DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Restaurování kuchyňského nábytku vlastníma rukama
Pokud jde o opravy, vyvstává určitě otázka, zda se ta stará hodí nábytek do nového interiéru? A odpověď není vždy kladná. Starý nábytek může být docela solidní a hodí se pro všechny, ale vůbec není vhodný pro barevné schéma. A stalo se, že chci jen aktualizovat barvu. V článku chci říci, jak můžete kuchyni aktualizovat s co nejmenšími náklady na peníze, časem a námahou. Mimochodem, existuje mnoho různých způsobů, jak aktualizovat fasády nábytku skříně:
 • - si můžete objednat nové vchodové dveře (bude to mnohem levnější než nový nábytek a méně práce na instalaci a měření);
 • - můžete si koupit samolepicí fólii na fasády nábytku;
 • - lze udělat decoupage;
 • - Ale můžeš malovat.

Ve skutečnosti bude diskutována poslední možnost - pro mě to vypadalo jako nejlevnější.
Začněte tím, že na tom není nic složitého, hlavní věc je mít touhu. V mém případě, po koupi bytu, byl kuchyňský nábytek ponechán na mě od starých majitelů. Soubor sovětských časů, ale docela dobře zachovalý. A protože nákup bytu je proto velmi nákladnou událostí, rozhodl jsem se jej opustit tak, jak je, a podle mého názoru pouze změnit barvu a oživit nudnou fasádu.
Tady je to, co přišlo dříve:
 Restaurování kuchyňského nábytku pro vlastní potřebu

Nejprve musíte spočítat, jakou oblast budeme malovat. Chcete-li to provést, změřte šířku, výšku a vynásobte jeden po druhém. Neměl jsem v úmyslu provést přesný výpočet, potřeboval jsem vědět o oblasti, abych si mohl koupit správné množství barvy. Maloval jsem na jedné straně. Pokud to chcete udělat na obou stranách, pak vynásobte výsledek získaný dříve 2. Pokud však chcete malovat na obou stranách, musíte odstranit všechny dveře, jinak nebudete schopni správně malovat. Neměl jsem čas to udělat, tak jsem si vybral jednodušší variantu - malovat pouze fasádu. K tomu mi stačila jedna nádoba. (viz foto)
Pokud jde o nábytek barvy, existuje mnoho různých výrobců a různých složení v obchodech. Ve sprejových nádobách jsou také barvy, ale v místnosti jsem takové oblasti namaloval. Vzal jsem sprej na barvení kliky na dveřích. A na fasádě se mi akrylová barva líbila, tato barva je bez zápachu a dostatečně rychle schne. Barva fialová, pololesklá. Barva se nanáší na lakované, natřené a laminované povrchy. Abych strávil méně času, vybral jsem právě takovou barvu, která nevyžaduje speciální přípravu povrchu - broušení. Zde je dost dobré umýt povrch a odmastit sodu.

Pro práci, kterou budete potřebovat:


 • - barva;
 • - rukavice;
 • - váleček;
 • - kartáče;
 • - kyveta (podnos pro váleček);
 • - maskovací páska;
 • - maska ​​(masku jsem použil, když jsem pero maloval sprejem).

 Restaurování kuchyňského nábytku pro vlastní potřebu

Takže poté, co je vše připraveno k práci, je vybrána barva, vše, co potřebujete, je zakoupeno a můžete pokračovat. Na začátek je podlaha pokryta novinami, polyethylenem nebo strečovým filmem. Dále připravíme povrch. Při nákupu barvy musíte věnovat pozornost tomu, na jaký povrch je určen. Mnoho barev vyžaduje předběžné broušení povrchu, tato varianta se mi nijak nehodila, protože jsem plánoval pracovat bez pomoci v co nejkratším možném čase.
Jak je uvedeno v návodu k barvě - je třeba povrch dobře umýt, nechat zaschnout a potom vše setřít roztokem sody. To je nezbytné pro odmaštění povrchu a přilnavost barvy k povrchu byla lepší. Proto tento bod nelze opomenout, jinak bude veškerá práce zbytečná, barva nemůže jednoduše při nanášení druhé vrstvy ležet na povrchu nebo se odloupnout.
Poté, co je vše důkladně omyté, vytáhneme všechny krabice, pokud existují.Okamžitě je vložíme na noviny nebo polyethylen, o něco později se k nim vrátíme. Pokud existuje příslušenství, které lze odšroubovat, vypneme se, jinak bude malování fasády velmi nepohodlné. V mém případě jsou kliky umístěny ve spodní části dveří po celé jejich délce a nejsou odnímatelné.
Maloval jsem válečkem. Je snazší nanášet barvu na rovné povrchy válečkem a barva se nanáší rovnoměrněji. Okraje však budou muset být dokončeny štětcem.
 Restaurování kuchyňského nábytku pro vlastní potřebu

Jedna vrstva samozřejmě nemůže udělat. V pokynech pro malování bylo napsáno počkat 12 hodin před nanesením druhého pláště, takže jednoho dne jsem nedokončil práci.
Abych ušetřil čas, když byly dveře suché, maloval jsem pera. Pokud jsou pera odstraněna, pak je to lepší, protože jsem nemusel pera odstraňovat, musel jsem pár hodin počkat, až barva uschne a přestane se lepit. Malovala pera ze spreje. Povrch složitého tvaru - malování štětcem je velmi nepříjemné a barvu zlata jsem nenašel v jiné podobě.
Před začátkem malování ze spreje by měla být krycí páska nanesena přes okraje lakovaného povrchu. Je vhodné nosit masku, protože malé částice odletují, a protože pracujeme uvnitř, je to dokonce nezbytné.
Stříkáme barvy, které drží plechovku svisle ve vzdálenosti asi 20 centimetrů.
Pokud je příslušenství odnímatelného procesu zjednodušeno, položte rukojeti na fólii nebo sáčky a stříkejte barvu. Stačí jedna vrstva.
 Restaurování kuchyňského nábytku pro vlastní potřebu

 Restaurování kuchyňského nábytku pro vlastní potřebu

Nyní se můžete vrátit do zásuvek. K určení hranic také používáme maskovací pásku.
Když jsem se připravoval na malování krabic, rozhodl jsem se nejprve malovat pera, protože se ukázalo, že stříkací barva schne mnohokrát rychleji, takže můžete začít malovat hlavní povrch téměř okamžitě.
 Restaurování kuchyňského nábytku pro vlastní potřebu

 Restaurování kuchyňského nábytku pro vlastní potřebu

Po zaschnutí kotců můžete malovat fasádu. Odstraňte krycí pásku a natřete štětcem nebo válečkem, v závislosti na šířce krabice. V mém případě bylo pro mě výhodnější malovat vodorovně malířským válečkem a pak pomocí okrajů štětcem procházet hranami.
 Restaurování kuchyňského nábytku pro vlastní potřebu

Pokyny pro lakování říkají počkat nejméně 12 hodin před nanesením druhé vrstvy, takže první den je u konce.
Další den můžete malovat na druhý kabát. Druhá vrstva se snáze nanáší, protože je lepší přilnavost k povrchu a je viditelná konečná barva a oko je s výsledkem spokojené. Zde je třeba pečlivě vypracovat všechny rohy a boční části, zkuste nedovolit šmouhy.
 Restaurování kuchyňského nábytku pro vlastní potřebu

 Restaurování kuchyňského nábytku pro vlastní potřebu

 Restaurování kuchyňského nábytku pro vlastní potřebu

To je celý proces. Nic komplikovaného to zvládne každý, kdo má touhu.
Poté, co všechno zaschne, můžete jej naředit monochromaticky použitím vzorníkových obrázků. Fantasy může být neomezená a naštěstí dnes existuje spousta šablon. Můžete si také vytvořit šablonu sami, záleží na tom, kolik času máte. Spěchal jsem, a tak jsem si koupil hotovou samolepicí šablonu a zbylou zlatou barvu nanesl ze spreje. Tady je to, co jsem dostal:
 Restaurování kuchyňského nábytku pro vlastní potřebu
Vraťte se

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky

Sametová taška na peníze

"Sunny" taška na letní sezónu

Chcete-li komentovat
Komentáře (0)