DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Mikrovlnná trouba
Mnoho lidí používá mikrovlnnou troubu téměř každý den, u obyčejných lidí mikrovlnnou troubu. Málokdo však ví, co je uvnitř této užitečné věci a jak to funguje. V tomto článku budu hovořit o tom, co je konvenční mikrovlnná trouba vyrobena a jak to funguje.
A tady je náš experiment, který mě donutil opravit


Jednoduchá trouba bez zbytečných funkcí je na takovém příkladu, že je snadné pochopit, jak tato trouba funguje.
Otevřete případ


Na levé straně není nic, ne všechno, vše je sestaveno napravo, očividně mnozí očekávali, že tam uvidí velmi komplikovaný technický zázrak s partou drátů, ale ne, vše je velmi elegantní a jednoduché.
Začněme s nejjednodušší, to je deska, která je zodpovědná za dobrý a stabilní zdroj energie zařízení.
A poměrně velký ventilátor pro chlazení všech systémů.

 

A pouze tato deska je vyrobena v Rusku, musíme být na co hrdí.
Nyní přejdeme k řízení. Není to jen mechanický časovač, regulátor výkonu a spínací relé.

 

K dispozici je také spolehlivá ochrana. Jedná se o tři tlačítka, která určují, zda jsou dveře zavřené nebo ne (na fotografii nejsou vidět)
Nyní přejdeme k zajímavějším. V těle pece je skrytý vysokonapěťový transformátor (stejný Mot), vysokonapěťová dioda a kondenzátor. Tyto části poskytují vysoké stejnosměrné napětí.


Výstupní napětí transformátoru je 2100 voltů, proudová síla je 450 mA, kapacita kondenzátoru je 1 μF napětí jako na transformátoru. Okamžitě jsem zjistil poruchu. Pojistka se spálila, skrývá se v tomto bílém válci a je navržena pro 5000. Při 650 a 650 mA není těžké uhodnout, že se prostě nemohla roztavit. Po kontrole se ukázalo, že dioda byla přerušena.
To jsou vaši dva malí, kteří způsobili selhání celé pece. Po jejich výměně začalo všechno fungovat znovu.
Nyní je čas mluvit o nejdůležitější části mikrovlnné trouby. A tak se setkávejte s magnetronem.


 

Jaké to tedy je a jak funguje mikrovlnná trouba?
Magnetron je výkonná elektronová lampa, která generuje mikrovlny v interakci elektronového toku s magnetickým polem. Jednoduše řečeno, vytváří elektromagnetické pole enormní frekvence, které může dosáhnout až 100 GHz. V jednoduchém domácím sporáku je však frekvence pouze 2,45 GHz. Vysoké napětí je nezbytné pro účinnější emisi elektronových toků. Toto pole tedy způsobuje, že polární molekuly látky vibrují velkou rychlostí, čímž se zvyšuje kinetická energie pohybu molekul. je to přímo úměrné teplotě a dostáváme horké sendviče s rozpuštěným sýrem ...))

Vraťte se
Komentáře (3)
 1. Yurik
  #1 Yurik Hosté 9. září 2013 14:25
  2
  Cool psal, s obrázky. Přestože tato kamna opravovala stokrát, přesto se zájmem četl.
  1. Vasily Strelnikov
   #2 Vasily Strelnikov Hosté 16. března 2018 08:17
   0
   ... Souhlasím .., stále / zjistil bych, jak zkontrolovat I / O diodu ..?!? Pracovník nebo ne ...!
 2. Host Vladimir
  #3 Host Vladimir Hosté 3. prosince 2018 11:15
  2
  Soused v zemi řekl, jak můžete moudře používat zastaralou nebo zlomenou mikrovlnnou troubu. V uzavřeném krytu ze všech stran (s výjimkou pracovního), opřeme chladič o 5 minut proti zdi domu (je lepší nejprve vyzkoušet mimo dům a zvolit expoziční čas, odejít od hříchu). Navždy eliminuje štěnice červů. Přeskupením oblasti můžete levně vyléčit celý dům. Na internetu jsou techniky.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky