DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
Běžný obrázek zakoupený v obchodě nikoho nepřekvapí. Tak proč neudělat si obrázek plastelínou? Pokud si přejete, můžete na obrázku dokonce znázornit svého domácího mazlíčka - psa nebo kočku! Pojďme začít!
Plastelíny

Bude potřebovat


K tomu potřebujeme:
 • - plastelínu;
 • - nůž na řezání plastelíny;
 • - nůžky;
 • - párátko;
 • - pravítko;
 • - lepidlo nebo horké lepidlo;
 • - malý karton (bude to základ pro obrázek);
 • - malý soubor;
 • - tenké lano nebo krajka;
 • - A samozřejmě fotografii vašeho domácího mazlíčka nebo jakýkoli jiný obrázek, například vytištěný z internetu.

Plastelíny

Krok za krokem hlavní třída pro výrobu plastelínových obrazů


Krok 1. Bereme jakoukoli fotografii nebo obrázek (bude nám sloužit jako vzorek) (použil jsem fotografii kočky široké 9,5 cm a délky 8,5 cm) a vystřihnul jsem základnu z tlusté lepenky pod ní, základna by měla být širší než fotografie na každé straně asi 1 - 1,5 cm a také vystřižené 4 proužky bude rám 11 cm dlouhý a asi 2 cm široký.
Plastelíny

Krok 2. Potom vezmeme soubor a ořízneme jej na velikost naší fotografie, pak položíme tuto část souboru na obrázek (pro lepší přehlednost, můžete ji opatrně přilepit tužkou tužkou).
Plastelíny

Krok 3. Nyní potřebujeme plastelínu, aby náš obrázek vypadal jasně, uděláme pozadí, pro to smícháme plastelínu žluté a jasně zelené (ale nemícháme barvy příliš mnoho, musíte získat rozmazané realistické pozadí našeho obrázku.) Další kus odtrhněte plastelínu a rozmazejte ji prsty na obrázku, ale ujistěte se, že vrstva není příliš tenká.
Plastelíny

Krok 4. Nyní připravíme hlínu na srst kočky. Pro oko budeme potřebovat béžovou barvu (bílá plastelína + hnědá), hnědá, tmavě hnědá, černá a také modrá. Začínáme s nejtmavší barvou s černou, začneme jí vyplňovat velmi centrální část tlamy.
Plastelíny

Plastelíny

Krok 5. Potom vezmeme hnědou plastelínu a také vyplníme tvář kočky.
Plastelíny

Krok 6. Nyní jen vezmeme hnědou plastelínu a uděláme to samé, pomocí našich prstů vyhladíme vrstvy dohromady, trochu je promícháme, aby přechod vypadal hladší. Nyní přidáme nejsvětlejší barvu a uděláme ji tak, jak je znázorněno na fotografii, a nezapomeňte na uši - hrany uděláme černé a uvnitř hnědé.
Plastelíny

Plastelíny

Krok 7. Poté, s béžovou barvou kolem tlamy, vytvořte vlnu.
Plastelíny

Krok 8. Vezměte párátko (může být nahrazeno šnekem, jehlou nebo jiným ostřejším předmětem). Aby naše kočka vypadala jako skutečná, udělala z něj vlnu, sledujte směr vlasů (k tomu můžete vidět na domácím mazlíčku nebo na fotografii).
Plastelíny

Plastelíny

Krok 9. Nyní z modrého plastelínu udělejte malé „palačinky“, to budou oči, stejným způsobem uděláme černé žáky a také přidáme do očí zvýraznění pomocí bílé plastelíny.
Plastelíny

Krok 10. Nyní vyberte nos z hnědé plastelíny, zaslepte obdélník a propojte malý trojúhelník s detaily, jak je znázorněno na fotografii.
Plastelíny

Krok 11. Nyní vyberte čenich, slepé 2 „palačinky“ a jeden malý ovál, přilepte je pod nos a pracujte také na vlně.
Plastelíny

Krok 12. A posledním prvkem je co! Samozřejmě knír! Srolovat bílou krajku z bílé plastelíny, rozdělit ji na 10 částí a připojit ji k anténám.
Plastelíny

Krok 13. Vraťme se zpět na základnu, pomocí lepicí pistole lepíme šňůru a poté na náš obrázek.
Plastelíny

Krok 14. Poté přilepte rám a přilepte všechny části tak, aby všechno zůstalo těsné.
Plastelíny

Krok 15. Dále, vezměte hlínu jakékoli barvy a přilepte je kolem celého rámu.
Plastelíny

Krok 16. Nyní ozdobíme rámeček, z plastelíny naválíme středně silnou šňůru a pak ji otočíme, abychom vytvořili krásné lano.
Plastelíny

Plastelíny

Tak tady! Náš skvělý obrázek je připraven! Dá se to dělat společně s dětmi, dobře rozvíjí jemné motorické dovednosti dětí. Experimentujte, změňte barvy podle svého vkusu, můžete také přidat mašle pro kočky nebo řekněme, že oslepíme jiné zvíře. Vše záleží na vaší fantazii!
Plastelíny

Plastelíny

Plastelíny
Vraťte se
Komentáře (1)
 1. Dmitry
  #1 Dmitry Hosté 25. srpna 2018 11:33
  0
  Vypadá to zajímavě

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky