DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» »Opletení rukojeti nože paracordem
Paracord cop

Při výrobě nožů na rukojeti obvykle používám textolit nebo dřevo, ale někdy se uchýlím k tkaní.
Když lidé přemýšlejí o pletení rukojeti, obvykle představují jednobarevnou šňůru navinutou v kruhu. Nudné!
Proto jsem se rozhodl přijít s krásnou technikou pomocí kabelů dvou barev. Toto je druhý nůž, jehož rukojeť jsem tímto způsobem zdobil. V prvním případě jsem strčil černý a zářivkový kabel. Seděl jsem před televizí, držel v jedné ruce nůž a ve druhé jsem měl černé a luminiscenční šňůry. Začal jsem experimentovat, a to jsem udělal.
Doufám, že se vám to bude líbit.

Nástroje


Paracord cop

Budete potřebovat:
  • pravítko
  • paracord (2 barvy),
  • lehčí
  • multitool (můžete použít jednoduché kleště, a něco ostrého pro šňůru).

Řez a střeva


Paracord cop

Paracord cop

Vystřihněte požadovanou délku odstavce každé barvy, udělám to s okrajem. Nezapomeňte, že je snazší odříznout přebytek, než zvýšit, pokud jej nechytíte.
Pokračujte a nezapomeňte odstranit vnitřní žíly. Chcete-li to provést, ujistěte se, že nejsou připájeny k vnějšímu plášti, a vytáhněte je ven.

Připravte se na tkaní


Paracord cop

Paracord cop

Paracord cop

Paracord cop

Ořízněte ostří břitu elektrickou páskou, abyste se neřezali.
Přemístěte šňůry do díry, kde začnete tkát, pár centimetrů. Nyní musíte myslet. Ať už necháte kabely na kterékoli straně, nechají na ní výčnělek, takže jej vždy nechávám na vnitřní straně držadla. Vnitřní část je místo kliky, kde jsou k ní připevněny prsty, nikoli dlaň. Pokud tak učiníte, bude nůž pohodlnější ležet v ruce.
Podle mého názoru je to logika.
Po navléknutí konců šňůry do horního otvoru přilepte jejich konce na kovovou část rukojeti. Pak budou ležet rovnoměrněji a během tkaní nebudou zasahovat. Lepit nelze pouze prsty.

Tkát


Paracord cop

Paracord cop

Paracord cop

Paracord cop

Paracord cop

Paracord cop

Paracord cop

Víte, jak se vyrábí první uzel, když si šněrujete boty? Použijeme tento uzel.
Vyhoďte šňůry na stranu, kde jsou slepené konce. Černá by měla jít pod oranžovou, pak ji hodit přes oranžovou (stačí se podívat na fotografii a vše bude jasné).
Poté otočte nůž na druhou stranu a nyní na něm proveďte stejné akce. Šňůra by měla být dobře utažena. Potom nůž znovu otočte a opakujte.

Zábava


Paracord cop

Během tkaní rád sleduji zajímavou show. Nezapomeňte však věnovat pozornost tomu, co děláte.

Končí


Paracord cop

Paracord cop

Paracord cop

Poté, co se tkaní přiblíží ke spodní díře, bude jedna šňůra k ní blíže, druhá trochu ke straně. V mém případě se ukázalo, že černá je blíž. Veďte souseda do díry a pokračujte v kroucení držadla kolem držadla a navlékněte jej na druhou stranu. Nyní uvázat uzel a se zbytky kabelů můžete dělat, co chcete. Obvykle chytím chladnou korálku a pak znovu spletím uzel. Ale neměl jsem nic po ruce, takže jsem okraje ořízl pár centimetrů pod uzlem.

Pryskyřičný povlak


Paracord cop

Paracord cop

Paracord cop

Paracord cop

Nyní musíte čepel zcela zabalit páskou a dalšími částmi, na kterých by pryskyřice neměla být. Samozřejmě může být odstraněna z oceli, ale proč na ni ztrácet čas.
Smíchejte malé množství pryskyřice ze skleněných vláken. Použil jsem 30 ml, ale polovina by pro mě stačila. Prostě neexistoval žádný menší odměrka.
Vezměte levný kartáč a jemně naneste pryskyřici během šněrování. Nechte vsáknout, je-li to nutné, znovu naneste pryskyřici. Potom držte čepel ve svěráku, abyste vyschli držadlo.
Po několika minutách vyjměte nůž a otočte jej, pak pryskyřice neztuhne kapkou na straně držadla, která je nasměrována dolů.
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky