DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Jednoduchá cibulová polévka
Jednoduchá cibulová polévka

Chci sdílet velmi jednoduchý, ale originální recept na cibulovou polévku. Říká se, že poprvé to ve Francii vařil sám král Louis, nevím, který účet. Ale taková polévka byla vařena kvůli nedostatku sortimentu produktů. Byl tam jen kousek másla, šampaňského a ... cibule. Ukazuje se, že z takových komponent lze také něco uvařit. Samozřejmě ne ze sekery, ale přesto!
Vařím to jen na kuřecí vývar. Podle mého vkusu je chutnější a uspokojivější a děti jedí s radostí (pokud je to žádoucí, můžete jej nahradit zeleninou). V mé rodině je to považováno za slavnostní jídlo. I přes svou jednoduchost to často nevařím. Pravděpodobně proto, že jej nemůžete vařit několik dní, jako boršč. Tuto polévku jedí pouze čerstvé.

Bude potřebovat


A tak ingredience:
 • 1. Cibule - 100 g.
 • 2. Máslo - 1 polévková lžíce.
 • 3. Olivový olej - 2 polévkové lžíce.
 • 4. Pšeničná mouka - 1 lžička.
 • 5. Bílý chléb - 2 plátky.
 • 6. Tvrdý sýr - 50 g.
 • 7. Mletý černý pepř - podle chuti.

Jednoduchá cibulová polévka

Vaření lahodné cibule polévka


Nakrájejte cibuli na půlky, ne příliš tenké. Přibližně 2-3 mm. Jinak se jednoduše rozpustí ve vývaru.
Jednoduchá cibulová polévka

Cibuli rozložíme na pánvi a smažíme na směsi oliv a másla. 2-3 minuty na vysoké teplo, za stálého míchání, pak nechte pomalý, zavřete víko a dusíme po dobu 20 minut.
Jednoduchá cibulová polévka

Zatímco se cibule připravuje, smažte krutony. Chléb nakrájejte na čtverečky a smažte na másle, dokud nezhnědne. Bez nich můžete jíst polévku, ale nebude to správné ...
Jednoduchá cibulová polévka

Sýr nakrájejte na hrubé struhadlo. Nedoporučuji smetanový sýr, je lepší si vybrat holandský, eden, ruský nebo tvrdý druh.
Jednoduchá cibulová polévka

Do zralé cibule, která by měla nahnědnout, přidejte mouku a rychle promíchejte, abyste zabránili hrudkám. Mouka učiní vývar trochu silnějším. Ale podívej, ne "přeháněj to", jinak dostaneš cibulovou kaši, ne polévku.
Jednoduchá cibulová polévka

Kombinujte vývar a cibuli. Nechte působit 5 minut. Naše polévka je připravena! Je dobré přidat trochu černého pepře, dobře to s příchutí cibule. Nepřidáváme zelení, naruší pikantní chuť polévky.
Jednoduchá cibulová polévka

A před nalitím na talíře nechte misku mírně vychladnout a trvat na tom. Pak posypeme strouhaným sýrem a nezapomeňte krutony. Získáte 3 porce. Bon chuť!
Jednoduchá cibulová polévka
Vraťte se
Komentáře (2)
 1. Johne
  #1 Johne Hosté 9. ledna 2019 00:29
  3
  Odkud přišel vývar
 2. Jana
  #2 Jana Hosté 14. května 2019 00:29
  0
  kolik je to vývar?

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky