DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Oddělovač předplatitelů - co potřebujete vědět
Rozdělovač předplatitelů - co potřebujete vědět

Rozdělovač předplatného TAP je montážní prvek, který se používá k vytváření větví z jedné televizní linky k několika spotřebitelům při zachování průchozího signálu. Díky tomu je televizní signál z hlavního kabelu rozdělen do několika bytů.
Rozdělovač předplatitelů - co potřebujete vědět

Dekódování označení rozbočovačů


Digitální označení použité na krytu splitteru vám umožňuje určit jeho vlastnosti. První číslice označuje počet možných větví a zbytek označuje úroveň útlumu signálu na kohoutcích. Například označení 424F naznačuje, že vazební člen má 4 konektory pro připojení účastníků, přičemž každý z nich ztrácí signál o 24 dB. Dopis v označení říká, že zařízení používá F-konektor.
Minimální informace o předplatiteli televizního spojovacího zařízení TAP

TAP má o 2 konektory více než připojené předplatitele. Jeden se používá pro vstup do hlavního kabelu, druhý pro výstup bez ztráty síly signálu a zbytek pro připojení účastníků. Kabel opouštějící splitter jde dále do dalšího patra domu, kde se připojuje k jinému splitteru.
Každý konektor na těle nástroje je podepsán:
  • IN - vstup z dálnice;
  • OUT - výstup kufru;
  • TAP - výzva pro předplatitele.

Proč mají TAP na různých podlažích různé hodnoty odporu


Existují rozbočovače s různou ztrátou signálu. Čím je tento indikátor nižší, tím jasnější je obraz na televizoru. Rozbočovače jsou však instalovány v kufru podle přísných předpisů. Čím blíže k anténě nebo zesilovači, tím větší by měl být odpor. Díky tomu dostávají všichni účastníci stejného kmene signál stejné kvality. Pokud na kohoutcích k televizorům v prvním TAP je příliš nízký odpor, signál nedosáhne spotřebitelů posledního vazebního členu.
Minimální informace o předplatiteli televizního spojovacího zařízení TAP

Proč mají TAPy různé počty odboček


Počet výstupů je určen počtem účastníků, kteří potřebují být připojeni k televizní lince. Například, pokud jsou na schodišti pouze 2 byty, použije se rozbočovač pro 2 účastníky.
Minimální informace o předplatiteli televizního spojovacího zařízení TAP

Mnoho lidí si myslí, že každý klepnutí na kohoutek je pouze pro jeden televizor. Mohou proto zabírat 2-3 konektory pro připojení všech televizorů ve vašem bytě. V takovém případě se bude za telekomunikační služby účtovat dvojí nebo trojnásobný tarif. Je správnější provést klepnutí do bytu z jednoho konektoru TAP a již na vašem místě jej rozdělit na požadovaný počet větví pro každý televizor.
Doporučujeme také prohlédnout si článek o tom, jak vyrobit super jednoduchou anténu z kabelu pro digitální televizi za 5 minut, což nebude horší než u zakoupených analogů - https://washerhouse.com/3/cs/3978-antenna-iz-kabelya-dlya-cifrovogo-tv-za-5-minut.html. Velmi zajímavý a užitečný design.

Podívejte se na video


Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky