DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » Laminátové podlahy udělejte sami
Laminátové podlahy vám umožňují rychle a snadno vyrábět kvalitní podlahy v jakékoli místnosti. Tvar součástí je vyroben tak, že i ten, kdo nemá odborné znalosti, může snadno instalovat dekorativní podlahy. Pohodlí řezání a kombinování listů umožňuje rychle umístit celé plátno, dokonce i v místnostech se složitým uspořádáním. Technologii je nutné sledovat, aby pokládka laminátu vlastními rukama byla ve vysoké kvalitě a výsledkem byla krásná podlaha.

DIY laminátová podlaha


Počáteční fází je povinná příprava povrchu. Musí být očištěna od nečistot a prachu. Nejlepší způsob je čištění pomocí speciálního konstrukčního vysavače. Poté je podlaha připravena bez ohledu na typ podlahy (dřevo nebo beton). Pokud je vyrobeno ze dřeva, je kromě zpracování směsí primerů vystaveno antiseptickému roztoku.
DIY laminátová podlaha

DIY laminátová podlaha

Betonová základna je pokryta hydroizolační fólií. Poskytne ochranu nejen před vlhkostí, ale také bude sloužit jako tepelně izolační materiál. Polyetylénová tkanina se překrývá a všechny švy jsou slepeny stavební páskou.

Další vrstva jako zvukově izolační komponenta bude sloužit jako pěnový celofán. Protože pokládání laminátu vlastními rukama je prováděno z okna, obložení se provádí pouze v oblasti, kde se vytváří podlaha. To vám umožní získat kompletní povlak a zajistit čistotu při provádění vlastních prací. Všechny následující části substrátu jsou položeny na tupo dozadu a fixovány lepicí páskou. Existují takové typy povlaků, které již ve své struktuře obsahují zvukotěsnou vrstvu. V tomto případě potřeba substrátu z pěnového celofánu zmizí.
DIY laminátová podlaha

DIY laminátová podlaha

Instalace první lamely začíná od rohu místnosti poblíž okna. V tomto případě jsou mezi ní a stěnou nainstalovány klíny. Následné části jsou umístěny od konce do konce v celých proužcích. Je důležité dbát na správné připojení všech součástí konstrukce.

Na koncích lamely jsou speciální drážky, ve kterých jsou nainstalovány sousední prvky. Pokud potřebujete vložit neúplný list, můžete použít segment. Chcete-li to provést, musíte otočit celý proužek krátkým koncem ke zdi a označit čáru řezu. Mezi nátěrem a stěnou musí být dodržena nezbytná vzdálenost. Podle provedeného měření je požadovaná délka řezána a vložena do celkové struktury.
DIY laminátová podlaha

Druhá a následující řádky začínají zbývající řezanou lamelou, ale pouze tehdy, jsou-li dlouhé alespoň 30 cm. Ve všech ostatních případech je řez vytvořen z nového listu. Všechny prvky této řady jsou sestaveny bez zámku s předchozím. Celá struktura zapadne na místo až po úplném ukotvení druhé řady. Nedoporučuje se používat kladivo pro těsné přilnutí prvků. Pokud však vznikne potřeba, můžete na místech volného spojení připevnit dřevěný blok a zajistit zámky lehkými tahy.

Podle základních doporučení je nutné vyplnit celý prostor na podlaze. Zvláštní pozornost by měla být věnována pouze oblastem s nerovným povrchem nebo obsahujícím prvky komunikace.
DIY laminátová podlaha

DIY laminátová podlaha

DIY laminátová podlaha

Po všech výše uvedených tipech nebude pokládka laminátu vlastními rukama bolestivým testem.
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky