DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Do-it-yourself plastová instalace oken
Většina lidí, kteří si objednávají plastová okna, raději využívá služeb instalátorů. Tyto služby jsou však dnes poměrně drahé. Obvykle jsou náklady na instalaci 10% z celkové objednávky.

Navíc ne každá společnost má profesionální instalátory, kteří mohou poskytnout skutečně kvalitní instalaci. Současně je instalace plastového okna cenově dostupnou událostí.

Měření a demontáž


Pokud se rozhodnete nainstalovat okno vlastníma rukama, pak budete muset provést měření sami. Toto je velmi důležitá fáze, takže budete muset zkusit. Sejměte rozměry tak, aby na každé straně zůstala malá mezera (1,5–2 cm). Během instalace to umožní montáž a dobré pěnové okno. Nezapomeňte také, že instalace rámu se provádí přísně podle úrovně. Proto se ujistěte, že vaše svahy nejsou ohromeny. V tomto případě musíte zvolit: objednat okno pro menší velikost nebo před instalací oříznout svah.
DIY instalace plastových oken

DIY instalace plastových oken

Když bylo dokončené okno doručeno domů, můžete začít demontovat staré. Budete muset odstranit starý rám, krabici, parapet. Také pečlivě zkontrolujte svahy. V přítomnosti zbytků špatně přilnavé omítky musí být zcela odstraněny.
DIY instalace plastových oken

Příprava okna pro instalaci


Před instalací okna musí být připraveno. Budete muset nainstalovat úchyt na křídlo. Poté budete muset křídlo odstranit. Chcete-li to provést, budete muset odstranit kolík z horní smyčky. Nejprve lehce poklepejte kladivem ve směru shora dolů. Když se kolík pohybuje, lze jej vyjmout pomocí kleští nebo vyrazit šroubovákem. Poté stačí otočit kliku okna, abyste mohli křídlo snadno odstranit.
DIY instalace plastových oken

DIY instalace plastových oken

DIY instalace plastových oken

Dalším krokem je instalace montážních desek. Připevňují se k rámu pomocí samořezných šroubů. Na přední straně okenního rámu jsou zpravidla již připraveny otvory pro montáž desek pomocí samořezných šroubů. Délka těchto šroubů však často není dostatečná. Možná budete muset vzít delší spojovací prostředky. Montážní desky musí být umístěny na horní a spodní straně každého bočního sloupku rámu okna. Další jedna nebo dvě desky jsou umístěny uprostřed stojanu. Na horní lištu můžete také umístit jednu nebo dvě desky. Při instalaci mějte na paměti, že dlouhá část montážní desky by měla směřovat dovnitř okna.
DIY instalace plastových oken

Montáž na okno


Připravený plastový okenní rám je nainstalován v otvoru. Nejprve je nutné připravit dostatečný počet dřevěných klínů. Spodní rovina rámu je namontována na klínech, což vám umožňuje nechat mezeru potřebnou pro pěnění.
DIY instalace plastových oken

Rám instalovaný v otvoru musí být zaklínovaný. K tomu se používají vařené kolíčky. Během procesu zaklínování je třeba upravit polohu okna v otvoru. Pomocí úrovně budovy byste měli pečlivě zkontrolovat správnou instalaci v každé z rovin. Poloha rámu je fixována klíny. Klínové okno by se nemělo klopýtat a zůstat v poloze připravené k instalaci. Při klínování se však vyvarujte silných úderů na kolíky, jinak může být rám deformován. V nejnepříjemnějších případech může profil při prasknutí klíny prasknout.

Po zaklínění rámu můžete upevnit montážní desky. Na správném místě sjezdovek se pomocí děrovače připraví díry.Hmoždinky jsou ucpané do těchto otvorů, které budou držet montážní desky.

Když je rám zcela upevněn montážními deskami, můžete namontovat křídlo a zkontrolovat, zda je volně zavřený, otevřený a nakloněný. V případě správné instalace rámu podle úrovně by měl tento instalační krok proběhnout bez problémů.

Pěnění


Poslední fáze instalace metal-plastového okna rukama je napěnění. Všechny montážní mezery, které měly být dobře vyplněny montážní pěnou po celém obvodu. Před tím je lepší předem navlhčit místa, na které bude pěna nanesena. Pro vyšší kvalitu instalace se doporučuje zvolit profesionální pistoli pod pistolí.
DIY instalace plastových oken

DIY instalace plastových oken

DIY instalace plastových oken

DIY instalace plastových oken

DIY instalace plastových oken

DIY instalace plastových oken

DIY instalace plastových oken

Po napěnění nelze okno otevřít, dokud pěna úplně neztvrdne. To obvykle trvá asi jeden den. Po uplynutí dostatečného času se doporučuje znovu se ujistit, že okno funguje tak, jak má. Poté můžete odstranit ochranný film, odříznout přebytečnou pěnu a přistoupit k dekorativní úpravě sklonu oken.
Vraťte se
Komentáře (5)
 1. Zahar
  #1 Zahar Hosté 5. ledna 2018 11:11
  3
  Montážní spoje nejsou omítnuty, ale utěsněny. Podle GOST musí být vnitřní šev propustný pro páry a vnější, naopak, propustný pro páry, aby se odstranila vlhkost ze švu do ulice. K utěsnění se používají vhodné tmely, kterých je nyní na trhu spousta. Já, v pravý čas, aplikoval STIZ-A a STIZ-B. Po 10 letech provozu otevření švu ukázalo, že pěna byla čerstvá, jako by právě byla nanesena.
 2. Victor
  #2 Victor Hosté 15. ledna 2018 17:12
  3
  Někdo si přečte .. a opravdu to udělá bez parotěsné zábrany a odstraňování vlhkosti - páska PSUL ... pěna se hnije za rok, na svazích bude vlhkost.
  Hledejte standardní spojovací krabici pro plastové okno a nenechte se zmást tím nesmyslem popsaným autorem
  1. Sektor
   #3 Sektor Hosté 11. února 2019 19:35
   0
   Můžete zjistit, co je parozábrana? Nejsem odborník na instalaci oken, ale jakmile je umístím do jednoho okna se silným větrem, ozve se velmi nepříjemný zvuk. Chápu, že je tu díra menší než z jehly, ale zvuk je velmi nepříjemný. Kancelář, která instalovala okna, mi nařídila žít dlouho. Můžeš mi něco poradit?
 3. Pavel
  #4 Pavel Hosté 16. ledna 2018 14:06
  1
  A také se stává, že při objednávce oken bez instalace se záruka na okna nevztahuje
 4. Dělník
  #5 Dělník Hosté 13. února 2019 5:04 hodin
  0
  Ve skutečnosti jsou plastová okna G ...! Pokud máte peníze, objednejte si WOODEN preciznost - s trojitým sklem! A pokud nejsou peníze - samostatný rozhovor.

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky