DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
Nikomu nebylo dlouho tajemství, že různé předměty mohou být složeny z obyčejného listu papíru. Který z nás v dětství neudělal papírové letadlo ani holý květ. Vzpomeňte si, jak pilně jsme skládali plachtu, a potom naše kouzlo očarovalo. A ať rohy nebyly úplně rovné, ale čáry nejsou mírně rovnoběžné.
Nabízíme návrat do dětského světa a opět se vrhneme do kouzelného světa origami. Tentokrát uděláme něco neobvyklého: volba padla na láhev. Ano, ano, papírová láhev dopadne z listu, který podle většiny může být vyroben pouze ze skla nebo keramiky. Překvapte svět?!
Jako mnoho jiných řemesla, láhev se narodí z čtvercového listu. Připravíme list pro další práci, pro kterou uděláme několik pomocných ohybů. Pozor - ne všechny ohyby by měly být provedeny po celé délce nebo šířce listu. Jinak bude práce hranatá se zkreslenými tvary. Vodorovně složte plachtu na polovinu a ohněte pouze linii sklonu doprava. Vraťte list do původní polohy. Podobným způsobem rozložením spodní části nahoru rozdělte pravou dolní polovinu okraje listu na polovinu. Opakujte postup skládání tak, aby byl okraj listu rozdělen do osmi stejných segmentů.
Papírová láhev

Skládáme pás jednu osminu šířky listu nahoru a opatrně žehlíme podél linie skloňování. Sklopte horní část listu dolů tak, aby okraje listu byly spojeny. Narovnejte obrobek. Přeložte horní polovinu listu vodorovně na polovinu, což nám pomůže úplně první značku na pravém okraji vytvořenou ohnutím celého listu.
Papírová láhev

Narovnejte obrobek. Střídavým složením listu do poloviny svisle rozdělte spodní proužek na osm stejných částí. A pak rozdělíme každou z nich na polovinu a označíme centy rizika každé z osmi částí. Zaměříme-li se na rizika a na inflexní linii dolního pruhu, ohneme zpět pravý dolní roh.
Papírová láhev

Všechny sousední prvky spodního pruhu jsou přehnuty ve dvojicích tak, že se vytvoří konvexní diagonální přehyb a střední riziko se shoduje s přidáním.
Papírová láhev

Počínaje ohnutým rohem listu postupně přidáváme celou spodní část podél získaných inflexních linií. Získejte dno. Papírová láhev už začíná nabývat známého tvaru.
Papírová láhev

Narovnejte papír do původního tvaru. List uspořádáme tak, aby inflexní čára, rozdělující ji na polovinu, byla svislá. Budeme pracovat s levou polovinou listu. Důsledným složením listu na polovinu vodorovně a následným rozdělením výsledných částí na poloviny se dostaneme k požadovanému výsledku - levou polovinu obrobku rozdělíme na třicet dva stejných vodorovných částí. Věnujeme pozornost skutečnosti, že ohyby jsou vyžehlovány pouze na svislou středovou linii.
Papírová láhev

Dále se přesuneme do nejdůležitější fáze - přidání hrdla láhve. V této části práce musíte být velmi opatrní. Při použití konkávního záhybu jsme položili čtvrtý proužek na třetí. Ohněte pravou část listu zpět. Na základě obrázku uděláme klikatý záhyb, zatímco část třetího pruhu se mírně otevře a list se bude svisle ohýbat dvakrát v různých směrech. Pokračujeme v ohýbání proužků v párech a postupně vytváříme krk.
Papírová láhev

Pokud je vše hotové správně, pak láhev má elegantní krk. Zbývá pouze konsolidovat provedené dodatky. Za tímto účelem ohněte úzký proužek směrem ven v horní části krku.
Papírová láhev

Budeme tvořit dno naší lodi výše uvedeným způsobem.
Papírová láhev

Nádherné umění origami zázračně přeměnilo obyčejný list na objemnou papírovou láhev.

Podívejte se na video, jak vyrobit láhev papíru


Komentáře (1)
  1. Marina Lastovkina
    #1 Marina Lastovkina Hosté 3. července 2018 13:51
    0
    třída

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky