DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Jak nainstalovat záchod po opravě
Oprava toalety téměř vždy zahrnuje výměnu veškeré komunikace a vodovodní armatury. Záchod se mění úplně první a je vhodné si jej koupit předem. Ze všech odrůd produktů je třeba zvolit ten, který je vhodný pro formu uvolnění a typ vypouštění.
V domech postavených zpět v sovětských dobách existovaly hlavně dvě formy uvolnění - přímé, horizontální a šikmé. V tomto článku se zaměříme na instalaci toalety se šikmým výstupem.
Montáž a instalace toalety po položení dlaždic není příliš obtížná práce. Stačí dodržovat některá instalační pravidla a vybrat si vhodné pomocné materiály. Nástroje budou také zapotřebí, protože bez nich nebude možné nainstalovat domovský trůn.
Jaké nástroje tedy potřebujete:
 • Kladivo nebo kladivo.
 • Vrtat nebo vrtat na dlaždici o průměru 10 mm.
 • Velikost klíče 10 mm.
 • Nastavitelný klíč.
 • Zbraň pro tmel.
 • Sada šroubováků.
 • Tenká tužka nebo značka.
  Nyní seznam materiálů:
 • Manžeta ve tvaru misky 110-90 mm pro litinový zvonek.
 • Vlnitá toaletní manžeta rovná nebo excentrická s průměrem 110 mm. Typ manžety závisí na tom, jak vodovodní armatura zapadá do kanalizace.
 • Šneková svorka o velikosti 100 - 120 mm.
 • Silikonový tmel.
 • Sada pro upevnění toalety k podlaze. Skládá se ze dvou kotevních šroubů, dvou hmoždinek o průměru 10 mm, dvou podložek a víček.

Pracovní řád


Po dokončení prací na demontáži obkladů a staré záchodové mísy a položení nové dlaždice přistoupíme k montáži a instalaci nového fajánse „koně“. Bude zastávat své místo po mnoho let a k tomuto úkolu musíme přistupovat velmi zodpovědně.
Nejprve instalujeme manžetu ve tvaru misky do litinového zvonu kanalizace. Pro těsnější styk gumy s kovem před nanesením na manžetu dodatečně aplikujeme silikonový tmel.
Jak nainstalovat záchod po opravě

Potom připojíme záchod ke kanalizaci a uvidíme, jak se krk záchodu a zvonku setkávají. V našem případě jsme museli použít výstřední manžetu, protože po nalití potěru a položení dlaždice se záchodová mísa zvedla asi 20 mm od podlahy.
Excentrickou manžetu položíme na krk produktu a zkusíme to znovu. Otočením manžety v případě potřeby upravte její výšku vzhledem ke zvonku. Poté jsme na manžetu nasadili šnekovou svorku a utáhli ji.
Jak nainstalovat záchod po opravě

Poté umístíme záchod na místo a po kontrole správné instalace nastíníme místa pro připevnění těla k podlaze tenkou tužkou nebo fixem.
Jak nainstalovat záchod po opravě

Vyrábíme díry v dlaždici vrtáním na dlaždici nebo pomocí vrtáku. Dlaždice opatrně a pomalu vyvrtejte v režimu bez otřesů, snažte se je přehřát a vrtat.
Potom ukotvíme záchod k podlaze pomocí kotevních šroubů. Při utahování šroubů není třeba vyvíjet velké úsilí, aby nedošlo k poškození krytu. Při utažení kotvy jsme na ně nasadili ozdobné čepice.
Jak nainstalovat záchod po opravě

Pokračujeme v montáži a instalaci nádrže.
Jak nainstalovat záchod po opravě

Nejprve instalujeme vypouštěcí ventily. Po namazání gumové těsnicí podložky těsnicí hmotou namontujeme armatury do otvoru nádrže a upneme ji plastovou maticí, lehce utáhneme plynovým klíčem.
Jak nainstalovat záchod po opravě

Pak namontujeme plovoucí jeřáb. Po instalaci do nádrže jej zafixujte plastovou maticí. Je velmi důležité, aby se plovákový ventil nedotýkal vypouštěcího ventilu.
Jak nainstalovat záchod po opravě

Namontujte vypouštěcí nádrž na záchodovou mísu. Velká gumová podložka, která je umístěna mezi nádrží a tělem, je hojně namazána silikonovým tmelem.
Jak nainstalovat záchod po opravě

Jak nainstalovat záchod po opravě

Poté jsme na šrouby zajišťující nádrž na záchodě nejprve nasadili plastové podložky. Za nimi jsme navlékli kónickou gumu.
Jak nainstalovat záchod po opravě

Nasazení nádrže na pouzdro a vložení šroubů do otvorů, zkroucení poslední, postupné přitahování nádrže k záchodu. Musí být zajištěno, že nedochází k žádnému zkreslení.
Jak nainstalovat záchod po opravě

Po instalaci nádrže připojíme ohebné hadice pro přívod studené vody do plovákového ventilu. Otevřete kohoutek a zkontrolujte fungování vypouštěcího mechanismu a plováku.
Jak nainstalovat záchod po opravě

V případě potřeby upravte hladinu vody v nádrži zvednutím nebo spuštěním plováku.
Vypouštěcí ventily se nastavují také zvednutím nebo spuštěním mechanismu. Je třeba se ujistit, že po instalaci krytu nádrže má vypouštěcí tlačítko mírnou volnou vůli. Po stisknutí je třeba vodu bez přerušení vypustit. A po vypuštění by se tlačítko mělo samo zvednout.
Po instalaci toalety zbývá pouze upevnit sedadlo. Do závěsů instalujeme plastové montážní šrouby. Poté, co jsme vložili sedadlo již pomocí pantů, namontujeme konstrukci na toaletu a přišroubujeme ji k tělu kuželovými maticemi.
Jak nainstalovat záchod po opravě

Jak nainstalovat záchod po opravě
Vraťte se
Komentáře (1)
 1. Host Sergey
  #1 Host Sergey Hosté 19. května 2018 11:00
  0
  Ale staré instalatéři mě naučili držet záchod na podlaze na cementu. Zřeďte cement teplou vodou do stavu zakysané smetany, část nalijte na podlahu podél obrysu záchodu a část nahoře nahoře. Rovnoměrně. Když cement začne vysychat, kladivo je nahoře na suchý cement. A to je vše, použijte ...

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky