DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Jak z papíru udělat velké„ Kinder Surprise “
Všechny děti milují vajíčka Kinder Surprise. A pravděpodobně ne proto, že jsou sladké, ale právě kvůli překvapení, které je uvnitř skryté. Koneckonců, je vždy tak vzrušující otevřít balíček a dychtivě se dostat k hračce, aby zjistil, co se tentokrát chytí. Ano, jsou tam děti! Mnoho dospělých se na tyto čokolády dívá zvědavostí a nevadilo by jim rozbalit pár z nich samých.
Jak vyrobit velké Kinder Surprise z papíru

A pokud takový „Kinder“ nebude standardní velikost, která je na policích v obchodech, ale mnohem víc? Potěšení dítěte nebude nijak omezeno. Kromě toho můžete do sebe vložit cokoli: své oblíbené hračky, spoustu různých sladkostí. To je skvělá volba pro vánoční dárek.

Takové překvapení můžete udělat vlastními rukama. To není vůbec těžké, zvláště pokud znáte všechna tajemství a jemnosti. Vejce je vyrobeno z papíru technikou. papírová hmotanebo spíše obrábění. Můžete to také udělat dárek přizpůsobené, které bude dvojnásob příjemné.

Požadované materiály


V průběhu práce budete potřebovat:
 • - balón;
 • - papír;
 • - nůžky;
 • - barvy;
 • - tištěné štítky (barevné nebo černé a bílé);
 • - kartáč;
 • - voda;
 • - PVA lepidlo.

Jak vyrobit velké Kinder Surprise z papíru

Pracovní fáze


Takže přistoupíme k výrobě "Kinder Surprise". Je třeba mít na paměti, že tato práce je sice jednoduchá a cenově dostupná i pro začátečníky, kteří s papír-mâché nikdy nepracovali, ale zabere to spoustu času. Asi 4-5 dní. Protože bude nutné všechny vrstvy papíru dobře usušit, aby se varle později nedeformovaly. Proto musíte začít ne v předvečer oslavy, ale o něco dříve. V tomto pořadí uděláme Kinder.

1. Nafoukněte míč. Upevněte je pevně nití. Závit necháváme autentičtější, nezkracujte jej. Stále to potřebujeme.
2. Vystřihněte nápis „Kinder Surprise“, každé slovo zvlášť. Pokud máte barevnou tiskárnu, můžete okamžitě vytisknout barevná písmena. Pokud ne, vezměte si černobílou a namalovejte ji sami. Můžete také vytisknout jméno dítěte nebo někoho, komu udělíte dárek. Je také pečlivě vystřižený.
Jak vyrobit velké Kinder Surprise z papíru

3. Řezejte papír na malé čtverečky. Přibližně 2x2 cm.
Jak vyrobit velké Kinder Surprise z papíru

Tip: Přitom jsem si uvědomil, že je lepší roztrhat papír rukama. Hrany jsou tedy tenčí a spáry nejsou tak znatelné.

4. První vrstvu papíru nalepte na kouli čistou vodou. Připravené kousky listu vložené do misky s vodou. Naneste jeden kus papíru na míč s mírným přesahem. Pro větší pohodlí, můžete dát míč do hrnku nebo jar "ocas" dolů. Celé kouli kompletně zakryjeme papírem a ponecháme pouze jeho špičku otevřenou. Tímto otvorem budete muset míč odstranit.
Jak vyrobit velké Kinder Surprise z papíru

5. Dokud papír nezaschne, okamžitě pokračujte v nanášení druhé vrstvy. Zde již budete potřebovat lepidlo PVA. Papír dobře nasycuje a pro Kinder se stane vynikajícím pevným základem. Připravené kousky listu namažte PVA a aplikujte stejné překrytí. Můžete použít štětec, ale je snazší to udělat rukama. Je nutné se pokusit vyhladit vytvořené záhyby co nejvíce.
Jak vyrobit velké Kinder Surprise z papíru

6.Nechte obrobek zaschnout tím, že jej zavěsíte za nit, která svázala kouli. Měl by zcela vyschnout. Bude to trvat noc a možná i den. Během sušení se PVA trochu deformuje, ale není to rozhodující.
Jak vyrobit velké Kinder Surprise z papíru

7. Když je první vrstva suchá, pokračujte v nanášení druhé. Ke snížení nákladů a zjednodušení procesu můžete použít nejen listy A4, ale také jakýkoli jiný papír: toaletní papír, ubrousky, papírové ručníky. Vnitřní vrstvy nebudou viditelné a pomocí měkkého materiálu bude možné opravit vzniklé nepravidelnosti a je s ním pohodlnější pracovat.
Tip: je lepší nepoužívat noviny a tiskoviny. Barva zvlhne a poté se objeví přes horní vrstvy. A to může zničit veškerou práci.
PVA lepidlo je nyní lépe nahrazeno moukovou pastou. Je mnohem snazší a pohodlnější s ním pracovat. Nalepí se na ruce, ale dokonale lepí. Musíte si vzít papír, velkoryse ho natřít pastou rukama, aplikovat přesahy a vše nahoře vyrovnat.
Těstoviny recept:
 • - 2 polévkové lžíce mouky,
 • - 200 ml vody.

Postupně přidejte do mouky vodu a důkladně ji promíchejte tak, aby nebyly žádné hrudky. Naneste na mírný ohřev a vařte za stálého míchání, dokud nezhoustne. Pasta by neměla vařit.
Mouka se vloží do chladničky. Neztrácí své adhezivní vlastnosti po dobu 3 dnů. Ale pokaždé je snazší vařit čerstvé. To je záležitost pěti minut.

8. Znovu zavěste vejce k vyschnutí. Když je třetí nátěr suchý, aplikujte čtvrtou vrstvu stejným způsobem a znovu osušte. Nejlepší je vytvořit nejméně 4–5 vrstev, aby si „Kinder“ nakonec udržel svůj tvar a neohýbal se pod hmotností daru uvnitř. Poslední vrstvou by měl být bílý papír.

9. Když je poslední vrstva papírového mâché zcela suchá, kuličku vyjměte. Stačí ho držet za „ocas“ a stříhat jej nůžkami. Je odfouknutý a snadno se odděluje od papíru.
Jak vyrobit velké Kinder Surprise z papíru

10. Utěsněte otvor zbývající nahoře. Chcete-li to provést, vystřihněte dva podlouhlé proužky bílého papíru a několik čtverců. Nejprve nalepte proužky příčně lepidlem PVA a vytvořte horní část vajíčka. Když uschnou, pevně v několika vrstvách uzavřete otvor čtverečky papíru. Nechte zaschnout.
Jak vyrobit velké Kinder Surprise z papíru

Jak vyrobit velké Kinder Surprise z papíru

11. Přišla řada na ozdobu obrobku. Nakreslíme nápisy. To lze provést pomocí barev, fixů nebo tužek.
12. Vytvořte značení na vajíčku jednoduchou tužkou. Nálepky pečlivě přilepte lepidlem, vyhlaďte nepravidelnosti.
13. Zbarvení Kinder. Spodní část je červená a horní část je bílá. Horní část musí být natřena. Takže to bude plynulejší a jasnější. Bílá barva může být smíchána s PVA lepidlem. Kvaš je vhodnější pro práci, ale pokud tomu tak není, můžete si vzít akvarel.
Jak vyrobit velké Kinder Surprise z papíru

Jak vyrobit velké Kinder Surprise z papíru

Jak vyrobit velké Kinder Surprise z papíru

Jak vyrobit velké Kinder Surprise z papíru

14. Když barva zaschne, vyřízněte otvor v zádech ve formě okna, skrz které bude vejce vyplněno. To lze provést čepelí nebo úředním nožem.
Jak vyrobit velké Kinder Surprise z papíru

Jak vyrobit velké Kinder Surprise z papíru

Tip: Překvapení můžete vyplnit otvorem nahoře, který zůstává po odstranění míče. Je však třeba ji oříznout, protože velké sladkosti a hračky stále nebudou procházet. Pak to všechno úhledně a tiše není pravděpodobné, že uspěje. A při malování bude veškerý obsah viset uvnitř, což není příliš pohodlné. A díru proříznutou zadem lze kdykoli otevřít a zavřít. Vypadá to normálně a pro dítě je snazší získat obsah později (nemusíte Kinder odtrhávat, ale můžete si ho přehrát později).
Jak vyrobit velké Kinder Surprise z papíru

To je vše. Kinder Surprise je připravena. Takto je snadné překvapit dítě nebo dospělého. Splňte sen, nebo si užijte zábavnou dovolenou plnou lásky.
Vraťte se
Komentáře (5)
 1. Vlad Bobykin
  #1 Vlad Bobykin Návštěvníci 17. listopadu 2017 08:21
  3
  a jak jste na tomto webu umístili řemeslo
  1. adminin
   #2 adminin Administrátoři 17. listopadu 2017 13:44
   1
   1. Vlad Bobykin
    #3 Vlad Bobykin Návštěvníci 17. listopadu 2017 18:03
    2
    Nemůžu se dostat k žádné poště
 2. Kateřina
  #4 Kateřina Hosté 28. května 2018 10:02
  4
  Dobré ráno!) Díky za skvělé MK) pomozte mi prosím. Už jsem zničil 5 druhů. Když jsou suché, jsou strašně zdeformované. Proč? Kleister použil škrob a běžné PVA lepidlo. Budu vám velmi vděčný.
  1. Doufám
   #5 Doufám Hosté 17. prosince 2018 08:58
   0
   ahoj, je docela možné, že kulička prostě klesá, je třeba, aby byla nafouknuta velmi pevně a v procesu nanášení alespoň několika prvních vrstev na pevné nafouknutí, v zásadě můžete vrstvy vyrovnat i papírovými vrstvami

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky