DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Prolamované meloun svíčka
Prolamované svíčka meloun

Prolamované svíčka meloun

Svíčky jsou již dlouho součástí našeho každodenního života, nejen jako zdroje světla, ale také jako krásné výzdoba nebo dárek. Nabízíme vám mistrovskou třídu pro výrobu neobvyklé prolamované svíčky - plátek melounu.
Prolamované svíčka meloun

K práci potřebujeme:


  • cínová forma;
  • 2 parafinové svíčky;
  • forma na svíčky;
  • voskové pastelky červené a zelené barvy;
  • led
  • vlákno pro knot;
  • kapalina na mytí nádobí.

Výroba svíčky


Nejprve namažte formu svíčky (v našem případě je to 250 ml plastový hrnek) tekutinou na mytí nádobí. To zabrání přilepení parafinu a hotovou svíčku můžete snadno vyjmout.
Na plechovku může mít plechovka konzervovaného jídla. Aby bylo pohodlné držet se v ruce - neodřízněte úplně víko, ale ohněte okraje. Parafin se rozpustí ve vodní lázni, takže připravte malou železnou nádobu s vodou tak, aby se nádoba mohla umístit tam, kde se svíčka roztaví.
Knot upevníme do formy, ve které se bude svíčka nalévat - kapkou s horkým parafinem na špičce niti a upevníme se na dno hrnku. Aby byl knot uprostřed, připevnili jsme ho hůlkou a kroucením na ni.
Prolamované svíčka meloun

Parafínovou svíčku jsme rozřezali na kousky a rozdělili jsme ji na tři části (dvě stejné a jedna více - do masa melounu).
Prolamované svíčka meloun

Nejprve uděláme zelenou kůru melounu - tři zelené voskové tužky na jemném struhadle a umístíme spolu s částí parafínu do vodní lázně. Míchejte, dokud hrudky úplně nezmizí. Okamžitě jemně nalijte do připravené formy na svíčku. Zmrazme.
Prolamované svíčka meloun

Další bude bílá vrstva. K tomu vložte kousky bílého parafínu do čisté formy pro roztavení a roztavte je ve vodní lázni. Nalijte do formy na zelené vrstvě. Čekáme na úplné ochlazení (lze umístit do mrazničky na půl hodiny).
Na horní část svíčky namažte červenou voskovou tužku na jemném struhadle a roztavte ji spolu s parafínem, dokud hrudky nezmizí. Zatímco se kapalina topí, píchejte led na malé kousky a naplňte jej do formy na svíčky.
Prolamované svíčka meloun

Prolamované svíčka meloun

Ihned nalijte parafín na led.
Prolamované svíčka meloun

Takto to necháme na jeden den - dokud se led ve formě neroztaví. Vylijte vodu z formy a vyjměte hotovou svíčku. Vystřihněte špičku knotu o 0,5 cm.
To je vše - prolamovaná svíčka je připravena. Pravda je jako plátek melounu - chcete jen kousnout kousnutí!
Prolamované svíčka meloun
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky