DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Velký stůl z plastových trubek
Velký stůl z plastových trubek

Velký stůl z plastových trubek

Toto není poprvé, co dělám něco z PVC trubek. A rozhodl jsem se sdílet nové stvoření.
Jak ukazuje název hlavní třídy, řeknu vám, jak vyrobit velký stůl z dutých dveří a plastových trubek. Takový stůl lze použít, jak chcete: jako pracovní stůl, stůl, pult v obchodě a dokonce jako stůl pro rodinné jídlo. Vše záleží na vašem cíli. Potřebovali jsme tucet těchto tabulek a používali jsme je jako psané.
Každá tabulka stála asi 75 babek.
Stůl perfektně zapadá do atmosféry a vypadá docela slušně. Pracovní deska je dokonale hladká a lze ji překreslit v jakékoli barvě. A jeho největší výhodou je jeho obrovská velikost, 90 cm široká a 200 cm dlouhá.

Několik poznámek k tomuto projektu:
Dutá pracovní deska versus korpulentní: Rozhodl jsem se pro první možnost, protože je úspornější a nepotřebujeme tabulky, které jsou příliš silné. Pokud chcete stůl použít jako pracovní stůl, pak jsou pro pracovní desku lepší pevné dveře. Bude to stát více a bude těžší (ve skutečnosti je to dobré). A nadace pro tuto možnost zůstane docela vhodná.
O armaturách: Budete potřebovat nábytkovou sadu kování s čepičkami, upevňovacími prvky pro pracovní desku a prostorové kříže. Náklady na stůl můžete snížit nahrazením spojovacích prvků běžnou instalací, ale potom to nebude vypadat tak dobře.
O potrubích: Pro tento projekt jsem zastavil výběr potrubí, které se používají jako vodíkové potrubí. Pokud ale v budoucnu uděláme něco podobného, ​​pravděpodobně si vyzvedneme možnosti nábytku, které jsou elegantnější, silnější a odolnější.

Nástroje tabulky


Velký stůl z plastových trubek

Nástroje:
Budete potřebovat nástroj na řezání trubek. Může to být pila, speciální nůžky nebo pokosová pila. Jak preferujete.
Elektrická vrtačka nebo šroubovák pro připojení upevňovacích prvků ke spodní části desky.
Budete potřebovat nejméně patnáct krátkých šroubů s hmoždinkami pro sádrokartony. Hmoždinky nemusí být potřeba, ale někdy je musíte použít pro spolehlivější upevnění desky.
Lepidlo na plastové trubky, pomocí kterých můžete upevnit všechna připojení. Výsledkem by měl být neskládací stůl. Případně k upevnění armatury trubkou můžete do spojů zašroubovat 10 mm šrouby.

Základní údaje


Velký stůl z plastových trubek

Velký stůl z plastových trubek

Velký stůl z plastových trubek

Velký stůl z plastových trubek

Velký stůl z plastových trubek

Velký stůl z plastových trubek

Velký stůl z plastových trubek

Jak jsem řekl výše, použil jsem nábytkovou verzi plastových tvarovek. Protože jsem potřeboval hlavně sadu prostorových křížů, spojovacích prvků a zátek. Všechny ostatní prvky mohou být z kategorie instalatérské práce.
Zde je seznam toho, co jsem použil:
  • 5 zátek o průměru 1-1 / 4 palce.
  • 5 upevňovacích prvků s průměrem 1-1 / 4 palce.
  • 4 prostorové kříže o průměru 1-1 / 4 palce.
  • 4 odpaliště s průměrem 1-1 / 4 palce.
  • 2 pravidelné kříže o průměru 1-1 / 4 palce.

Ke snížení nákladů na projekt jsem použil plastové vodovodní potrubí, ale ty nábytkové budou přesnější a trvanlivější, ale zároveň drahé. Potřeboval jsem asi 10 metrů potrubí. Byl rozdělen do následujících segmentů:
  • 5 segmentů 8 cm dlouhé.
  • 10 segmentů 30 cm dlouhé.
  • 4 kusy dlouhé 50 cm.
  • 4 kusy dlouhé 50 cm.

Sestavení stolu: PARTY 1


Velký stůl z plastových trubek

Abych usnadnil pochopení toho, k čemu je připojen, udělal jsem kresbu.
Teď začneme.
Montáž: strana 1.
První věc, kterou musíte udělat, je sestavit strany stolu pomocí různých spojovacích prvků, jak je znázorněno na obrázku. Přisazené prvky s černým obrysem a délky potrubí zvýrazněné červeně. Bude to vypadat jako první nebo levá strana stolu.
Doporučuji jej nejprve sestavit bez lepení, poté rozebrat a nalepit na montážní prvky. Jak asi hádáte, po slepení částí nebude možné se od sebe oddělit.
Naneste lepidlo na vnitřní stranu armatury, kde trubka dosedá na ni. Ujistěte se, že potrubí vstupuje do otvoru v pravém úhlu, a teprve poté jej použijte k úplnému smrštění.
POZNÁMKY:
Většina pokynů říká, že lepidlo se nanáší jak na vnitřní povrch armatury, tak na konec potrubí, ale zjistil jsem, že je to zbytečné.
Pokud nechcete používat lepidlo (protože je škodlivé při použití v interiéru), můžete použít šrouby zašroubováním na místo, kde je armatura položena na potrubí.
Snažil jsem se ujistit se, že tovární označení trubek bylo nasměrováno na zadní stranu stolu (kde jsou prostorové kříže). Nebudou tedy zřejmé a následně nebudou muset být odstraněny acetonem. Fotografie ukazuje, že v jednom případě jsem tento okamžik nepozoroval. Poučte se z mých chyb.
Sestava: strana 2.
Velký stůl z plastových trubek

Další fáze montáže je podobná první, teprve nyní musíte udělat druhou (pravou) stranu stolu, zrcadlovou kopii levé strany. Proto musí prostorový kříž vypadat opačným směrem.

Montáž: zpět


Velký stůl z plastových trubek

Nyní je čas dát dohromady zadní část stolu, což je celkem jednoduché. V této fázi budete potřebovat upevňovací prvky, hmoždinky a dva kříže. Připojte kříže po stranách k 50 cm (30 ”) trubkám, jak je znázorněno.
Když sestavíte a přilepíte centrální stojan, musí být provedeno ve vodorovné poloze na podlaze tak, aby všechny prvky byly ve stejné rovině.

Sestava stolu: Kombinace dílů


Velký stůl z plastových trubek

Velký stůl z plastových trubek

Nyní je čas dát vše spojené s plastem do jednoho designu.
Připojte zadní boční trubky k odpovídajícím montážním prvkům na pravé a levé straně, jak je znázorněno. A opět doporučuji, abyste nejprve udělali vše bez lepidla, abyste se ujistili, že vše hladce pasuje dohromady.
Jakmile vidíte, že prvky lze přilepit, rozeberte součásti a naneste lepidlo na vnitřní části prostorových křížů první strany a vložte do nich trubky zadní části. Dokud lepidlo nezaschne, ujistěte se, že jsou díly rovnoměrně upevněny. Stiskněte díly po dobu 30 sekund.
Poté naneste lepidlo na odpovídající prvky druhé strany a podobně jej připojte k zadní straně. Stiskněte znovu po dobu 30 sekund.
Nyní je vaše základna pro stůl připravena. A stůl je téměř připraven.

Sestava: pracovní deska


Velký stůl z plastových trubek

Velký stůl z plastových trubek

Problém s dutými dveřmi: duté dveře se skládají z rámu a vnitřních žeber, které jsou mezi deskami pro větší pevnost. Všechny dutiny jsou vyplněny kartonem, pěnou nebo zůstávají prázdné.
Protože je obtížné určit, kde jsou tato žebra umístěna, opravujeme pracovní desky náhodně. Pokud se ocitnete v prázdnotě, použijte hmoždinku pro sádrokarton.
Jak celý proces probíhá: položte duté dveře na podlahu stranou dolů, která by měla být horní částí pracovní desky. Otočte strukturu potrubí z PVC a položte ji na povrch dveří tak, aby upevňovací prvky byly na dveřích.
Zarovnejte plastový rám tak, aby byl vystředěný a upevňovací prvky by měly být rovnoměrně rozmístěny od okrajů pracovní desky. Poté pomocí tužky zapište poznámky, kam šrouby zašroubovat.
Odstraňte plastovou konstrukci z desky na stranu. Pomocí vrtačky nebo šroubováku zašroubujte šrouby do označených míst.
Pokud přijdou snadno, jste na prázdném místě. Odšroubujte šroub a vložte hmoždinku.
Pokud šroub vstoupí do dveří s námahou, jste v dřevěném prvku rámu nebo žebra. Toto upevnění samo o sobě bude spolehlivé a není potřeba žádné hmoždinky.
Poté, co jste určili, na jakých místech jsou hmoždinky potřebné a kde nikoli, odšroubujte všechny šrouby a znovu umístěte plastovou základnu na pracovní desku, abyste se ujistili, že všechny otvory splňují otvory upevňovacích prvků.
POZNÁMKA:
Tomu lze zabránit použitím pevných dveří jako pracovní desky. V mém případě byly duté dveře použity pouze za účelem úspory.
Nakonec připojte pracovní desku k základně pomocí šroubů. Nyní máte plně sestavený stůl, který stojí vzhůru nohama.

Impregnace desek


Velký stůl z plastových trubek

Velký stůl z plastových trubek

Konečně máte obrovský, robustní a plně funkční stůl.
Nyní můžete na pracovní desku nanášet barvy nebo jiné výrobky. Rozhodli jsme se ponechat vše ve své přirozené formě, ale na tenkém povrchu silně vynikají skvrny od vody, takže doporučujeme impregnaci nebo barvu odpuzující vodu.
Stejně jako u každého jiného projektu zahrnujícího plastové trubky lze i velikost stolu snadno měnit podle vašich potřeb. Dveře jsou menší, takže potrubí lze zkrátit. Výšku stolu můžete také zvýšit výměnou trubkových prvků za délku 8 cm za delší.

Doufám, že se vám tento workshop líbil.
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky