DIY to udělej sám
Mistrovské třídy, pokyny, užitečné tipy, recepty.
» » »Energetické bary
Určitě každý z nás čelil takovým problémům, že není čas na plné jídlo! Taková období jsou pro naše tělo velmi škodlivá a ohrožují různá onemocnění žaludku. Ale naštěstí jsem našel velmi dobrý způsob, jak tomu zabránit. Udělejte si energetickou tyčinku. Toto jídlo je připraveno velmi rychle a jednoduše! A co je nejdůležitější, snižuje riziko poškození vašeho zdraví!
A tak pro vaření potřebujeme:
 • Ovesné vločky -200 g
 • Banán -1 ks.
 • Ořechy -100 g.
 • Rozinky - 50 g.
 • Med 80 g

Nejprve nalijte vroucí vodu na rozinky a nechte 5 minut stát, aby se všechny nečistoty omyly.
Energetické tyče

Mezitím vezmeme 80 gramů medu a vložíme do vodní lázně, zatímco med se stane tekutějším a proces vaření bude mnohem snazší.
Energetické tyče

Třetí přípravnou fází je zámek ovesné vločky. Potřebují nalít sklenici mléka a nechat pět minut! Pokud tento krok vynecháte a použijete suché cereálie, náš bar bude suchý a nebude příjemné ho jíst.
Energetické tyče

Nastal čas na rozinky! Pokud máte mixér, vložte jej tam a nasekejte jej, ale pokud to není možné, rozřežte jej na polovinu nožem a vložte jej do hluboké talíře! V zásadě nemůžete řezat, ale rozinky by měly být docela malé!
Energetické tyče

Je třeba také sekat ořechy!
Vezměte list papíru, přeložte na polovinu a vložte do něj ořechy. Pak odvalovací váleček!
A nakonec dostaneme ořechy menší frakce.
Energetické tyče

Energetické tyče

Po 5 minutách! Vytlačíme ovesné vločky z přebytečného mléka a položíme na talíř.
Energetické tyče

Nezapomeňte na banán. Nejprve se nakrájíme na režim a pomocí vidlice stiskneme, dokud se nedosáhne rovnoměrné hmotnosti.
Energetické tyče

Když jsou všechny ingredience v destičce, vyjměte med z lázně a nalijte jej také do destičky. Poté vše dobře promíchejte! Pokud je hmota špatně promíchaná, pak nebude tyč stejnoměrná, a proto nebude tak chutná.
Energetické tyče

Energetické tyče

Až bude vše připraveno. Položili jsme troubu, aby se zahřála, až o 180 stupňů. Mezitím rozložte hmotu na plech a vyrovnejte lžičkou na tloušťku 8-10 mm. A vložte do trouby na 25-30 minut.
Energetické tyče

Po čase vyjmeme misku a nakrájíme na kousky 10 cm. Důležité! Řezané tyče v horkém stavu, protože po ochlazení - to bude problematické.
Energetické tyče

To je všechno naše výživné jídlo je připraveno! Je velmi vhodné vzít s sebou do školy nebo do práce.
Energetické tyče

PS: Toto je nejjednodušší recept na energetickou tyčinku! Jeho ingredience se mohou měnit nebo dokonce měnit! Můžete například odebrat banán, dát sem sušené meruňky, švestky, data. Můžete dát trochu čokolády, pak bar bude mít velmi příjemnou vůni. Obecně experimentujte s přísadami a do komentářů napište, která z kombinací se ukázala jako nejchutnější! Užijte si jídlo a přeji hezký den!
Vraťte se
Komentáře (1)
 1. Med nesmí být zahříván
  #1 Med nesmí být zahříván Hosté 21. ledna 2018 00:40
  0
  Med lze mírně zahřát, aby se stal tekutějším, ale nelze jej vložit do trouby a všechny koláče a jiné cukrovinky jsou velmi škodlivé, pokud je přítomen přehřátý med, protože se stává toxickým

Přečtěte si také

Chybové kódy pro pračky