DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » » »Objemový papírový květ
Rozvoj jemných motorických dovedností je vždy prospěšný jak pro dospělé, tak pro děti. Proto bude tento typ tvůrčí práce, jako je vytváření 3D květin z papíru, mít příznivý vliv na jemné motorické dovednosti. Bonus je stále užitečný někde jinde, jako alternativa, jako jiná řemesla dítě ve školce nebo škole. Proto zásobujte na dobrou náladu a vytvářejte se svým dítětem. A postupné fotografie vám s tím pomohou.
Kde začít? Je to jednoduché: najít papír, ze kterého chcete udělat květ. Můžete si vybrat barevný papír jakékoli barvy, nebo můžete jednoduše použít odtrhávací listy s bílým čtvercem.
Objemový papír květ

Takové listy budou potřebovat pouze 12 kusů. Rozdělte tyto listy do 3 skupin po 4 kusech. Pak je nutné vystřihnout 12 kruhů různých průměrů: 4 kusy největšího, 4 další kusy střední velikosti a poslední 4 kruhy s nejmenším průměrem.
Určete velikost kruhů sami. Bude záležet na tom, jakou velikost květu potřebujete. V této dílně byly použity papírové čtverce o velikosti 7 cm, takže maximální průměr největších kruhů nepřesáhl 7 cm.
Je třeba objasnit, že pokud se rozhodnete nepoužívat odtrhovací čtvercové listy, ale pevný list barevného nebo bílého papíru, stačí na něm nařezat 12 kruhů různých průměrů: 4 kruhy každé velikosti.
Pro řezání kruhů doma, bez kompasu, můžete použít například hrnky různých velikostí jako šablonu a dokonce i sklenici pro malé kruhy.
Obecně existuje mnoho možností, a co je nejdůležitější, výsledkem by měla být taková skupina 12 kruhů:
Objemový papír květ

Pak je čas přejít k přeměně těchto papírových kruhů na okvětní lístky. Za tímto účelem musí být každý kruh složen na polovinu.
Objemový papír květ

Pak znovu na polovinu:
Objemový papír květ

A opět na polovinu:
Objemový papír květ

Z výsledného kusu musíte okvětní lístky vyříznout. K tomu stačí nakreslit obrys, po kterém budete řezat.
Objemový papír květ

U řezaného polotovaru je třeba provést řez téměř do středu:
Objemový papír květ

Pak musí být nasazen celý obrobek a současně provést řezy na křižovatce. Výsledkem by mělo být toto:
Objemový papír květ

Pro větší krásu květu můžete nechat kontrasty okvětních lístků kontrastovat. Jakákoli barevná tužka nebo barva pomůže. A dokonce i pětileté dítě se s tímto úkolem vypořádá (ověřeno a schváleno touto hlavní třídou).
Objemový papír květ

Podobná „transformace bílého kruhu na krásný okvětní lístek“ se musí opakovat s každým obrobkem všech velikostí. Výsledek by měl být následující:
Objemový papír květ

Nyní můžete zahájit proces přímé montáže květiny. V této fázi je vše jednoduché: musíte lepit všechny obrobky z větších na menší. Lepte pouze střední část okvětních lístků.Nakonec získáte takový „polotovar“ 3d chryzantémy:
Objemový papír květ

Proč je „polotovar“? Protože v tomto chryzantémě není dostatek jádra. Abyste toho dosáhli, musíte vzít pruh papíru široký 1-1,5 cm a na jedné straně po celé délce odříznout jakýsi „plot“.
Objemový papír květ

Konce „plotu“ natřete stejnou barvou jako konce samotných okvětních lístků.
Objemový papír květ

Potom musí být konce jádra stočeny nůžkami dovnitř.
Objemový papír květ

Pak otočte celý „plot“ válečkem a nalepte jej do středu květu. 3D papírová chryzantéma je připravena!
Objemový papír květ

Všechno příjemné stvoření!
Vraťte se
Komentáře (1)
  1. Catherine
    #1 Catherine Hosté 7. března 2019 18:21
    0
    Ukázalo se to velmi krásně!
    Přidal jsem jen stopku párátka a list !!!!!!! :))))

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky