 Lyudmila Hosté 9. srpna 2019 08:24
  7
  Objevte Ameriku !!! Uzavřeli jsme tak naše rajče po celou zimu. A proč zmrazit? Pohřben ve víčcích ve sterilizovaných nádobách nebo lahvích zpod šťávy a ve sklepě.
 3. Host Yuri
  #3 Host Yuri Hosté 9. srpna 2019 09:44
  10
  Toto je mražená rajčatová pasta, ale jak přesně zamrzají rajčata? Je nutné psát v podstatě.
  1. quay16
   #4 quay16 Hosté 13. srpna 2019 5:53 hodin
   0
   Ale co je obtížné, umýt, sušit a zmrazit. Ale řeknu vám svůj názor: rajčata ve vlastní šťávě ve sklenicích jsou nesrovnatelná se zmrzlými. Ale rajčatová pasta může být zmrazena - je vhodné přidat do polévek a borščů.
   1. Host Yuri
    #5 Host Yuri Hosté 14. srpna 2019 10:09 p.m.
    0
    Znovu, zhruba stejně, dejte recept na to, jak zmrazit rajčata s minimálními ztrátami!
 4. Maria
  #6 Maria Hosté 15. srpna 2019 16:28
  0
  Poradenství je zdarma - nalijeme svinutá rajčata do 5-10 kilogramového sáčku cukru, vložte hůl do kotce, zavěste ji na židle nebo do koupelny, nezapomeňte dát misku na dno a, woo la, další den, nádhernou hustou látku. Není nutné dlouho odpařovat.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky