DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Co udělat ze zbytků mýdla?
Mýdlo se používá jen zřídka úplně. Když zůstane malý kousek, lidé raději koupí nový bar. Koneckonců, zbytek je pro použití nevhodný. Vyhodit je ale škoda, takže se pár starých kousků může hromadit doma. Z těchto drobků je docela možné vyrobit plnohodnotný kus nového mýdla.
Co udělat ze zbytků mýdla

Z čeho vyrábět mýdlo?


Domácí mýdlo je užitečným koníčkem. Obvykle musíte koupit mýdlovou základnu ve specializovaných prodejnách, ale tento recept je založen pouze na zbytcích a vaší vlastní fantazii. Povinné složky jsou:
 • 1 sklo plné zbytků;
 • voda
 • 1 polévková lžíce jakéhokoli rostlinného oleje;
 • příchutě volitelné.

Tento recept je založen výhradně na improvizovaných nástrojích, takže jako příchuť můžete použít to, co je v domě. Například vůně pomeranče nebo citronu dá odpovídající vůni a ovesné vločky způsobí, že tyčinka bude vypadat jako kosmetický produkt s mírným čisticím účinkem. Můžete také použít potravinářské barvy, med, éterické oleje a mnoho dalších přísad podle libosti.

Jak vařit mýdlo?


Před přechodem do aktivní fáze výroby mýdla je nutné připravit zbytky. Sbírání 1 sklenice naplněné zbytky není snadné, vyžaduje to hodně času. A kousky začnou stárnout a vyschnout. Proto je zpočátku stojí za to nalít je vodou tak, aby pokrývala zbytky. Ale už ne. V tomto stavu musíte na den opustit „mýdlovou základnu“.
Co udělat ze zbytků mýdla

Během dne, kdy jsou v tekutině, zůstanou zbytky měkké a částečně se rozpustí ve vodě. Hrnec s touto látkou musí být položen na malý oheň.
Co udělat ze zbytků mýdla

Směs by měla být neustále míchána, protože zbytky mohou jednoduše hořet. Ačkoli to neovlivní samotnou schopnost vyrobit mýdlo, je téměř nemožné odstranit zápach pálení. V plameni udržujte pánev, dokud směs nevřeje.
Co udělat ze zbytků mýdla

Přidejte vůně již poté, co se kousky mýdla promění v homogenní mýdlovou základnu. Po varu vyjměte pánev z ohně a přidejte olej a další ingredience, jak si přejete.
Co udělat ze zbytků mýdla

Zatímco je směs horká, vše se míchá do hladkého stavu.
Pomozte! Není děsivé, pokud se v mýdlové směsi ne všechny kusy mýdla zcela rozpustí. Malé kousky mýdla neovlivní strukturu hotové tyčinky.
V poslední fázi se směs mýdla nalije do forem.
Co udělat ze zbytků mýdla

Mohou to být formy na košíčky nebo sušenky, fólie nebo kartonové krabice vyrobené ručně, jakož i speciálně zakoupené formy.
Co udělat ze zbytků mýdla

Po několika hodinách mýdlo ztvrdne při pokojové teplotě. Pokud neexistoval žádný vhodný tvar, může být obyčejným nožem vyříznuta zajímavá postava z hotové tyče. A sbírejte zbytky, které lze použít pro nový cyklus výroby mýdla.
Co udělat ze zbytků mýdla

Podívejte se na video


Vraťte se
Komentáře (2)
 1. Sergo
  #1 Sergo Hosté 31. května 2019 2:26 hodin.
  1
  vytvořil zbytky zbytků. malé formy.
 2. VEKTOR
  #2 VEKTOR Hosté 8. června 2019 8:40 hodin
  0
  Hlavní věc je nespadnout.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky