DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Jak vyrobit křídlový šroub z běžného šroubu a PET láhve
Křídlové matice, stejně jako běžné šestihranné výrobky, jsou standardním hardwarem, který lze snadno zakoupit v každém obchodě prodávajícím stavební materiály nebo kovové výrobky.
Jak vyrobit jehněčí šroub z běžného šroubu a PET láhve

S křídlovými maticemi je vše jasné a srozumitelné: jsou potřebné tam, kde je často nutné je odšroubovat a utáhnout, a docela pevně, bez použití klíčů. Mohou to být elektrické svorky, kryty kontejnerů, kontrolní poklopy atd.
Někdy je však nutné použít nikoli křídlovou matici, ale křídlový šroub. Například při provozu rychlospojky sestávající z masivních částí. Na prodej, křídlové šrouby, na rozdíl od křídlových matic, nejsou běžné. Naštěstí to můžete udělat sami.

Bude vyžadováno


K výrobě křídlového šroubu budete potřebovat pravidelný šestihranný šroub a jakoukoli plastovou láhev.
Z nástrojů a přípravků stačí mít:
 • svěrák;
 • pila na kov;
 • budování fénů;
 • kleště nebo kleště;
 • mini vrták.

Postup výroby křídlového šroubu


Realizujte následující podrobné pokyny pro téměř všechny dospělé.
1. Pomocí pily jsme odřízli část krku nití z plastové láhve, která by měla být o něco vyšší než výška hlavy šroubu.
Jak vyrobit jehněčí šroub z běžného šroubu a PET láhve

2. Upevněte šroub do svěráku pro tyč tak, aby jeho hlava stoupala mírně nad horní plochy upínacích čelistí svěráku.
Jak vyrobit jehněčí šroub z běžného šroubu a PET láhve

3. Zhora nasazujeme odříznutou část hrdla láhve se závitem na hlavě šroubu.
4. Pomocí vysoušeče vlasů zahříváme z určité vzdálenosti odříznutý fragment PET láhve, dokud nezměkne. V závislosti na teplotě proudu vzduchu stačí 5–10 sekund.
Jak vyrobit jehněčí šroub z běžného šroubu a PET láhve

5. Vezmeme dvě kleště a stlačíme prstencový plastový fragment ze dvou protilehlých stran tak, aby pevně uchopil hlavu šroubu a současně se rozkládal v opačných směrech a současně musí být jeho pásy svařeny (slepeny) k sobě.
Jak vyrobit jehněčí šroub z běžného šroubu a PET láhve

Jak vyrobit jehněčí šroub z běžného šroubu a PET láhve

6. Pokud během vytváření ohybů klesla teplota plastu a došlo ke ztrátě tekutosti, můžete je znovu opatrně zahřát teplým vzduchem a dokončit práci.
Jak vyrobit jehněčí šroub z běžného šroubu a PET láhve

7. Pomocí mini vrtačky, nože a nůžek, když je plast teplý, odstraníme prověšení, ořízneme konce a odřízneme spodní část křídla jehněčího, aby nezasahovalo do utahování šroubu na konec.
Jak vyrobit jehněčí šroub z běžného šroubu a PET láhve

Výsledkem je, že na jeho hlavu sedíme křídlo s plastovým křídlem. Síla výsledné kombinované části je taková, že její zlomení rukou nebude snadné.
Jak vyrobit jehněčí šroub z běžného šroubu a PET láhve

Jak vyrobit jehněčí šroub z běžného šroubu a PET láhve

Kromě výroby křídlového šroubu nebo matice lze tento způsob použít k odšroubování matic a šroubů v nepředvídaných situacích, kdy například nebyl po ruce vhodný klíč.
Jak vyrobit jehněčí šroub z běžného šroubu a PET láhve

Drží se velmi bezpečně a jednoduše se neodšroubuje nebo nerozbije rukama.
Jak vyrobit jehněčí šroub z běžného šroubu a PET láhve

Podívejte se na video


Vraťte se
Komentáře (13)
 1. Sektor
  #1 Sektor Hosté 29. ledna 2019 19:45
  3
  Pane! Jsem profesní inženýr, i když jsem letecký inženýr. Ale pro všechna studia a služby v ozbrojených silách SSSR / RF jsem se nikdy nemusel setkat s křídlovými šrouby. Možná mi někdo vysvětlí nevědomost, proč je tento šroub nutný. Je pro mě osobně těžké to pochopit. Možná nová generace přišla s něčím fantastickým? Přestože jsou pochybnosti. Ale přesto budu rád, když uslyším, k čemu je křídlový šroub. Proč potřebujeme křídlovou matici, každý ví, dokonce i autora tohoto materiálu. Ale tady je šroub. To je velmi vážné. Můžete být nominováni na Nobelovu cenu jako nejnovější vývoj lidstva.
  Hloupí lidé nechápali, že není nutné kroutit křídlovou maticí, ale bylo nutné vyvinout neuvěřitelné úsilí, aby se šroub WING EXACTLY otočil a nechal matici otočit se od otáčení šroubu. Zajímalo by mě, kterou školu autor absolvoval?
  1. Host Alexander
   #2 Host Alexander Hosté 29. ledna 2019 22:43
   3
   Zjevně se neučili dobře ani se nebojovali vůbec. Továrna speciálně vyráběná šrouby s hlavami, i když z PCB nebo kaprolonu. V mém případě pro rotační zrcátka. Konstrukčně vypadám, jako bych připevnila pravítko na kruhové ... ale tam je spousta, kde jinde nebudu vyrábět pouze plasty :)))
   1. Sektor
    #3 Sektor Hosté 30. ledna 2019 2:07 p.m.
    0
    Studoval jsem dobře. Nemám červený diplom, ale ve výsledkové listině jsou pouze 4 čtyři, zbývajících pět.
    Na stejnou otázku, kterou jsem položil níže. Co je BOLT. Předem děkuji za odpověď.
    1. Host Sergey
     #4 Host Sergey Hosté 11. května 2019 19:46
     0
     Ležení není dobré. Nemáte ani diplom ani vzdělání. Několik čtyř je povoleno pro červený diplom, ale nevěděli jste o tom, protože jste neučili na univerzitě.
  2. Sergey K
   #5 Sergey K Návštěvníci 30. ledna 2019 01:04 dop
   1
   Nedávno jsem uzemnil malé křídlové šrouby, jsou mnohem pohodlnější než obvykle, můžete točit ručně. A všechno je upevněno pomocí šroubů v mých strojích - při frézování kovů pomocí šroubů M8 můžete upevnit kterýkoli z posuvů, v dřevěných šroubech upevněte vodítka a tak dále. Obecně lze říci, že moře můžete kroucením a klíčem, ale pohodlnější kliky;)
   Je zvláštní, že inženýr se s takovou osobou nikdy nesetkal. Nejsem vůbec letecký inženýr, ale v krabici s hardwarem, která byla kdysi nashromážděna na skládce poblíž továrny na letadla, mám několik takových šroubů. Nepamatuji si přesně, možná byl MiG 18 rozebrán na díly
   1. Sektor
    #6 Sektor Hosté 30. ledna 2019 2:04 hodin
    0
    Zastavte Pojďme se rozhodnout, co je BOLT. Popište prosím jeho jmenování, budu velmi vděčný.
    1. Host Vladimir
     #7 Host Vladimir Hosté 1. února 2019 12:18
     2
     Inženýr a předstírá, že je hlupák, i když to není připuštěno. Použití těchto šroubů a matic je koneckonců všestranné a nemusí nutně tyto šrouby a matice nést určitý druh zatížení. Během mé doby jsem potkal tyto křídlové matice se šrouby v dostatečném množství, takže se jako inženýra budete stydět za to, že jste se s takovými lidmi nesetkali a nejsou vám známí. Mnoho lidí obvykle používá tyto matice a šrouby v zimních rybářských prutech, nenesou žádnou zátěž, ale pouze drží cívku, rybář nese klíč a při každém průchodu z díry do díry odšroubuje matici klíčem, aby převrátil vlasec a zpět na další díru uvolněte předtlačítko uvolnění matice, souhlaste s nesmysly, stejně jako vaše prohlášení výše.
   2. Sektor
    #8 Sektor Hosté 30. ledna 2019 14:09 hodin
    0
    MiG-18, co to je? Bude to velmi zvědavé zjistit. Zjevně mi v tomto životě něco chybělo, jako křídlový šroub.
  3. Sergey K
   #9 Sergey K Návštěvníci 30. ledna 2019 01:20
   1
   Přidám trochu - ve vojenském vybavení se obecně šrouby, které jsou odšroubované rukama, používají poměrně často, například téměř ve všech zařízeních jsou přihrádky na baterie připevněny k těmto šroubům, ale zpravidla jsou malé a je to pochopitelné proč - nenosit s sebou spoustu šroubováků, ale na druhou stranu a spolehlivě opravit část. Jsou také upevněny v díře tak, aby se neztratily v poli.
   Ale když jsem potřeboval šrouby 6 a 8 mm, ukázalo se, že se jednoduše neprodávají za rozumné peníze, aliexpress nabízí několik pozic, ale 3-4 dolarový šroub je příliš mnoho. Právě jsem otočil na pračce 20 mm podložky, vstrčil je do žebra, odřízl potřebný závit, zašrouboval do nich kousky cvočků a upevnil je pomocí zámku závitu. Víte kolikrát potřebujete změnit polohu zastavení při řezání? A moldavský výrobce vybavil vše obyčejnými šrouby. Předtím jsem jednoduše připevnil klíč na magnet přímo na stroj, protože na stole jsem buď utekl od vibrací, nebo byl pokryt čipy.
   1. Hostující bože
    #10 Hostující bože Hosté 21. května 2019 17:21
    0
    Nerozumíte rozdílu mezi BOLT a SCREW. Píšete o šroubech a nazýváte je šrouby, jedná se o negramotnost, technickou negramotnost.
 2. Host Victor
  #11 Host Victor Hosté 2. února 2019 07:39 dop
  0
  Podivný argument, camarades! Pokud nepotřebujete křídlový šroub, udělejte křídlovou matici - to je běžnější. Metoda medových ořechů bude pravděpodobně také dělat to samé. Nepotřebujete ani matici, tak si stačí vychladnout vychlazené pivo :-)))
 3. Host Alexander
  #12 Host Alexander Hosté 23. března 2019 19:37
  0
  Zkusil jsem to, po zahřátí se plast křehký, snadno se rozbije
 4. psevastopolskiiy
  #13 psevastopolskiiy Hosté 13. května 2019 11:16 hodin.
  0
  Řekněme, že buržoazie nemá co dělat, tady jsou vyrobeny z umělých a plesnivých keců, ale Rusko je především spolehlivé, žulové po celá staletí. Je problém vyvrtat díru v hlavě šroubu?!, A zašroubovat také klíčenku. Zde v jednoduchém hledání složitosti. A plast se opravdu zlomí s takovým sevřením a opakuji, dobře, to není naše metoda. ))))

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky