DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Jak vyrobit elektrickou kytaru
Ahoj lidstvo. Dnes vám řeknu, jak jsem vyrobil svou první elektrickou kytaru. Každý si to může být jistý az jakéhokoli koše. To byl původní cíl, když jsem ho vybral, asi 14 let.
Jak vyrobit elektrickou kytaru

To byla moje první ruční kytara. Nevypadá proto moc dobře a zvuk není nejlepší, ale dává mu své vlastní kouzlo. Kytara funguje, to znamená, že ji můžete hrát (nebo se naučit, jak ji hrát jako já), a to je hlavní věc. Kromě toho je výroba této elektrické kytary skvělým zážitkem a další nástroj byl již mnohem lepší.
Doporučuji vám okamžitě zásobit veškerým příslušenstvím příslušenství, abyste okamžitě přivedli kytaru do funkčního stavu a abyste později netrpěli polotovarem.
Budete potřebovat:
 • Snímače.
 • Pražce.
 • Kolka.
 • Řetězce.
 • Je žádoucí, aby prahy dveří a most, ale také ty mám domácí.

Začal jsem se zvukovou deskou. Samozřejmě by bylo hezké vyrobit nějaký hudební strom (javor, smrk, olše atd.) Z pevné desky. Vyrobil jsem to ze tří kusů překližky 10 mm. Všechny jsou dokonce různých velikostí. Viděl jsem největší překližku ve tvaru šipky. Na internetu existuje obrovské množství šablon pro elektrické kytary, ale můžete ukázat svou fantazii a přijít s něčím svým.
Jak vyrobit elektrickou kytaru

Jak vyrobit elektrickou kytaru

Případ, prozatím, nechte o samotě. Budeme se zabývat supem. Odřízl jsem to z javorové desky. Označení je následující:
 • Délka - 650 mm;
 • Šířka - 50 mm;
 • Šířka matice - 45 mm;

Mimochodem, strom je velmi vhodný. Dalším krokem je vložení kotvy nebo kotevního šroubu. Kotva je šroub, který je přišroubován na konec krku (kde je hlava krku). Chrání krk před ohýbáním při napínání strun. Ale myslel jsem si, že pro tuto konkrétní kytaru není potřeba kotva. Navíc elektrické kotvy bez kotvení skutečně existují. Krk se také obejde bez podšívky. Na přední straně (tam, kde budou pražce), zpracujeme lištu pomocí pilníku a brusného pásu, čímž získáme zaoblený tvar.
Nyní, na zadní straně lišty, musíte také dát klenutý tvar. Dělat to, co dělám, tj. řezat nožem, je lepší ne. Je lepší zpracovat s hoblíkem, jako ovládání je mnohem snazší než nůž, který může řezat příliš hluboko a zničit celou tyč. Potom ji zpracujeme brusným pásem, tzn. brusný papír, postupně se zvyšující zrno. Takže nemusíte manipulovat s celou lištou. Nechte 100 mm na začátku krku, kde bude připevněn k palubě.
Zpět do případu. Nyní musíte označit, kde bude panel připevněn. Poté jsem v horní a střední překližce vyrobil výstřih pomocí vrtačky a pily. Připojil jsem hmatník, protože to bude již v hotové kytaru a začal uvažovat o měřítku. Mensura je vzdálenost od mostu (spodní matice) k horní matici. Vyznačíme, kde budou oba.
Dále označte, kde bude senzor. Nyní probíhá vrtání a frézování. I.e. udělat drážky pro vyzvednutí a most. Prohnal jsem je kvůli nedostatečné tloušťce překližky. Dále jsem upevnil všechny 3 překližky nejspolehlivějšími známými spojovacími prvky - černými samořeznými šrouby. Pokud je samořezný šroub černý, kov bude hrát lépe. Co se týče rezonance a všeho, pak jsem vůbec nemyslel. Nejmenší bude držet bar, jistě, že? V něm jsem okamžitě vyvrtal 4 otvory a tyto otvory jsem označil na krku.
Jak vyrobit elektrickou kytaru

Dále je na palubě nainstalován most. Bylo by hezké, kdyby to bylo, ale pokud ne, válí plexisklo nebo jakýkoli materiál měkčí než struny. Protože otvor pro něj prošel, musel jsem ze zadní strany přišroubovat železnou desku, aby most nevyletěl. Dále vložte snímač. Na zadní straně paluby pro něj je také přišroubována deska hliníkových plechovek. Se dvěma extrémními šrouby je k tělu připevněna bílá deska, která také uzavírá nadměrně velkou díru. Dva snímače připojují samotný snímač k této desce. Můžete dokonce nastavit výšku senzoru.Při použití se souborem vytvoříme malé výřezy pro řetězce na můstku. Každý řetězec by měl být nad jeho magnetem. Pro dva potenciometry jsem neměl správnou vrták. Pouze pro zvraty samotné. Vložíme je do balíčku a my je zkroucíme pomocí mincí. To je ještě lepší. Potenciometry jsem fixoval horkým lepidlem známým jako horký snot.
Jak vyrobit elektrickou kytaru

Jak vyrobit elektrickou kytaru

Jak vyrobit elektrickou kytaru

Jak vyrobit elektrickou kytaru

Jak vyrobit elektrickou kytaru

Jak vyrobit elektrickou kytaru

Řetězce zafixujeme dospělým způsobem - skrz tělo. Na palubě jsem vyvrtal šest otvorů pro struny.
Nyní zpět do supa. Je nutné označit, kde budou pražce. Můžete to udělat mnoha způsoby, například najít správnou šablonu na internetu, kterou doporučuji. Řezání pražců provádíme ručně pomocí skládačky. Pokud se řez nevejde, musíte jej rozšířit, pokud jej nedržíte, budete ho muset vložit, což jsem udělal. Horní matice, je také žádoucí, aby to bylo, ale já jsem vyrobil ze svařování za studena. Ale to zdaleka není nejlepší volba. Dále vyvrtejte otvory pro kolíky a nainstalujte je. Šrouby, které byly spojeny s těmito kolíky, se mi nelíbily, příliš malé. Trochu jsem zašrouboval. Tyto hroty, mimochodem, pro klasickou kytaru, koupil jsem je, protože byly nejlevnější (asi 90 rublů).
Jak vyrobit elektrickou kytaru

Jak vyrobit elektrickou kytaru

Jak vyrobit elektrickou kytaru

Kytaru lze nyní malovat. Protože je to překližka a obyčejná deska, maloval jsem jednoduchou akrylovou barvou. Můžete malovat skvrnou, také to nebude špatný výsledek. Dále ideálně lak.
Nyní můžete sestavit kytaru. Upevníme krk čtyřmi šrouby prostřednictvím jedinečné platformy. Je vyrobena z několika hliníkových plechovek a gumové podložky. Zbývá pouze nainstalovat řetězce. Ach ano, skoro jsem zapomněl na exkluzivní pás, z pásu. Přesněji, ze dvou džínových pásů. Montáž na dva šrouby. Mohou dokonce upravit výšku.
Jak vyrobit elektrickou kytaru

Tento nástroj nasáklý nenávistí a bolestí dokonce funguje. Ačkoli to bylo stvořeno pro krásu. Můžete hrát něco na jakémkoli odpadu, ale ďábelsky drahé kytary nejsou pro nás.
Výhodou této kytary je, že je domácí. Raději pochopíte, jak tento hudební nástroj funguje. To je dobrá zkušenost. První elektrická kytara s největší pravděpodobností nebude fungovat skvěle, ale pamatujete si všechny své ostění a při příštím nenaplníte stejné kužely.
Jak vyrobit elektrickou kytaru

P.S. Kytara je velmi vhodná pro hraní grunge nebo punk rock, nebo dokonce heavy metalu.
P.S.S. Na Nový rok můžete ušetřit na vánoční stromeček, tato kytara vás vždy potěší.
Jak vyrobit elektrickou kytaru
Vraťte se
Komentáře (2)
 1. Hej
  #1 Hej Hosté 8. ledna 2018 18:57
  0
  Tvrdá cín! Co to bylo?
  1. felixsterling
   #2 felixsterling Hosté 10. ledna 2018 13:22
   0
   Tak to bylo zamýšleno

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky