DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Pokládka dlaždic na podlahu
Jak položit dlaždici? Tato otázka je zajímavá pro majitele bytů, kteří zahájili opravu v místnosti. Za účelem aktualizace podlahy v koupelně nebo v kuchyni nevyžaduje zvláštní dovednosti. Tento úkol lze řešit bez speciálního školení nebo stavebního vzdělávání. Stačí si zakoupit potřebné nástroje a jasně se řídit našimi pokyny.

Příprava


Všechno to začíná přípravou. Podklad musí být očištěn od starého nátěru a důkladně ošetřen základním nátěrem. Zvlhčování se provádí štětcem nebo válečkem. Po usušení vytvoří tekutina na povrchu silný film, který přispěje k lepší adhezi materiálů.

Hnětací řešení


Potom se lepidlo na dlaždice hněte. Vzhled je spíš jako cementová malta, ale ve svém složení obsahuje různá aditiva. Doporučuje se míchat lepidlo pomocí speciálního mixéru nebo perforátoru s tryskou.

Pokládka dlaždic


Pokládání obkladů obvykle začíná dobře viditelnou oblastí a poté se postupně přesouvá do opravených prostor. Všechny ořezané dlaždice budou později potaženy vanou, umyvadlem nebo pračkou.
Každý produkt je zezadu potřen lepidlem a při otáčení se přitlačí k podlaze. Správná instalace dlaždice je kontrolována úrovní bublin. Pokud se vyskytnou nějaké odchylky, materiál je pečlivě obložen speciální gumovou paličkou na dlaždice.
Pokládka dlaždic na podlahu

Mezi sousedními dlaždicemi jsou upevněny plastové kříže. Stanoví stejný typ mezer, které jsou v konečné fázi opravy vyplněny směsí spár. Optimální šířka štěrbiny je 1,5 až 2 milimetry.
Pokládka dlaždic na podlahu

Pokládka dlaždic na podlahu

Pokládka dlaždic na podlahu

Řezání dlaždic se provádí pomocí dvou nástrojů. Řezačka dlaždic vám umožní získat hladké pruhy dlaždic požadované velikosti. Bruska se používá při řezání otvorů pro potrubí i pro broušení dlaždic.
Po úplném položení dlaždice vyčkejte na částečné nastavení malty a pokračujte v práci stěrkou. Směs zřeďte v malé nádobě. Vyplňte jej ozdobnými mezerami mezi dlaždicemi pomocí gumové špachtle. Na samém konci otřete celý povrch vlhkou houbou a poté suchou hadříkem.
Pokládka dlaždic na podlahu
Vraťte se
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky