DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Novoroční svícen ze sklenice
Pravděpodobně v každém domě jsou staré nepárové nebo zbytečné skleničky na víno, whisky nebo koňak? Nový rok jim může dát nový život! A získáte příjemný pocit hospodárnosti a sebevyjádření a uděláte exkluzivní vánoční výzdobu interiéru.
Novoroční svícen ze sklenice

K práci potřebujete sklenici, decoupage kartu s novoročními motivy, rýžový papír, decoupage lepidlo, lak a speciální pastu se skleněnými kuličkami, které napodobují sníh. Pokud nemáte profesionální materiály pro decoupage, není to důvod vzdát se! Běžné ubrousky, lepidlo PVA, krupice a jakýkoli lak (nejlépe na bázi vody) se srazí docela dobře.
Hlavní věc je slavnostní nálada a vnitřní smysl pro krásu!
Novoroční svícen ze sklenice

Nejprve si vyzvedněte 2 obrázky, které ozdobí vaši práci na obou stranách. Nejlepší je připojit vybraný obrázek ke sklu, aby nedošlo k chybě v měřítku a aby se pochopilo, jak bude produkt vypadat ve finále.
Používáte utěrky? Připravte je na aplikaci odstraněním 2 spodních vrstev z bílého papíru. Měla by zůstat pouze tenká horní vrstva se vzorem.
Máte decoupage kartu? Stačí vystřihnout svůj oblíbený motiv.
Novoroční svícen ze sklenice

Nyní připravte sklenici. Důkladně je omyjte a odstraňte všechny existující štítky.
Na místech, kde budou obrázky umístěny, je nutné nalepit rýžový papír tak, aby obrázek neležel na průhledném skle. Pokud není rýžový papír, udělá se obyčejná bílá ubrousek nebo základna z barevné ubrousky.
Roztrhejte rýžový papír nebo ubrousek na kousky velikosti falangy palce. Nalepte je na sklo na místech určených pro obrázky, dokud se nevytvoří jednotné pozadí. Pokud si vezmete ubrousek, vytvořte několik vrstev, aby pozadí bylo hustší. Nezapomeňte každou vrstvu vysušit nebo vyčkat, až oschnou samy.
Když základna zaschne, fotografujte. Chcete-li, aby lépe zapadly na zaoblený povrch skla, proveďte řezy. Jemně nalepte obrázky na sklo a vyhlaďte je štětcem.
Poté, co jsou obrázky vloženy, osušte je a zakryjte lakem, nejlépe ve 2 vrstvách (je třeba po každém potahu uschnout).
Podívejte se na produkt a vdechujte ho s uspokojením.
Novoroční svícen ze sklenice

Novoroční svícen ze sklenice

Naneste ozdobnou pastu na prázdná místa, abyste získali obecné pozadí a dodali práci integritu. Pokud pasta neexistuje, roztřete je lepidlem PVA a posypte krupicí a jiskry. Můžete jednoduše kreslit mrazivé vzory s bílou akrylovou barvou.
Potom zabalte skleněnou nohu provázkem, oblékněte ji krajkou a připojte malé hrboly. Zkuste dodržovat obecný styl.
Novoroční svícen ze sklenice

Novoroční svícen je připraven!
Úsměv, udělej si přání a zapal svíčku!
Novoroční svícen ze sklenice
Komentáře (0)

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky